Sari la conținut

Carene de pe ebay...


m4mihai
 Share

Postări Recomandate

Banuiesc ca sunt multi care au comandat seturi de carene de pe ebay.com... Sunt ok? Se aliniaza corect? Culorile sunt ok, in unele imagini imi par un pic spalacite...

 

Sper sa se gaseasca ceva cunoscatori... Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la cineva cumparate,depinde cum le nimeresti,plasticul e mai slab decat cel original....si la imbinari nu se imbina asa perfect....dar nu se observa!....sunt ok...doar ca nu sunt calitativ asa bune ca alea originale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde CE iei si mai ales DE LA CINE iei.

Daca nu te pricepi mai bine nu te bagi.

In plus nu o sa gasesti vanzatori care sa-ti trimita carene direct in ro. Decat alea noi, care-s foarte scumpe si transportul la fel, scump.

 

Bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am luat la a mea din Germania, din fibra de sticla si sunt foarte ok. . am vrut din plastic dar am tot cautat si eu detalii si am inteles ca ori se contorsioneaza de la caldura, ori sare vopseaua. nu la toate, sunt si calitative, dar nu la toate. in plus tot ce era pe europa erau cam scumpe si necalitative, sau trebuiau trimise din china ceea ce inseamna un transport scump si aici la taxe vamale mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu am comandat pt 2 motorete pana acum si s-au aliniat cum trebuie. Nu pot sa zic in legatura cu , culorile pt ca ambele au fost seturi negre care spre marea mea mirare chiar aratau bine si lacul dat bine... Oricum, la fel cum a zis cineva mai sus depinde si de unde le iei...cei le aucmarts( http://gundamhost.com/auctmarts/shop/ ) au cele mai bune carene dar nu te astepta sa fie si ieftine... eu am dat in jur de 350$ pe set + 350$ transportul...nu mai gasesc pozele care le-am facut carenelor ca ti le-as fi dat. Sper ca te-am putut ajuta.

 

O seara placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie: de la ricambi.de am luat si eu pentru un prieten (au si pe ebay cont) desi majoritatea sunt ok si se nimeresc si-a luat un undertail care a fost nefolosibil.

pai le returnezi. daca is luate din europa le poti returna mai usor, daca is din china e mai dificil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

pai le returnezi. daca is luate din europa le poti returna mai usor, daca is din china e mai dificil.

Ai trimis vreodata ceva in europa?

Cu posta cel mai ieftin colet de 1 kg te costa aprox 80 lei plus cate 20-30 / kg suplimentar.

Nu stiu cat de rentabil este sa trimiti.

Ps : in china, cu posta tariful este aprox la fel, daca nu mai ieftin.

La posta se percepe o taxa fixa in functie de tara de destinatie intre 50 si 60 lei plus primul kilogram :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ai trimis vreodata ceva in europa?

Cu posta cel mai ieftin colet de 1 kg te costa aprox 80 lei plus cate 20-30 / kg suplimentar.

Nu stiu cat de rentabil este sa trimiti.

Ps : in china, cu posta tariful este aprox la fel, daca nu mai ieftin.

La posta se percepe o taxa fixa in functie de tara de destinatie intre 50 si 60 lei plus primul kilogram :)

Da am trimis si nu numai odată. Din ce-mi aduc aminte era vreo 35-40lei primul kg si 7-8lei pe kg suplimentar. Nicidecum ceea ce zici tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

In ultima luna am vandut pe ebay 2obiecte de 2kg fiecare. Unul a plecat in state si unul in UK.

Fiecare in parte m-a costat 125 ron si nu a contat foarte mult destinatia.

Initial si eu am zis ca in state este transportul mai scump decat in europa dar uite ca s-a dovedit ca amandoua sunt la fel. Eu am trimist cu avionul. Daca trimiti cu vaporul in state in loc de 2sapt face 2 luni si este mai ieftin iar daca trimiti cu trenul in Uk in loc de maxim 1 sapt face aproape o luna si este mai ieftin. Ceea ce zice crazi este ok pretul la colet fix ala de 35-40 dar extra kg este 28-30ron.

Sper ca te-am ajutat din nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am comandat de 3 ori seturi complete de carene de pe ebay de la un seller din Hong Kong. Coletele au venit foarte frumos la posta, contineau ce trebuia. Culorile sunt bune, imbinarile insa nu sunt perfecte. CAlitativ nu s ecompara cu cele originale. Dar la 500 USD un set complet de carene versus mii de euro cat costa alea originale, mai te uiti la imbinari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveti chestii mai voluminoase de transportat din US si va rupe costul exista o firma atlas shipping care are sediu in bucuresti si new york. trimiti coletul la ei, ei ti-l aduc ori cu vasu, ori cu avionul, depinde.. iti iau banii pe volum/greutate si iti baga coletu intr-un container cu mai multe la un loc. merita incercat. am adus 4 jante maricele si inca niste chestii voluminoase si a costat totul vreo 250-300 de dolari daca-mi aduc bine aminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...