Sari la conținut

SOFT ENDURO MONTEORU-2012


Postări Recomandate

Salutare enduristi !cum in ziua de azi sint multe curse hard enduro ptr best of the best ma m gindit inpreuna cu un mic grup de prieteni sa facem o PRIETENEASCA la BUZAU-MONTEORU(ZONA HOTEL LA PADUCEL) in data de 25 august(simbata) o iesire pe un track de 80 km markat cu banda dar e nevoie si de GPS (se mai fura banda si din motive logistice nu se poate pune asa repede).traseul este de nivel C CU TENDINTE DE B (Cum suna asta!)cu un singur CP unde se face si realimentarea si notarea tot aici este si bucla de B care o face cine vrea!La cp va fi apa plata.traseul este in prima parte mai soft iar spre final putin mai tehnic dupa fiecare bucata mai dificila urmeaza poteca relax 1-2 km.la capitolul costuri se doneaza cite un milion la inscriere ptr masa festiva si cheltuieli de traseu.(masa festiva incepe la ora 20)inainte de asta are loc si premierea primilor 3 sositi care au f tot traseul.avem cupe si cite o anvelopa spate ptr cei trei. Se premiaza ultimul venit(pina in ora 18!)traseul contine si 4 zone de abandon la circiuma ptr cine nu se grabeste si e prea insetat si nu trage la palmares cum se spune. inchiderea traseului se face de catre mine si ADI(T.N.T).la capitolul recuperari din traseu ne descurcam noi cumva sa aveti bani la voi si un paket de kent de la bun!!!astia cu caruta deastea fumeaza. asteptam ! PRT CAZARE www.turistinfo.ro-monteoru detalii 0766.534.451 TEO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare enduristi !cum in ziua de azi sint multe curse hard enduro ptr best of the best ma m gindit inpreuna cu un mic grup de prieteni sa facem o PRIETENEASCA la BUZAU-MONTEORU(ZONA HOTEL LA PADUCEL) in data de 25 august(simbata) o iesire pe un track de 80 km markat cu banda dar e nevoie si de GPS (se mai fura banda si din motive logistice nu se poate pune asa repede).traseul este de nivel C CU TENDINTE DE B (Cum suna asta!)cu un singur CP unde se face si realimentarea si notarea tot aici este si bucla de B care o face cine vrea!La cp va fi apa plata.traseul este in prima parte mai soft iar spre final putin mai tehnic dupa fiecare bucata mai dificila urmeaza poteca relax 1-2 km.la capitolul costuri se doneaza cite un milion la inscriere ptr masa festiva si cheltuieli de traseu.(masa festiva incepe la ora 20)inainte de asta are loc si premierea primilor 3 sositi care au f tot traseul.avem cupe si cite o anvelopa spate ptr cei trei. Se premiaza ultimul venit(pina in ora 18!)traseul contine si 4 zone de abandon la circiuma ptr cine nu se grabeste si e prea insetat si nu trage la palmares cum se spune. inchiderea traseului se face de catre mine si ADI(T.N.T).la capitolul recuperari din traseu ne descurcam noi cumva sa aveti bani la voi si un paket de kent de la bun!!!astia cu caruta deastea fumeaza. asteptam ! PRT CAZARE www.turistinfo.ro-monteoru detalii 0766.534.451 TEO

felicitari pentru initiativa Teo,ai grija la FRM ca se ataca imediat daca afla..pana anul trecut eu eram PUBLIC ENEMY NR.1,deabia s-a eliberat locul,atata timp cat nu pui cronometru si nu ii zici cursa este ok..bafta la organizare ca ai nevoie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu.multam! E chair o prieteneasca .Traseu soft Dar tehnic Nu e chiar plimbare.

 

Gata traseul,pe GPS !de marcat cam 70%. In mod normal daca Nu fura nimeni Banda se poate merge fara GPS .Dar !mereu exista Dar,din motive financiare logistice Si de siguranta GPS obligatoriu ! Garmin! Se fac inscrieri Si fara GPS se merge in grup .Puncteaza doar cel ce are GPS ul.poze in curind .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e....dar trebuie sa vin pana acolo pe motor ,benzina e scumpa..., lumini nu am pe el....nu am cum sa raman ,de milionul ala mai bine bag benzina si ma dau toata ziua (parerea mea), dar vreau sa fac traseul , asa k o sa vin ....ne vedem acolo...spor la marcat traseul !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand BEN-GAY, CARTILAJE DE RECHIN SI ARTROSTOP la pachet cu sunculita taraneasca si palinca/wiski dupa doleante :crack:

 

hai ca incerc sa fac si eu o brigada de bighineri inimosi sa ii introducem in sistem :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ASA va vreau power Tata!!!!la clasa soft enduro !! Noi reprezentam majoritatea 80% la orice cursa.stiti asta.!? Traseul este f sustinut nu e forestier Sau caterinca.!!!!!toata lumea termina!!!uni in 3 ore alti in 5.va astept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locuri sint ca e padurea mare.de inscris la fata locului ,cazare la mine la hotel Sau in statiune.Dar e cam usor traseul ptr tine luci.ASA ca antrenament inainte de piatra merge chair la fix.0766534451 nr meu.

 

Gps urile se incarca vineri seara Sau sinbata dimineata .la ora 10 se da plecarea!se poate merge Si fara GPS Dar mai Bine cu!!!!dupa GPS vedem cine a f tot traeul Si cine merge cel mai repede.

 

Locatia Sarata Monteoru-Buzau Hotel la Paducel.inscrieri tot aici incepind de vineri ora 16 Si pina sinbata ora 9.! Taxa 100 Ron cu masa festiva traditionala.se face realimentare 5l ,fiecare ISI aduce benzina.Aceasta cursa este o prieteneasca si va fi tratata ça atare!!!!este o tura pe GPS!!!dar si marcata in totalitate.in cazul care se fura din banda aveti GPS .NR MEU DE TEL 0766.534.451.avem premii Si cupe ptr primi trei veniti Si care fac tot traseul (GPS obligatoriu).

 

Am un tel de cacao .a aparut de 2 ori ,scuze .

 

nu am rezistat si le am pus poza aici mi au placut prea mult!!!

post-34555-0-03220000-1345134473_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locuri sint ca e padurea mare.de inscris la fata locului ,cazare la mine la hotel Sau in statiune.Dar e cam usor traseul ptr tine luci.ASA ca antrenament inainte de piatra merge chair la fix.0766534451 nr meu.

 

Gps urile se incarca vineri seara Sau sinbata dimineata .la ora 10 se da plecarea!se poate merge Si fara GPS Dar mai Bine cu!!!!dupa GPS vedem cine a f tot traeul Si cine merge cel mai repede.

 

Locatia Sarata Monteoru-Buzau Hotel la Paducel.inscrieri tot aici incepind de vineri ora 16 Si pina sinbata ora 9.! Taxa 100 Ron cu masa festiva traditionala.se face realimentare 5l ,fiecare ISI aduce benzina.Aceasta cursa este o prieteneasca si va fi tratata ça atare!!!!este o tura pe GPS!!!dar si marcata in totalitate.in cazul care se fura din banda aveti GPS .NR MEU DE TEL 0766.534.451.avem premii Si cupe ptr primi trei veniti Si care fac tot traseul (GPS obligatoriu).

 

Am un tel de cacao .a aparut de 2 ori ,scuze .

 

nu am rezistat si le am pus poza aici mi au placut prea mult!!!

 

 

super faine cupele :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr cei care nu au GPS se pot culpa cu cine are Si or sa aiba acelasi timp cu cel care alearga cu gps un fel de echipa.daca ajung amindoi pe locu unu or sa l inparta.la inscriere se inscriu inpreuna sa se stie cine cu cine merge pe un gps.

 

Traseul este markat Dar logistica nu permite Si deschidere de Traseu sinbata inainte de start.Si Banda se mai evapora .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok

Salut Teo, ma intereseaza unde as putea sa imi amplasez si eu 2 corturi, in padure sau se poate si in incinta de la Paducel?

De asemenea daca vin de vineri seara unde pot lasa motoreta in siguranta?Aveti parc inchis pazit?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da la mine la hotel exista loc de campare special amenajat.park ferme de vineri ora 16 supravegheat video Si pazit. In proportie de 90% se poate merge doar pe markaje.

 

D a in in incinta complexului La Paducel exista loc de campare special amenajat, se poate veni cu cortul Sau rulota. Parc ferme incepand de vineri ora 16, la aceasi ora incep si inscrierile.

 

De ultima ora! Traseul va fi markat 100% sinbata demonu Si adi vor deschide traseul Si verifica benzile .se va merge Si fara gps !!!! Rog cine are gps sa l aduca totusi. Km 70! Cu o realimentare. Si 2 cp URI unde va fi APA Plata Si redbull cei de la redbull nea u dat poarta podium Si bautura pe saturate.ne vedem la cursa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...