Sari la conținut

Fum si miros de ars


silver.alecs
 Share

Postări Recomandate

Ieri dupa o plimbare cu motocicleta prin oras, am oprit la un stop iar la cateva secunde dupa ce am oprit, de sub motor ( pe langa radiator, in partea stanga ) a iesit un fum negru cu miros de ars.

Nu am mai avut probleme de acest gen cu ea pana acum.

Eu tind sa cred ca unul dintre cabluri a atins radiatorul ( sau altceva incins ) si de acolo a venit mirosul.

Cineva mi-a spus ca s-ar putea sa se fi scurs putin ulei pe langa garnitura si a ajuns pe evacuarea ce iese imediat din blocul motor.

Am oprit motocicleta, am miscat un pic de cabluri si nu am mai avut probleme. As vrea sa fac ceva sa nu se mai repete.

 

Vi s-a mai intamplat si voua ? Aveti o parere ?

 

Multumesc,

Alex

 

P.S. - Am un GSXR K7

Editat de silver.alecs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inspecteaza evacuarile, e posibil sa fi prins vre-un ambalaj aruncat pe jos de un babuin si in contact cu tevile sa se fi topit p-acolo plastecul. daca evacuarile sunt curate desfa trotineta si vezi sa nu ai vre-un fir parlit. sau, varianta cea mai ieftina mergi pana ia foc si apoi te prinzi de unde era problema :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un fir ars si uleiul incins au mirosuri diferite dar parerea mea e ca asta nu e o problema de rezolvat pe forum. Baga-ti nasu-n problema sau dupa cum zicea Stulewa, mergi pana arde de tot ce-i de ars si sigur iti dai seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...