Sari la conținut

Siriu - Cheia 29 sept


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

Vreau si eu filmul 1 - Siriu de la Inspektor, dar degeaba dau jos fisierele alea ca nu stiu ce sa fac cu ele. Am descarcat si 7zip ala, incepe sa faca ceva si apoi moare.

Daca l-a dat cineva jos si are un ftp ceva poate il pune si ne da si noua acces pe PM.:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Niko, e foarte simplu, instalezi 7zip, dai click dreapta pe SIRIU1.zip.001 ->7-zip->extract to .. , si astepti sa se refaca siriu1.avi, pe care il poti vedea cu vlc player. Am testat acum si sigur merge :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko, e foarte simplu, instalezi 7zip, dai click dreapta pe SIRIU1.zip.001 ->7-zip->extract to .. , si astepti sa se refaca siriu1.avi, pe care il poti vedea cu vlc player. Am testat acum si sigur merge :)

 

Nu uitati sa redenumiti fisierele descarcate. Altfel 7Zip nu-si da seama ca fac parte din aceeasi arhiva.

 

 

Ex: pentru filmul 2 in loc de:

 

SIRIU2.zip-transfer_ro-01oct-a6fc27.001 SIRIU2.zip-transfer_ro-01oct-050e37.002 si SIRIU2.zip-transfer_ro-01oct-b6467a.003

 

sa aveti:

 

SIRIU2.zip.001 SIRIU2.zip.002 si SIRIU2.zip.003

 

apoi click dreapta pe SIRIU2.zip.001 => extract here ... si ar trebui sa proceseze filmul.

 

Bafta!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu patesc acelasi lucru ca si Niko. Nu vrea, nu se intampla nimic. 4 din ele nici nu le poate extrage 7-zip. imi zice ca nu poate. 2 din ele sunt extrase intr-un fisier cu acelasi nume , dar apar tot arhivate. si iar nu pot face nimic. de doua zile caut solutii...si nu reusesc. habar nu am de ce se intampla asta. e prima oara cand intampin astfel de probleme. daca reuseste cineva sa ne dea filmarile sub alta forma...suntem recunoscatori.

 

REvVIN: Am reusit sa fac ce a spus Dan.Andrei . Dar a mers doar cu doua din fisiere. cu celelalte 3 nu merge sa fac nimic. incerc sa extrag si-mi spune ca nu pot fi deschise...bla-bla...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu patesc acelasi lucru ca si Niko. Nu vrea, nu se intampla nimic. 4 din ele nici nu le poate extrage 7-zip. imi zice ca nu poate. 2 din ele sunt extrase intr-un fisier cu acelasi nume , dar apar tot arhivate. si iar nu pot face nimic. de doua zile caut solutii...si nu reusesc. habar nu am de ce se intampla asta. e prima oara cand intampin astfel de probleme. daca reuseste cineva sa ne dea filmarile sub alta forma...suntem recunoscatori.

 

REvVIN: Am reusit sa fac ce a spus Dan.Andrei . Dar a mers doar cu doua din fisiere. cu celelalte 3 nu merge sa fac nimic. incerc sa extrag si-mi spune ca nu pot fi deschise...bla-bla...

 

 

 

Pai, nici nu trebuie sa mearga le toate. Din cauza faptului ca Transfer.ro accepta doar fisiere de maxim 1GB primul film (denumit SIRIU1) este impartit in 2 parti iar cel de-al doilea (SIRIU2) in 3 parti. Le scurtezi numele cum am zis in celalalt post si apoi extragi doar prima parte din arhiva. 7zip-ul va recunoaste toate partile si-ti va recrea filmul intreg. La final ar trebui sa ai 3 filme:

 

 

SIRIU1.avi

 

SIRIU2.avi

 

si MAGURA-transfer_ro-01oct-8bc3f6.AVI

 

Bafta!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, trebuie redenumite la loc, eu am testat pe arhivele initiale denumite SIRIU1.zip.001, SIRIU1.zip.002, etc. Mersi pentru elucidarea misterului, Dan.Andrei :)

 

 

 

Cu placere. App. am uitat sa mentionez ca pe Transfer.ro fisierele sunt stocate doar 10 zile ... asa ca, spor la descarcat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yuhuuu!Bravo Dan.Andrei!:friends: Acum am reusit si eu.

 

E misto filmuletu' de pe Siriu, ai mers bine Inspektore. Un pic ai putea sa folosesti mai mult latimea benzii, adica la curbele la stanga sa te pozitionezi mai mult in dreapta benzii, astfel vei avea vizibilitate maxima in viraj mai devreme si vei vedea si cat de mult se "inchide" curba. La fel, la curbele la dreapta, un pic mai langa axul drumului si acolo incepi inclinarea. Oricum,a fost chiar liber.:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. Ne vedem maine seara la Victoriei si iti explic.

 

 

 

 

Cam astia ar fii pasii:

 

--------------------------------

 

Instalezi 7zip (e gratuit) >>

 

redenumesti fisierele asa cum ai facut >>

 

(in functie de ce sistem de operare ai poti trece si prin pasul asta -- eu am WIN 7) >>

 

click dreapta pe (de EX: ) SIRIU2.zip.001 >> open with >> jos, in lista aia, "Choose default program..." >>

 

apare o fereastra cu programe instalate pe calcul tau, cauti in lista aia 7zip, daca nu este dai pe butonul de jos cu Browse (poti selecta inainte si bifa din dreapta cu "Deschide tot timpu fisiere de tipul ala cu programul ales...." sau in engleza)>>

 

iti deschide o fereastra focusata pe folderul "Program files" in interiorul lui ai un alt folder cu 7zip >> intrii in el >>

 

selectezi 7zip.exe (parca asa era) >> click pe "Open" >> iti va deschide arhiva cu 7zip.

 

Te duci apoi pe acelasi fisier si dai click dreapta si in lista/meniul care apare, cauti "extract here" ...o sa inceapa sa extraga continutul din cele 2 arhive fara alte interventii din partea ta.

 

Ai grija ca cele 2 fisiere de tipul ".zip.001"...."zip.002" sa fie in acelasi folder (pentru a evita alte ..interventii).

 

-------------------------------------

 

Daca tot nu intelegi/ nu te descurci o sa iti fac niste poze cu ecranul pe pasi.

 

 

 

 

Bafta!

Editat de JohnyGabe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma chinui de 2 zile si tot nu reusesc..:( tinand cont de pasii mai sus mentionati:SIRIU2.zip.001 SIRIU2.zip.002 SIRIU2.zip.003!!!

Hai ca le facem cand veniti la noi duminica si vi le dam pe un DVD.

 

salut. Ne vedem maine seara la Victoriei si iti explic.

Maine seara stabilim si ce traseu facem pentru data de 20 septembrie. :P

Deci cine vrea sa vina, ne vedem acolo in jur de 8.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine seara stabilim si ce traseu facem pentru data de 20 septembrie. :P

 

Merge cineva cu spatele?? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam devreme la 8....Totusi ..dupa o saptamana de munci ;)) ..imi mai inting oscioarele . Dupa ora 21:00 ..ziceam sa vin la Victoriei...

Oricum stam pana pe la vreo 21.30 si apoi ne mai plimbam pe langa Bucuresti, apoi traseul clasic, la o clatita si o "saorma cu de toate".

 

Merge cineva cu spatele?? :bounce:

Da, eu, cand beau juma' de doza de Radler... :friends:

 

20 octombrie vroiam sa zic. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...