Sari la conținut

Problema radiator


Marian96
 Share

Postări Recomandate

Hey:) De ceva timp(de ieri mai exact) am observat ca a inceput sa-mi pice antigelu' din radiator. Gatul de la toba,care iese din cilindru ,nustiu cum a reusit,dar a lovit in radiator si la inceput era doar umed,acuma pica intruna:| Cineva mi-a zis sa pun niste mustar in radiator si cica se face "ca nou" .Daca stiti pe cineva care repara radiatoare ,de preferabil in bucuresti,ieftin si bun :friends: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mustarul functioneaza doar daca iti umezeste, dar poti avea surpriza sa-ti mai infunde si ceva ce nu trebuie. Mai sunt produsele de gen "stop leak radiator", dar merg pe acelasi principiu. In cazul tau cred ca cel mai bine ar fi sa-l cositoresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mustarul functioneaza doar daca iti umezeste, dar poti avea surpriza sa-ti mai infunde si ceva ce nu trebuie. Mai sunt produsele de gen "stop leak radiator", dar merg pe acelasi principiu. In cazul tau cred ca cel mai bine ar fi sa-l cositoresti.

 

 

 

 

 

dar cum il cositoresti daca e de aluminiu...?am tot cautat despre lipirea aluminiului dar am inteles ca nu se poate...ma poti lumina umpic..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cum il cositoresti daca e de aluminiu...?

Nu merge cositorit dar in loc de cositor se poate folosi un aliaj special pentru brazarea aluminiului. Au mai fost discutii pe forum despre tehnica asta.

Pentru detalii cautati pe google dupa "durafix".

Totusi s-ar putea sa fie mai ieftina sudura clasica in mediu de argon, asta daca nu o fi materialul prea subtire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tine poxilina...batoanele de durafix pomenite mai sus si lampa cu gaz..se lipeste ca nou...am aflat si eu de tehnica asta si am citit de cativa care au sudat asa...merge de minune..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey:) De ceva timp(de ieri mai exact) am observat ca a inceput sa-mi pice antigelu' din radiator. Gatul de la toba,care iese din cilindru ,nustiu cum a reusit,dar a lovit in radiator si la inceput era doar umed,acuma pica intruna:| Cineva mi-a zis sa pun niste mustar in radiator si cica se face "ca nou" .Daca stiti pe cineva care repara radiatoare ,de preferabil in bucuresti,ieftin si bun :friends: :crack:

Poti sa incerci si aici http://www.ipeximradiatoare.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...