Sari la conținut

Accident usor zona Margeanului


jordashi
 Share

Postări Recomandate

Ma indreptam spre casa pe str margeanului si am vazut o motocicleta cazut. Am oprit, un conservar a virat stanga sa intre in parcare si nu a acordat prioritate motociclistului. El avea doar casca, s-a lovit usor la picior. Mi-a zis ca e ok, a venit si politia si salvarea si am plecat!!

Atentie mare!!

 

Mai jos 2 poze!

post-69085-0-89911600-1348912357_thumb.jpg

post-69085-0-54599100-1348912416_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9yZKv.jpg

 

De precizat si ca masina a vrut sa parcheze in statia RATB (cum se practica in zona) si ca Politia accepta tacit situatia asta.

Nu stiu cat de usor a fost, cand am trecut din nou la aprox. 30 min mobra era inca pe jos (vezi poza) si motociclistul fusese dus la spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il duc obligat sa puna mana un doctor pe el. mie mi-au facut radiografie pentru o vanataie micuta pe genunchi. am dat fara protectii in aripa unuia care mi-a sarit in fata. pacat de carenele oem, intradevar, bine ca mai scoatem un retard din circulatie macar o luna :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9yZKv.jpg

 

De precizat si ca masina a vrut sa parcheze in statia RATB (cum se practica in zona) si ca Politia accepta tacit situatia asta.

Nu stiu cat de usor a fost, cand am trecut din nou la aprox. 30 min mobra era inca pe jos (vezi poza) si motociclistul fusese dus la spital.

 

 

Nu este statie acolo, este parcare. Ideea e ca nu s-a asigurat 100%. Din ce zicea el un alt sofer i-a facut semn sa intre! Cat despre motociclist am stat de vb cu el si era ok doar era umflat un picior! Asta e procedura sa te duca la spital pentru un control mai amanuntit, dar poti refuza daca vrei:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frecventez zona cu pricina. Am vazut de curand 2 personaje fara casca pe acelasi model de motor...si m-am trezit tipand ca fraieru' dupa ei.

Mai e intersectia cu Ispirescu unde NU merg niciodata semafoarele. Zona de cacao ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...