Sari la conținut

FAN CLUB Peugeot


Reverse
 Share

Postări Recomandate

eu ieri mi-am luat jetforce :baldy: revin cu impresii icat mai repede... deocamdata ce pot sa zic este k e super .. insa ma omoara rodajul :lol:

 

 

 

Welcome to the club. :bounce:

de unde esti?si daca l-ai luat de nou si de unde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sunt din bucuresti, l-am luat de nou de la HNC motors k acolo s-a nimerit nu stiam in alta parte k vazusem doar pe net si nu-mi raspundea nimeni. am fost la HNC k e si lg mine aproximativ il aveau pe stoc asa k l-am luat.. e modelul albastru cu alb nu cel portocaliu.

Editat de phat_sua
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt din bucuresti, l-am luat de nou de la HNC motors k acolo s-a nimerit nu stiam in alta parte k vazusem doar pe net si nu-mi raspundea nimeni. am fost la HNC k e si lg mine aproximativ il aveau pe stoc asa k l-am luat.. e modelul albastru cu alb nu cel portocaliu.

 

 

sa il folosesti sanatos si sa ai grija sa ii faci rodajul ca-lumea..Ai de gand ceva tunning?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am de gand sa schimb multe insa nust in ce masura imi va afecta garantzia.

rodajul l-am facut in felul urmator... am mers pana la 100 km cu maxim 30, odata am dat mai mult in el (putin peste 40), iar acum k am sarit de 100 km merg cu 35-40 pana fac 500km.. e ok asa ? ce zicetzi ? incerc sa il tzin cat mai mult la o o viteza de ex 35 fara sa cresc acceleratia sau sa o scad (adiq merg constant) din pacate nu reuses decat dak prind o strada lunga rau fara stopuri. daca avetzi si alte sugesti :bounce: ...

o intrebare am. legata de sha. Dupa ce dau de cheie odata mai trebuie sa fac ceva (k citisem ceva in manual si nu inteleg) eu deschid sha-ua dupa care scot cheia si o inchid, in manual zicea ceva de rotit cheia in alt sens..etc.

tunning pe lg cele optice gen race floor sau chestia asta ( http://scooter-center.com/catalog/product_...amp;language=en ) care nu stiu dak se potriveste insa imi place super mult, vreau sa schimb toba cu una mai buna si poate dupa 5000 km sau ceva de genul dak imi place si am nevoie de mai mult sa ii pun un kit de 70cc

As dori sa fac insa orice modificare mica care imi poate imbunatatzi acceleratia, chiar daca mai pierd ceva din top speed..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut si eu 371 km si acum knd pun o frana mai brusca mi se aprinde becul de ulei din bord... la fel dak stau la stop si ma inclin putin pe o parte sau pe alta...

cand am luat scuterul am pus 1L de ulei Repsol. citisem pe aici k tzine cam 1000 km un plin .. dc oare se aprinde becul ala.. se agita uleiul inauntru.. are ceva senzorul ? etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut si eu 371 km si acum knd pun o frana mai brusca mi se aprinde becul de ulei din bord... la fel dak stau la stop si ma inclin putin pe o parte sau pe alta...

cand am luat scuterul am pus 1L de ulei Repsol. citisem pe aici k tzine cam 1000 km un plin .. dc oare se aprinde becul ala.. se agita uleiul inauntru.. are ceva senzorul ? etc

 

 

eu am pus un litru in el cand l-am luat de nou si la 650 km a trebuit sa mai bun 900 ml :rusinica: ca era pe terminate ... nu stiu cum drac s-a terminat la tine asa repede, oricum si eu stiu ca tre sa te tina 1000 km ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu cred k s-a terminat pt k nu imi sta tot timpul aprins... ci doar dak trag o frana mai mare sau il inclin..

 

apropo ... cu revizile cum e ? cand ma duc la prima .. sunt gratuite etc ?

 

prima la 500 km, cost 60 ron, urmatoarele 120 ron fiecare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ty .. repsol 2T de la paneuro pun, cica ei deastea baga in ce vand si e si ok pretzul (300mii) asa k raman pe el.

 

la 490 km ma duc sa imi fac si revizia :rusinica: tre sa sun inainte si sa fac rezervare sau merge dak merg direct ? care din cele 3 service-uri din bucuresti le recomandatzi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma dorintei unui nene de as cumpara un scuter de "elita" nou nout, fara limita de bani, am ales unul din cele mai ochioase scutere existente la ora actuala pe piata romaneasca. Peugeot Jetforce RCup, despre care unul din marii impatimiti si posesor de altfel al unui Jet(de aici de pe forum) mi'a spus ca la noi in tara nu se gaseste modelul asta dar candva va fi! Ei bine printr'un simplu telefon l'am gasit la Pitesti(loc de asamblare in Romania) si in mai putin de 24h l'am avut la dealerul local. Pretul scuterului a fost de 9.990RON cu tot cu TVA. Va las sa va clatiti ochii cu cateva poze, ca mie mi s'au scurs destul privindu'l pe viu :cheers: .

 

post-13602-1185294848_thumb.jpgpost-13602-1185294877_thumb.jpg

post-13602-1185294945_thumb.jpgpost-13602-1185294993_thumb.jpgpost-13602-1185295014_thumb.jpg

 

P.S. si cateva cu al meu sa nu zica cumva ca il "traduc" :)

 

post-13602-1185295175_thumb.jpgpost-13602-1185295245_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

phat sua iti vei lua alt scuter???....Pai Castrol TSI poate sa ti l aduca cineva din alta tara...e cel mai bun ulei Reverse...Consuma 20mg la 100 de km...Salutari!

 

PT 2t evident.....

 

Reverse merge si Bunica :cheers: :cheers: :) :cheers:

pishhhh pe el de consum de ulei...lasa ca iti trimit eu prin DHL niste ulei bun ..gen floriol dar si cu putin de masline... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...