Sari la conținut

Cauciucuri Honda Silver Wing


balazsfi
 Share

Postări Recomandate

Am ramas impresionat de cate vorbe bune sunt despre aceste cauciucuri...

Ii rog pe cei care au asa ceva pe moto sa-si dea cu parerea...si de bine si de rau, cum sunt pe frig, pe ud...etc

 

 

http://anvelopemoto.eu/pagina-principala/detail/273-michelin/flypage|ask/79537-power-pure-sc-rear-tl.html?sef=hcfp

 

Suspect mi se pare pretul, ff ieftine pentru niste cauciucuri atat de laudate :scratch:

 

 

Pretul total pt fata spate ... 480 ron :banana:

 

 

Multumesc :cheers:

Editat de balazsfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

am pe majesty 400 de vreo 6mii de km montate aceste magnifice michelinuri :) :jump:

nu le place pe ud in curba(inclinat) peste marcajele albe de la trecerile de pietoni, tot fuge de spate daca accelerezi spre finalul curbei. exista o mica problema cu ele si pe uscat dar numai la anumite marcaje.

acum de cateva zile decand e mai frig afara 6-12 grade cu plus, sunt anumite portiuni de asfalt unde nu le prea place inclinatia mare in curbe, sofer+pasager+cauciucuri neincalzite, rulate doar 1-3 km

 

si acu cele bune :)

nu sunt galagioase,

teoretic se uzeaza uniform datorita mijlocului de alta natzie,

uzura la ochi nemasurat cu subler dupa 6mii de km este aproape inexistenta

la peste 15-20 de grade cu + nu am avut niciodata probleme de aderentza

pe ploaie se comporta mega decent exceptand anumite marcaje

 

eu le-am cumparat din timisoara de la un magazin care are si site :) si au fost mai eftine decat situl dat de tine

 

offroad tre sa fi mai atent ca sunt gandite pt asfalt. in limita bunului simt se pot folosi si pe un drum forestier dar cu precautie :)

Editat de cooldeep
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, scuza ca nu am mai intrat, intradevar sunt supr bune cauciucurile, multumesc pentru pareri.

Un milimetru mai aveam si le dadeam la capat...super multumit de aderenta, se lipesc de asfalt.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...