Sari la conținut

Accident Iancu de Hunedoara


biancocelleste
 Share

Postări Recomandate

Inca de la Obor mare mare mare coloana si aglomeratie. Abia cand m-am apropiat de pasajul victoriei am inteles cauza aglomeratiei. Politie, curiosi, motocicleta intinsa pe asflat ( ktm cred ), logan albastru, sofer nervos gesticula ca turbatul la politisti, riderul nicaieri. Mai multe nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi ce mă distrează toți ăștia cu generalizările! A se citi enervează! Ăia cu „ligheane”, ăia cu ”pejouri”, ăia cu „ursuleți”, ăia cu numere de „băga-mi-aș”, ăia cu SUV-uri, ăia cu, ăia cu... alea cu orice...

Căscați ochii ăia pe care-i aveți în partea din față a capului, folosiți și ce e în cap, că nu e doar capac la gît! Cine nu belește ochii, belește pu-la! Oare de ce o fi vorba asta? Ca multe alte vorbe de duh...

 

Am lucrat ca șofer pe cîteva modele dintre cele blamate de motocicliști. Asta m-a făcut bizon? Sau eram bizon numai cînd aveam pe mînă unul din modele, dar altădată nu? Mă transforma mașina pe care o conduceam? Eu zic că totul ține de educație, auto-educație, rațiune etc! Aveam un citat preferat pe care-l țineam și la semnătură: Atenție la neatenție! Aici e vorba de neatenția oricui, nu doar a celorlalți ci și a fiecăruia în parte. De ce, oare, unii motocicliști cred că numai conservarii sînt bizoni? Am avut ocazia să văd bizoni din ambele tabere, în proporții aproape egale, după umila mea părere. Și cunosc traficul de peste 20 de ani, din postura de șofer, de peste 17 ca motociclist, iar ca pasager, de peste 30!

 

În concluzie, renunțați la generalizări, vedeți și paiul din ochiul vostru, nu doar bîrnele din ochii celorlalți, căscați ochii, să nu pățiți ce ziceam mai sus, mai puneți mîna pe-o carte (faceți un cornet, ceva...), FIȚI MAI ATENȚI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi ce mă distrează toți ăștia cu generalizările! A se citi enervează! Ăia cu „ligheane”, ăia cu ”pejouri”, ăia cu „ursuleți”, ăia cu numere de „băga-mi-aș”, ăia cu SUV-uri, ăia cu, ăia cu... alea cu orice...

Căscați ochii ăia pe care-i aveți în partea din față a capului, folosiți și ce e în cap, că nu e doar capac la gît! Cine nu belește ochii, belește pu-la! Oare de ce o fi vorba asta? Ca multe alte vorbe de duh...

 

Am lucrat ca șofer pe cîteva modele dintre cele blamate de motocicliști. Asta m-a făcut bizon? Sau eram bizon numai cînd aveam pe mînă unul din modele, dar altădată nu? Mă transforma mașina pe care o conduceam? Eu zic că totul ține de educație, auto-educație, rațiune etc! Aveam un citat preferat pe care-l țineam și la semnătură: Atenție la neatenție! Aici e vorba de neatenția oricui, nu doar a celorlalți ci și a fiecăruia în parte. De ce, oare, unii motocicliști cred că numai conservarii sînt bizoni? Am avut ocazia să văd bizoni din ambele tabere, în proporții aproape egale, după umila mea părere. Și cunosc traficul de peste 20 de ani, din postura de șofer, de peste 17 ca motociclist, iar ca pasager, de peste 30!

 

În concluzie, renunțați la generalizări, vedeți și paiul din ochiul vostru, nu doar bîrnele din ochii celorlalți, căscați ochii, să nu pățiți ce ziceam mai sus, mai puneți mîna pe-o carte (faceți un cornet, ceva...), FIȚI MAI ATENȚI!

 

foarte bine spus :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi ce mă distrează toți ăștia cu generalizările! A se citi enervează! Ăia cu „ligheane”, ăia cu ”pejouri”, ăia cu „ursuleți”, ăia cu numere de „băga-mi-aș”, ăia cu SUV-uri, ăia cu, ăia cu... alea cu orice...

Căscați ochii ăia pe care-i aveți în partea din față a capului,

hai sa facem un sondaj!!! cate dacii' 1310 ti-au facut loc treci printre masini???dc nu am probleme cu limuzinele???si dc iti e frica de un sofer pe dacie papuc transpirat la 40grade,fara ac,cu educatia pisoiului meu :''mancare dreapta,apa stanga, c*** in laditza cu nisip'',radio romania actualitazi sau cocar radio???

 

iti dau eu un motiv in mai jos...

post-13259-0-82757300-1348325239_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai să zicem așa: motocicleta mea atrage privirile, fiind o vechitură din 1969, se dă lumea la o parte și se uită la ea. Mai și sună bine! Rare sînt opririle la semafor să nu fiu întrebat cîte ceva despre ea... Probabil că sînt unul dintre norocoși...

Apoi, eu sînt unul dintre cei cu Dacia 1310 - mîndru de asta - și fac loc tuturor motocicliștilor pe care-i observ. De asemenea, am observat destule Dacii care mi-au făcut loc, la fel de multe ca cele care nu s-ar da la o parte nici luate cu escavatorul! M-am învățat să nu mă uit după mărcile de mașini, de altfel, nici nu le recunosc, nu mă pasionează. Sînt atent, în schimb, la tot ce mișcă și nu mișcă pe drum, pe trotuare; sînt atent și la pipițe sau la maidanezi... Cum spuneam, chestie de educație și auto-educație...

 

Toate bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...