Sari la conținut

Lovitura De Pe Loc


catutza
 Share

Postări Recomandate

:eek: :blink:

heheh incredibili sunt conservarii

1. tractor cu remorca al ADP sector6 (B47WZW) iese coloana de masini si intoarce pur si simplu fara semnal ridicari de mana eu ma indreptam spre el opresc la 1 metru de el :ok: :ok: il bag si-l scot din toti mortii masii :friends: :drink: :cheers: , imi trece pana la urma

2.in fata serviciului un bou cu solenta (eu oprit motot scoasa din viteza semnal stanga pus ma uitam in dreapta sa vad cand se schimba semaforu sa trec) asta vine din fata mea trece prin fata masinilor cu verde la semafor si taie mini intersectia lovind cu aripa stanga spate toba mea din stanga :ok: noroc ca stateam doar cu piciorul drept jos si cu cel stang pe scarita ca ma dadea jos si imi rupea si picioru. omu isi vede linistit de drum ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, eu intorc si ma duc dupa el dupa 200 de flasuri trage pe dreapta si ma intreaba daca am ceva. :what:

l-am intrebat daca nu m-a vazut ca asteptam la semafor si cand a dat peste mine si el zice ca nu si-a dat seama credea ca fac stanga (numai ca eu nu avea mainile pe ghidon eram in asteptare) il intreb cum se face trecerea prin centrul intersectiei la care bou nu are cuvinte era putin speriat ca ma dadusem la el. apoi rugaminti de iertare. vroiam sa ma duc la politie numai asa de al dracu dar intarziasem deja pre mult la munca . asa ca sa ne luam escavatoare ca sa ne vad prostii sa nu mai dea peste noi cu conservele .

:D

scuze de calitatea desenului ;)

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia-s criminali! Unde puii mei s-o mai lua asa usor permisu' ca la noi? Toti imbecilii au permis, toti retardatzii, toti idiotzii, toti...

Bine ca nu a fost mai rau.

 

La voi e nebunie! Si incet , incet... incepe si prin celelalte orase...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti am mers mai stangaci cu masina cand am luat permisu dar dupa vreo 5000 de km suntem beton dar uni nici dupa mii de km sunt niste catastrofe. daca sun prosti sa isi ia bicicleta ca mam saturat. cei mai multi care miau facut mie probleme erau de 35 40 de ani si nu imi pareau incepatori. oricum sa ii f.t pe toti in ..t de retarzi inclusiv pe cel care tea lovit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia-s criminali! Unde puii mei s-o mai lua asa usor permisu' ca la noi? Toti imbecilii au permis, toti retardatzii, toti idiotzii, toti...

Bine ca nu a fost mai rau.

 

La voi e nebunie! Si incet , incet... incepe si prin celelalte orase...

un permis luat pe spaga costa 4 milioane. fix. cunosc caz concret.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia-s criminali! Unde puii mei s-o mai lua asa usor permisu' ca la noi? Toti imbecilii au permis, toti retardatzii, toti idiotzii, toti...

Bine ca nu a fost mai rau.

 

La voi e nebunie! Si incet , incet... incepe si prin celelalte orase...

 

Prin ArgeÂş a fost un caz cu un țigan de luase permis pe Âşpagă. Până aici totul bine! Dar la primul accident s-a constatat că nu Âştia să scrie, nici măcar numele! Au cam fost ceva problema în sistem, cred că s-a lăsat Âşi cu ceva pedepse pt polițai!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am obisnuit! Nici nu ma mai agit din cauzele astea... Doar ieri am patit astea de 2 ori. :friends: A 3-a faza a fost un catel de casa care mi-a sarit in fata :drink: sub privirile afectuoase ale proprietarei :cheers: si m-a obligat sa pun o frina destul de tare [noroc ca n-aveam viteza] :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faze cu imbecili care nu se asigura sau cu din aia care isi iau permisu la loto se intampla la ordinea zilei. De la o vreme nu le dau atentie ca imbatranesc degeaba. Si eu am patit coborand un deal in oras, un idiot de agent de harghita cred ( no offence ) era parcat pe cealalta parte si se trezeste sa taie dubla continua prin fata mea. Trag o frana de imi fuge spatele cat colo si ajungem deodata in paralel la semaforul de culoare rosie. Ii zic cateva de dulce , la care el "ce ma n-ai loc?" . " Ba da am ca io tre sa franez ca pizdocea se grabeste" Se da ala jos din duba nervos, eu las picioru la moto si ii dau o casca in nas la idiot de ii da sangele afara, apoi fara sa mai zica nimic, uimit probabil, se urca inapoi in duba si pleaca. Nu a fost cel mai ortodox mod de a rezolva treaba, nu ma consider mandru de ce am facut, dar cand am vazut ca se da jos din duba sa sara la alte treburi nu am mai putut. Trebuia sa mimeze o scuza si era ok, nu asteptam sa se puna in genunchi.

Singura solutie e atentia , atentia si iar atentia, cu toate ca atunci cand te loveste din spate nu prea ai cum sa fii pe faza. Fiecaruia poate i se intampla sa greseasca dar o mana ridicata sau sa dai odata din cap in semn de scuze mai poate face treaba uitata, si nu te costa nimic.

In caz de accident din asemenea cauze , tot o vorba sta in picioare: bine ca nu a fost mai rau.

Tragi doi dumnezei si mergi mai departe , e singura consolare.

Hai noroc si fara asemenea incidente :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faze cu imbecili care nu se asigura sau cu din aia care isi iau permisu la loto se intampla la ordinea zilei. De la o vreme nu le dau atentie ca imbatranesc degeaba. Si eu am patit coborand un deal in oras, un idiot de agent de harghita cred ( no offence ) era parcat pe cealalta parte si se trezeste sa taie dubla continua prin fata mea. Trag o frana de imi fuge spatele cat colo si ajungem deodata in paralel la semaforul de culoare rosie. Ii zic cateva de dulce , la care el "ce ma n-ai loc?" . " Ba da am ca io tre sa franez ca pizdocea se grabeste" Se da ala jos din duba nervos, eu las picioru la moto si ii dau o casca in nas la idiot de ii da sangele afara, apoi fara sa mai zica nimic, uimit probabil, se urca inapoi in duba si pleaca. Nu a fost cel mai ortodox mod de a rezolva treaba, nu ma consider mandru de ce am facut, dar cand am vazut ca se da jos din duba sa sara la alte treburi nu am mai putut. Trebuia sa mimeze o scuza si era ok, nu asteptam sa se puna in genunchi.

Singura solutie e atentia , atentia si iar atentia, cu toate ca atunci cand te loveste din spate nu prea ai cum sa fii pe faza. Fiecaruia poate i se intampla sa greseasca dar o mana ridicata sau sa dai odata din cap in semn de scuze mai poate face treaba uitata, si nu te costa nimic.

In caz de accident din asemenea cauze , tot o vorba sta in picioare: bine ca nu a fost mai rau.

Tragi doi dumnezei si mergi mai departe , e singura consolare.

Hai noroc si fara asemenea incidente :friends:

misto faza cu "ii dau o casca in nas" :drink: ..asa le trebuie..mama lor de f****i.... :cheers: ....bafta tuturor si iarna cat mai scurta :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...