Sari la conținut

Siriu - Cheia 29 sept


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

Plecare in jur de ora 8 dimineata (ramane sa mai discutam pe tema asta).

Deocamdata trebuie sa vedem pe unde o luam pentru ca ar fi 2 trasee: unul prin Mizil si unul prin Buzau - in functie de traseu stabilim si de unde plecam.

 

Traseul prin Mizil ar fi asta , iar cel prin Buzau ar fi asta.

 

Cei care ati mai fost, cum este drumul de la comuna Fulga - Mizil - Cislau? Ca pe harta pare frumos, dar daca sunt cratere p-acolo sau vreun drum de tara, mai bine facem cativa km in plus si o luam pe la Buzau.

 

Cine vrea sa vina, sa ma anunte. Poate ne mai strangem iarasi 20 de "agregate". :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am fost acum 2 vichenduri la cheia ,am tras un frig tare de tot , erau aprox 12-15grade,cand batea vantu era groasa treaba, aveti grija ce zice busu,

drum bun

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost weekendu' trecut pe exact acelasi traseu(al doilea dat de tine) care este i m p e c a b i l! Am plecat pe la 11-12, vreme perfecta, masini foarte putine. Poate ma bag si eu la tura asta daca nu se strica timpu' foarte rau, cum spunea cineva mai sus. Nu exista vreo portiune nasoala. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pana acum vremea arata bine pe site-uri. Sper sa nu se schimbe foarte mult.

Oricum daca vine vreme urata cu ploaie si d-astea, ne reprofilam. :D

 

Da, stiu de partea cu Buzaul ca e "reising" ca am mai mers de multe ori... Dar primul traseu parea interesant. Oricum daca nu stie nimeni nimic de el, o sa ma duc eu in recunoastere alta data; macar sa-mi rup numai eu spatele. :laugh:

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pana acum vremea arata bine pe site-uri. Sper sa nu se schimbe foarte mult.

Oricum daca vine vreme urata cu ploaie si d-astea, ne reprofilam. :D

 

Da, stiu de partea cu Buzaul ca e "reising" ca am mai mers de multe ori... Dar primul traseu parea interesant. Oricum daca nu stie nimeni nimic de el, o sa ma duc eu in recunoastere alta data; macar sa-mi rup numai eu spatele. :laugh:

 

vezi ca pe primu traseu e ceva in neregula. Ma refer la intrat si iesit de pe autostrada A3. Din ce stiu eu singurele intrari si iesiri sunt in buc si in ploiesti. Intre nu sunt. Am trecut de vreo 2 ori pe ea ni nu tin minte sa fi vazut iesirile alea. In rest traseul pe buzau e chiar ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... de 102C nu stiu nimic inca. Posibil sa-l fac weekendul asta, dar nu merg in grup cu 20. :)

 

Sa ne spui si noua cum e, ca sa stim daca merita sau nu, sa o luam p-acolo.

 

Noi am mers pe TA - TF grup de 15 motoare si ne-am mai separat pe drum: baietii care mergeau mai tare si cioparele, deci e ok. Ideea e sa "ai cu cine". :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alternativa (parcursa acum o luna de mine)

Adancata - Salciile - Boldesti Gradistea - MIzil e...valurit si peticit, daca nu-s pretentii de mers repede se poate parcurge.

Pietroasele - Vernesti - tabara de sculptura Magura e asfalt bun, dar prafuit si balegat pe alocuri.

 

Pe la Cheia imi pare din ce in ce mai valurit asfaltul in curbe.

 

:moto:

Editat de MarlboroMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mizil-Jugureni-Lapos-Cislau-Patarlagele nu e de parcurs cu vitezana sau chopper. Iti trebuie cel putin soft-enduro pentru portiunea Lapos-Cislau-Patarlagele. Va puteti abate pe alt traseu daca intr-adevar vreti ceva padure si anume Mizil-Jugureni-Valea Uunghiului-Hales-Manastirea Ciolanu-Popas Magura-Patarlagele. Intre Mizil si Tohani e o portiune de cativa km pe care musai tre' sa stai pe centrul soselei din cauza peticelor de pe margini. Intre Tohani si Marginea Padurii sunt cateva curbe mai trase de par , cu nisip pe asfalt , si ceva denivelari. De la Marginea Padurii pana la Hales e drumul bun iar de la Hales pana la Popas Magura drumul are cateva pante. Drum bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as alatura si eu, dar din pacate am treaba w/e asta. Cercetati si urmatoarea idee, despre care am aflat saptamana asta: de la Valeni, se poate ajunge pe Siriu pe ruta Valeni-Drajna-Patarlagele. Nu stiu exact cum e drumul, dar daca e decent (pana la Drajna am fost eu si e OK, nu stiu mai incolo), scurtati destul de mult drumul plictisitor si va bucurati mai mult de drumul misto (Siriu-Cheia).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as alatura si eu, dar din pacate am treaba w/e asta. Cercetati si urmatoarea idee, despre care am aflat saptamana asta: de la Valeni, se poate ajunge pe Siriu pe ruta Valeni-Drajna-Patarlagele. Nu stiu exact cum e drumul, dar daca e decent (pana la Drajna am fost eu si e OK, nu stiu mai incolo), scurtati destul de mult drumul plictisitor si va bucurati mai mult de drumul misto (Siriu-Cheia).

 

Mai intrebam si noi in stanga si-n dreapta cum e cu drumurile...

 

Plecarea e la sfarsitul lunii, adica 29 septembrie, nu weekend-ul asta! (au mai zis cativa ca ar fi weekend-ul asta)

Asa ca te asteptam. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai intrebam si noi in stanga si-n dreapta cum e cu drumurile...

 

Plecarea e la sfarsitul lunii, adica 29 septembrie, nu weekend-ul asta! (au mai zis cativa ca ar fi weekend-ul asta)

Asa ca te asteptam. :P

 

Foarte probabil sa fiu ocupat si weekendul ala. :)

Daca nu voi fi, ma alatur trupei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine sa facem o lista beatrice (O update-am zilnic sa stim exact cati vom fi)

 

Deci,daca vremea va fi buna, lista ar fi cam asa (majoritatea nu au cont pe forum, dar o sa-i recunoasteti dupa motoare, probabil :P):

 

1. Beatrice - ER6N

2. Alex - EN500

3. Dan ("brunoo7") + sotia - VN800

4. Budu - Shadow 750

5. Ionut ("micla.ushu") - ER6N

6. "cbristu"

7. "costi_pci" - R6

8. "Gimy" - GSR

9. "JohnyGabe" - R6

 

Deocamdata atat. De fapt mai sunt cativa dar inca nu am confirmarea. Revin. :)

 

Si am uitat sa zic, daca vreti sa ne cunoastem inainte de iesire, noi ne vedem sambata la o clatita prin Regie. Cine vrea sa vina, PM.

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...