Sari la conținut

Immobiliser R6


Abused
 Share

Postări Recomandate

Salut . Stie cineva daca un nou CDI/ECU pentru yamaha r6 care nu contine cititorul care se afla pe contact .. va functiona cu un alt cititior de acelas fel dar de pe alta motocicleta sau vor avea nevoie de programare . Dar daca cumpar un alt CDI care nu este codat acesta va anula imobilizatorul sau va trebui toata electrica schimbata .

 

Multumesc

Editat de Abused
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca motocicleta nu a fost prevazuta cu imobilizator din fabrica (vezi modelele de pe piata americana) va trebui sa modifici instalatia electrica sau sa o schimbi. De ex. pentru contact apare un pin in plus si se elimina instalatia imobilizatorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta a fost prevazuta cu imobilizator .. eu am cititorul de cheie al motociletei dar cdi`ul nu mai functioneaza . am gasit sa cumpar un alt cdi cu cheie / chip dar nu stiu daca cititorul care il am eu va functiona cu un alt cdi ... nu stiu daca acel cititor este codat sa citeasca decat un cod sau citeste si alte coduri pe care le confirma cdi`ul .

Alta obtiune ar fi sa le trimit la recodat .. dar asta va dura foarte mult si va ajunge la un pret destul de mare :-s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspunsuri ... sunt inca putin in ceata .. cateva persoane imi spun ca yamaha au si cititorul codat si ca va functiona numai in cazul in care cdi`ul si cititorul au acelas cod chip . Am sa sun la yamaha sa vad daca ei ma pot laumri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...