Sari la conținut

GSXR 600 sau CBR 600


Darkthor
 Share

Postări Recomandate

Tocmai de aceea am si corectat facand referire doar la al meu pana le schimb ca sa pot vorbi la modu general.Iar rolul acestui amortizor care-i?Nu de a remedia aceasta instabilitate pe denivelari,voblaj...deci e util.ca doar nu dai 2-3-4 sute pe unu doar sa-l ai de mandru ce ii!

 

Vad ca te invarti in jurul cozii,nu stiu ce incerci sa spui,concret.

 

Eu doar am zis ca un amortizor de ghidon e o achizitie binevenita pe orice motocicleta, pt cine-si permite. Sau daca il are montat fie din fabrica, fie de proprietarul anterior,cu atat mai bine.

 

Ajuta pe orice rider, chiar si pe cei experimentati. Nu e acelasi gen de dezbatere ca si la ABS vs. fara ABS.

 

Mai circula niste zvonuri/idei preconcepute cum ca mobrele care vin din fabrica dotate cu amortizor de ghidon ar avea 'probleme' si ar fi 'instabile'. O porcarie..

 

 

Nu dau lectii,ca sa nu se trezeasca vreun destept sa ma apostrofeze,ci doar impartasesc din experienta mea umila cu mobre care n-aveau amortizor,dar si cu mobre dotate cu amortizor de ghidon..

 

Alti posesori pot confirma cele spuse (sau infirma,cu argmentele de rigoare)

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca te invarti in jurul cozii,nu stiu ce incerci sa spui,concret.

Ca sunt de acord cu tine,ca e util,ca-si are rostul.Ba chiar as putea sa numesc ca fiind o necesitate la cum sunt si sunt intretinute drumurile pa la noi.numa bine, la multi ani tie tuturor motoristilor si nu numai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa confirm si eu ca GSXR-ul e cam dificil pe denivelari.

Cel putin ala cu care am mers eu model 2002.

Cu alea mai vechi de 2000 nu am avut probleme.

Poate e doar o coincidenta si aveau setari aiurea amandoua.

Cert este ca mie mi separea ca nu am loc pe motorul ala. Si nu sunt o persoana foarte inalta. Am 1,80. Totusi persoanele mai scunde mi-au spus ca nu au probleme pe GSXR.

 

Cel mai bine este sa verifici daca iti place pozitia inainte sa umperi un motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...