Sari la conținut

FAN CLUB Peugeot


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu sincer sa fiu nu as face asa. :bounce:

 

 

Pai nici eu ,din moment ce Peugeot zic eu are destul profit,nu mi-as face numele de ras cu jegurile alea....

 

 

Nu sunteti in situatia asta si poate deasta vorbiti asa....eu unu asa as face dar nu sa ma fac de ras...sa fie bune scuterele ca inca nu am vazut pe nimeni cu Peugeot ca alea ca sa stiu daca e bun sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunteti in situatia asta si poate deasta vorbiti asa....eu unu asa as face dar nu sa ma fac de ras...sa fie bune scuterele ca inca nu am vazut pe nimeni cu Peugeot ca alea ca sa stiu daca e bun sau nu...

Taci ma si nu mai vorbi. :bounce:

Nu vreau sa ne luam la cearta pe acest subiect, dar din moment ce ai ocazia sa vinzi doar produse de calitate superioara, de ce nu ai face-o? Pune la scocoteala ca deja ai un renume, clientela si publicitate.

 

PS: de foarte putine ori gasesti produse bune la un pret mic. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal all, am un ludix blaster si am si eu niste probleme, poate ar putea cineva sa ma ajute.

Cand e rece , il turez f tare si nu pleaca , da in nas si pleaca dupa cateva secunde... si cand plec de pe lok fie ca e rece fie ca e cald vibreaza ff puternic, in lok sa se duca in 85 ca inainte se duce in 75 , astept sfaturi. va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ROdajul consta in a nu merge cu el in blana si cu 2 persoane pe el in primii 500 km.Deci nu-l forta si mergi si tu cu max 45 km/h.Asta daca poti :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ROdajul consta in a nu merge cu el in blana si cu 2 persoane pe el in primii 500 km.Deci nu-l forta si mergi si tu cu max 45 km/h.Asta daca poti :)

 

 

 

pana acum nu am mers cu pasager,nu am trecut de 50 decat 1 data...si am decat 180 km...dar nu am inca numere :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

am si eu un topic unde sa ma sint ca acasa. :bounce: Pana la urma cat e rodajul. In carte spune 500. Aia de la reprezentanta zic 300. Am facut doar 100 Km cu el pana acum, dar nu e nimic maine primesc numarul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu un topic unde sa ma sint ca acasa. :bounce: Pana la urma cat e rodajul. In carte spune 500. Aia de la reprezentanta zic 300. Am facut doar 100 Km cu el pana acum, dar nu e nimic maine primesc numarul

 

 

uita-te la topicul cu service,am postat rodajul recomandat de Peugeot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa tu numa rodaju' de 500 de km. :bounce:

 

adica??asa mi a recomandat producatorul,atat scrie in carte,dar prima oara l am facut de 1000 km...acum alt rodaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu cred...prima data a aparut Lastunelul si apoi alea la FB sunt de mult...acum au scos si cei de la Peugeot.Nu stiu ce sa zic, sper sa fie bune nu ca la FB si sa nu imi fie rusine ca am si eu Peugeot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Sunt innebunit dupa un scuter, am mai cautat si mi s a parut mai avantajos sa-mi iau si eu un Peugeot VCLIC ca-i mai ieftin, am mai gasit si de la RIEJU asa numitul Paseo sau Toreo ceva mai ieftin decat Peugeotul, ce ma sfatuiti ? Si cum e cu limitatorul acela de viteza se poate face vreo " manevra " pe parcurs ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine iti iei unul la mana a doua dar ceva de genul SR50, Speedfight2 sau AeroxR de care poti fi mult mai sigur decat de acelea...eu unul nu am incredere in ceva cu aspectul ala de chinezarie chiar daca se vinde sub sigla Ducati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Sunt innebunit dupa un scuter, am mai cautat si mi s a parut mai avantajos sa-mi iau si eu un Peugeot VCLIC ca-i mai ieftin, am mai gasit si de la RIEJU asa numitul Paseo sau Toreo ceva mai ieftin decat Peugeotul, ce ma sfatuiti ? Si cum e cu limitatorul acela de viteza se poate face vreo " manevra " pe parcurs ?

mai bine ceva SH decat alea sunt ele peugeot dar poate sunt construite de alte firme chineze si peugeot ii ajuta doar cu numele! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

DOAMNEEE!!!Nu vedeti ma si voi ca are motor chinezesc ??? Daca vreti scuter de firma si sa aiba piese originale cumparativa ceva mai vechi un pic toate or sa fie facute cu piese chinezesti deja au inceput am vazut motor chinezesc ca la alea FB si ca la unu carel am io din germania pe un vespa...si vespa e firma veche scuteru era frumos rau si acelasi sunet urat scos pe toba =))PEUGEOT V-CLIC are acelasi motor ca FB acelasi carburator acelasi filtru de aer acelasi filtru de benzina aceeasi transimisie aceeasi cutie d viteze aceeasi tot in afara de faru din fata care pare ca e un pic topit =)) e la fel nu are nimic peugeot de calitate cum era inainte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu informatii :lol:

Am scos limitarea la TKRu meu ... sincer nu merge mai mult de 70km/h cu persoana, insa merge 70 si cu doua mai mici :bounce: (eu 72 kg pretena 50) doar ca ajunge la viteza aia mai greu :baldy:.

In ce masura se schimba performantele daca-i pun o toba sport si un filtru sport, cat apreciati ca o sa prind cu el ...

Apropo pe talon zice ca are 3.1 kw deci aproape 5 cai nu trebe sa traga mai mult de 70 ?

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosminake cu toba Sport si filtru de aer sport iti va trage pana la 80-85..si vei avea ceva demaraj..vei ajunge mai repejor la viteza de 50km/h(iti recomant Toba sport Leo Vince catalizator carbon ZX)deaia am avut eu pe dna si mergea super..vezi ca am poza pe aici cu dna-u la poze cu scuterele noastre cred...Sper ca ti am fost de ajutor..Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...