Sari la conținut

HONDA CBR 600 RR vs DUCATI 749 S vs YAMAHA R6


draven
 Share

Postări Recomandate

ce te face sa crezi ca o sa-ti dau apa la moara. te-as ruga ca orice ai scrie sa fie legat de ceea ce are nevoie omul. adica parere legata de una din motoare. daca nu.... fa-ti un topic separat si vin sa-ti tin "pumnii" acolo.

 

nici eu nu am pomenit despre argumentarea achizitiei.

si tu cu ce l-ai ajutat daca nu ai mers pe motoarele astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@crazi devil......haha am si uitat de role daca trebuiesc si alea clar dar depinde sunt cazuri cand tre sa le schimbi odata cu curelele iarasi depinde de motoreta....

 

@adrian b....da in mod normal tu ai dreptate si asa tre facut cand cumperi o moto...tre sa o probezi intai...numai ca aici e discutabil....daca ala pica si bla bla....da ii plateste normal...dar stai ca lu ala nui convine sa dea nus cat pe reparatii si de aici mare taraboi...am auzit destule cazuri:))....in fine pana una alta macar saeput si pe timp se urce pe modelele astea sa isi faca o idee de pozitie ma gandesc ca asta ar fi ok de inceput si ptr sezonul rece...asta sar rezolva mai usor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap cum ziceam asa cum zici tu ar fi frumos sa se intample ...adica normal si civilizat...insa cum spuneam am vazut cateva cazuri f aiurea cu oameni aparent seriosi sau cu niste intelegeri care apoi au fost uitate....dasta zic ca aici e discutabil ...cum ziceai si tu depinde de oameni ,,,vanzator cump. si frumos este sa respecti cele stabilite de la bun inceput ...

 

aa si aia cu cazutul stii si tu ca nimeni nu vrea da se poate intampla oricum oricand...

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


si tu cu ce l-ai ajutat daca nu ai mers pe motoarele astea?

.Eh, probabil ca l-a ajutat mai mult decat postul tau. Dar trecem peste asta.

poate ca pe 749 am mers, dar nu in masura incat sa dau detalii. inafara de design si putere e cam tot un 748/916. diferentele nu sunt mari. asa ca pot sa ma pronunt legat de ceea ce era el nevoit sa cunoasca.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))))........mda pai tocmai ca la putere nu e asa de mare dif ...as putea sa zic aproape insesizabila....doar 916 le e peste un pic......intre 748 si 749 e dif de pozitie asta e mai important....si acum o sa sara altii ca cum nu e dif de putere e dif de vreo 6cai si vreo 6nm....diferenat e la arbore cursa si alezaj si de acolo mai multe dif....in fine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...