Sari la conținut

Curaj sau ...nebunie?


stelsson
 Share

Postări Recomandate

Eu am facut transfagarasan si transalpina de 2 ori cu scutere chinezesti de 50cc, cu cort, scule, mancare. 1500km in cateva zile. Colindam mai mult tara pe atunci....decat acum....Deh, consum de 2,5% si benzina la 4 lei....fata de consum de 6% si benzina 6 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din Boldesti-Scaieni si am un maxi scuter de 250cmc.

Vineri seara am plecat pe acest traseu: Boldesti -Buzau-Rm.Sarat-Focsani-Tecuci-Barlad-Husi-Mosna (de Iasi).

Intrebarea mea este:Care dintre voi ati face asa ceva?

Si mai astept cateva sfaturi.

ce zici de grecia?

s-a facut in 2013.

Arad-Thasos-Ploiesti-Braila-Arad.

cu 250 cc

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din Boldesti-Scaieni si am un maxi scuter de 250cmc.

Vineri seara am plecat pe acest traseu: Boldesti -Buzau-Rm.Sarat-Focsani-Tecuci-Barlad-Husi-Mosna (de Iasi).

Intrebarea mea este:Care dintre voi ati face asa ceva?

Si mai astept cateva sfaturi.

app de "curajul sau nebunia " ta .

Duminica trecuta am fost pe la targul din baicoi cu motorul . Cand sa parchez am gasit loc langa un scuter incarcat cu ceva flori pe portbagaj . Nu il bag in seama , in schimb se baga in seama proprietarul scuterului . Intreaba el una alta de motor bla bla . Il intreb si eu de scuter , de cat e km din astea . Si imi zice omul ca de 25o . Eu , obisnuit cu toti lesinatii de circula fara permis cu panaramele alea de 50 il intreb daca are permis pentru el . La care omul imi zice ca de prin anii 60 are . Opa , imi zic . Si se da omul la povestit . Ca are scuterul de 2 ani ca l-a luat din Italia de la politia din Napoli si ca a venit pe el de acolo . Prin Slovenia etc . Deja ma uitam mai cu respect asa la el . Il intreb de ce nu isi ia motor , da el zice ca la varsta lui nu ii mai trebuie . Automat vine intrebarea : da ce varsta aveti ? La care el 75 de ani . Ce sa zic arata parca mai bine decat 75 de ani .

Dar , sa vi cu un scuter din Italia la 73 de ani pana in Romania , nu ti se pare ca esti la nivelul de joaca in nisip cu ai tai 200 de km ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu stiu de ce toata lumea incearca sa te ia la misto si sa te critice in loc sa te incurajeze. Cred ca nu isi aminteste nimeni de primele ture mai mari de 50 km cu motocicleta. Mie mi se pare ca e destul de mare lucru sa pleci 300 km mai ales ca mare parte au fost facuti pe intuneric!

:agree: desi e vechi thread-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...