Sari la conținut

CBR F3


Kidooz
 Share

Postări Recomandate

Totu a inceput acum acu 6 ani cand mi-am dorit foarte mult sa-mi iau o motocicleta dar asta s-a intamplat tocmai acum.

 

Acum 4 luni am facut rost de ceva bani si asa am inceput sa caut pe internet. A fost prima motocicleta pe care am vizionato si m-am indragostit de ea imediat, este vorba de un CBR F3 din 1998. Vopsea, carene, piese toate originale. Un sigur defect optic (carena pe stanga un pic zgariata).

 

Am luat-o imediat si am inceput aventura pe 2 roti. Sunt foarte multumit de motor, se comporta exemplar in toate situatiile. Desi totu e frumos si nu am ce sa reprosez motociletei m-a pedepsit odata. Un sofer stationat pe carosabil, am oprit in spatele lui am semnalizat depasirea si cand sa ma incadrez inapoi pe banda am accelerat fara sa vad ca pe jos era pietris si m-a trantit. Invataura de minte unsure.gif

 

Deja motoru m-a plimbat prin foarte multe locuri si incep sa imi dau seama ce inseamna pasiunea pentru 2 roti. In 4 luni ma mandresc cu 8.000km. Desi sunt la inceput sunt constient de pericole si ca sub mine se afla o racheta.

 

Motoru are 67656km reali pe bord.

Aceasta este bijuteria mea.biggrinbandit.gif

post-69586-0-57947400-1346933812_thumb.jpg

post-69586-0-00668800-1346933831_thumb.jpg

Editat de Kidooz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos. Am si eu un prieten care si-a luat un F3 de vreo 3 luni si la fel ca tine, nu are ce sa spuna rau despre motocicleta aia. Sunt bine facute ce sa mai :)

 

Mersi frumos da sunt facut sa reziste si fiabile. Am inceput pe Honda si cred ca tot pe o Honda o sa ma las. rolleyes.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi frumos da sunt facut sa reziste si fiabile.

E, sa nu exageram, ca am si eu 'onda. Sunt facute sa reziste cat timp ai grija de ele :)

 

Sa o stapanesti sanatos! Ca fapt divers, cat a costat minunea? Vreau si eu sa imi iau ceva intre nou si vechi, dar in care sa nu mai stau cu mainile bagate pana la cot si sa ma mai plimb, iar cbr-ul F3 era unul dintre motoarele la care ma gandeam :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E, sa nu exageram, ca am si eu 'onda. Sunt facute sa reziste cat timp ai grija de ele :)

 

Sa o stapanesti sanatos! Ca fapt divers, cat a costat minunea? Vreau si eu sa imi iau ceva intre nou si vechi, dar in care sa nu mai stau cu mainile bagate pana la cot si sa ma mai plimb, iar cbr-ul F3 era unul dintre motoarele la care ma gandeam :grinbandit:

 

Eu am dat pe ea 1600 euro la 59000km dar impecabila din toate punctele de vedere. La banii astia nu am mai bagat 1 leu in ea inafara de consumabile care le-am schimbat recent. Si sezonu viitoar trebuie sa schimb "cauciucele" . Initial a vrut 1650 dar mi-a lasat 50 ca sa pot sa imi fac actele cu ei, dar ideea e ca nu am putut sa negociez deloc dar in mare nici nu prea vroiam avand in vedere starea in care se afla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumuri bune prietene Âşi mare grijă. Am avut tot un CBR F3 Âşi tot KiD la număr. :)

 

Mersi mult. De cand cu numaru asta am mai vazut 1 motor cu KID si 2 masini plus ca un prieten o sa-si cumpere un Hornet si tot KID vrea sa-si puna(dupa porecla evident). Nu stiu de unde au aparut toti asa odata rolleyes.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe toba eu zic sa ii dai cu spray, sa nu se mai avda zgarieturile alea. in rest foarte frumoasa ! sa ai grija de ea si cat mai multi km !

Editat de glicerina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa pastrezi toba originala, eventual o spoiesti cu niste vopsea sa dea mai bine la ochi. Toba se aude destul de frumos la turatii mai mari si nici nu o sa ai problema cu politia cu ea. Eu am o toba sport pe motorul meu care are obiceiul sa urle destul de tare la orice turatie si de fiecare data cand trec pe langa politie ii vad ca se uita mai aiurea la mine, ceva de genu "il oprim sau nu ?".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...