Sari la conținut

gauri de prindere a placii de inmatriculare


Postări Recomandate

exista vreo norma sa-mi interzica sau sa reglementeze gaurile de prindere?

pana acum am avut un suport de plastic de la http://www.trusasanitara.ro/suport-numar-inmatriculare-pentru-motociclete-scutere-mopede/

dar nu mia placut calitatea. te cam chinui.

acum suportul s-a spart de la accidentul din toamna si parca nu mi-as mai cumpara de la ei. ar trebui sa gauresc placuta. ceva probleme?

voi ati recomanda asa ceva? aveti alta firma de produce suporturi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am prins numarul de la fosta motocicleta, cu doua suruburi, intre cifre/litere...capul suruburilor, avand 1.5 cm si nu mi-a zis niciun politist nimic..mai ales ca era si o masina RAR, care mi-a inspectat toata motocicleta, de la cap la coada..si 100% a fost atent si na numar..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma eu stiam ca nu e reglementare, dar speram sa aflu vreun loc pentru un suport de plastic mai profesional..



Eu am prins numarul de la fosta motocicleta, cu doua suruburi, intre cifre/litere...capul suruburilor, avand 1.5 cm si nu mi-a zis niciun politist nimic..mai ales ca era si o masina RAR, care mi-a inspectat toata motocicleta, de la cap la coada..si 100% a fost atent si na numar..

 

placile sunt ale politiei, n-are treaba RAR-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pe motorul vechi aveam placuta gaurita in 2 locuri si prinsa cu suruburi. Nu s-a luat nimeni de mine, deci nu cred ca este vreo problema. Plus ca numerele sunt ale tale, pentru ca in momentul in care mergi sa inmatriculezi motorul, tu platesti placutele respective.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti :D astia care isi poarta numerele de inmatriculare indoite sau in asa fel incat sunt cam greu de vazut ..cand va opreste politia ...si va intreaba ce le ziceti ca ...sau indoit de la vant ? :)) ca sunt curios mias prinde si eu asa .. dar mie ca imi da o amenda de o sa imi pun dinalea de masina sa fie vizibile mai bine ms poate stie careva triku

 

 

 

ps la msg tau cu gaurile...poti sa le dai gauri lejer nu iti va zice nimeni nimik .. ...eu am si pe masina gaurite si la atv ..asa ca nu mia zis nimeni nimik

Editat de pl4m4n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se sanctioneaza doar daca placuta este intr-o stare neconforma cu standardul , adica in cazul tau daca vrei sa o prinzi cu prezoane de roata si ii trati doua gauri de 8 astfel incat continutul placutei devine nedescifrabil o sa te sanctioneze , poate duce chiar la retinere certificatului de inmatriculare pana la solutinarea problemei ,adica inlocuirea placutei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am numerele prinse cu arici :) sub codita :)

baieti :D astia care isi poarta numerele de inmatriculare indoite sau in asa fel incat sunt cam greu de vazut ..cand va opreste politia ...si va intreaba ce le ziceti ca ...sau indoit de la vant ? ) ca sunt curios mias prinde si eu asa .. dar mie ca imi da o amenda de o sa imi pun dinalea de masina sa fie vizibile mai bine ms poate stie careva triku

 

 

 

ps la msg tau cu gaurile...poti sa le dai gauri lejer nu iti va zice nimeni nimik .. ...eu am si pe masina gaurite si la atv ..asa ca nu mia zis nimeni nimik

 

numerele alea se poarta ascunse tocmai ca sa nu opresti la politie deci intrebarea cu amenda e degeaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am adoptat alta soluție. Fiindcă suportul de plastic e urat si slab ca si calitate, aveam 2 variante: suruburi sau banda dublu adeziva. Am ales varianta a doua si sunt foarte mulțumit.

Pe mașina am ambele numere cu banda dublu adeziva din Martie 2010. Nu țin mașina in garaj, așa ca îndura soare, ploi, îngheț, etc. La spălătorie se spală normal, fără stres. Mai probez din când in când sa vad dacă stau ok si parca sunt turnate :D

Cum ideea de pe mașina mi s-a dovedit buna, am aplicat-o si la moto. Așa ca din iarna lui 2010, numărul la motor îmi sta prins cu banda dublu adeziva, si sta foarte bine si foarte sigur.

Din punctul meu de vedere arata mult mai bine in comparație cu suportul de plastic, nu mai zic de suruburi. De dat jos se da foarte ușor, cu o guta de pescuit se trage prin spatele numărului (stilul "Mămaliga tăiata cu ata").

 

!!!! Se folosește banda dublu adeziva de EXTERIOR, de buna calitate

!!!! Ideal, benzile se lipsesc vertical pt a facilita scurgerea apei prin spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

COPILE" da guri fara de grija

inca nu au ridicat numerele ale de masini cu caractere germane si tu te sperii de niste suruburi

 

sa ne zici cum il cheama pe gabor cand te o opri sa i spunem idiotului ca vibratiile si gropile din romania necesita SURUBURI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

COPILE" da guri fara de grija

inca nu au ridicat numerele ale de masini cu caractere germane si tu te sperii de niste suruburi

 

sa ne zici cum il cheama pe gabor cand te o opri sa i spunem idiotului ca vibratiile si gropile din romania necesita SURUBURI

tu le ai prinse cu suruburi?

eu cautam solutii de suporti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da un semn

treci pe la mine la job si le facem

bafta

vama veche?

 

mai zi-o p-aia cu "copile" ca nu mi s-a mai zis asa de mult..

 

las ca 2 gauri oi da si eu...

 

ia aicea intrebare. nu te deranjeaza parbrizul ala fumuriu?

nici noaptea?

 

mi-am pus si eu unu din 2 bucati de la wundelich si nu mai aveau incolore.

cred c-o sa-l tin numai pe cel de jos.

 

la cel original se spargea fileul de aer chiar in casca mea si nu-mi mai puteam auzi cantecele pe care le urlu-n casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...