Sari la conținut

Scufitza Rosie Face Galagie (minsk)


dantu
 Share

Postări Recomandate

Scufitza Rosie e un Minsk din 92. Urla tare si pe zi ce trece imi fac tot mai multi prieteni printre vecinii satui de vocea Scufitei. Am scos filtrele din toba si le-am curatat/sudat ca aveau oala din mijloc dezlipita, dupa care le-am bagat la loc. I-am pus o garnitura de cupru la galerie (la locul de imbinare al cotului cu cilindrul), dupa care i-am dat pedala...tot urla :drink: i-am zis ca il sun p lup si il pun sa vb cu ea, dar tot nu si-a schimbat glasul...nush care-i treaba...mai am un prieten care are un minsk din acelasi an si el a fost de fata in momentul in care am scos filtrele din toba. a lui se aude mult mai fain, a mea in schimb....urla ca disperata. o fi vreo problema cu filtrele oare? am de unde cumpara ansamblul cu filtrele si sa-l schimb p asta? are cineva idee? sau se poate face ceva cu asta? as vrea sa urle mai putin, dar nici sa-i obturez evacuarea si sa mearga gatuit mai apoi. :friends: daca aveti sfaturi...id-ul meu e: dantu2005@yahoo.com

post-11456-1163437058_thumb.jpg

post-11456-1163437147_thumb.jpg

Editat de dantu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scufitza Rosie e un Minsk din 92. Urla tare si pe zi ce trece imi fac tot mai multi prieteni printre vecinii satui de vocea Scufitei. Am scos filtrele din toba si le-am curatat/sudat ca aveau oala din mijloc dezlipita, dupa care le-am bagat la loc. I-am pus o garnitura de cupru la galerie (la locul de imbinare al cotului cu cilindrul), dupa care i-am dat pedala...tot urla ;) i-am zis ca il sun p lup si il pun sa vb cu ea, dar tot nu si-a schimbat glasul...nush care-i treaba...mai am un prieten care are un minsk din acelasi an si el a fost de fata in momentul in care am scos filtrele din toba. a lui se aude mult mai fain, a mea in schimb....urla ca disperata. o fi vreo problema cu filtrele oare? am de unde cumpara ansamblul cu filtrele si sa-l schimb p asta? are cineva idee? sau se poate face ceva cu asta? as vrea sa urle mai putin, dar nici sa-i obturez evacuarea si sa mearga gatuit mai apoi. :lol: daca aveti sfaturi...id-ul meu e: dantu2005@yahoo.com

 

un sfat ar fi sa pui sitele originale la loc, adica teava de pe mijloc care are doua sau trei discuri concave pe ea. Aia face totul. Poti sa invelesti teava cu vata de sticla daca vrei rezultate mai bune. Aceeasi problema o aveam si eu, dar la mine teava amortizoare era pusa naspa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un sfat ar fi sa pui sitele originale la loc, adica teava de pe mijloc care are doua sau trei discuri concave pe ea. Aia face totul. Poti sa invelesti teava cu vata de sticla daca vrei rezultate mai bune. Aceeasi problema o aveam si eu, dar la mine teava amortizoare era pusa naspa.

pai le are urata....are sitele....nush daca sunt originale sau nu, dar le are. sunt 3 discuri pe teava aia mititica din toba ;)...o las in pace deocamdata...cand voi avea timp am sa caut niste site noi...pe mine nu ma deranjeaza (ba chiar imi place), dar vecinii :-S ms de raspuns :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice gaura sau loc unde nu e etans poate sa faca figuri, eu am minsk cu care lucrez la scoala si toba nu mi-a facut probleme daca vrei neaparat site noi sunt in bazar in suceava, ca vad ca esti din campu, nu garantez daca gasesti doar sita sau totul ca set dar ma pot interesa ca tre sa merg si eu sa-mi cumpar cate ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice gaura sau loc unde nu e etans poate sa faca figuri, eu am minsk cu care lucrez la scoala si toba nu mi-a facut probleme daca vrei neaparat site noi sunt in bazar in suceava, ca vad ca esti din campu, nu garantez daca gasesti doar sita sau totul ca set dar ma pot interesa ca tre sa merg si eu sa-mi cumpar cate ceva

daca ajungi prin Bazar si nu uiti de mine...te rog sa intrebi cat sunt sitele alea...tobe si cot nu are rost sa-mi cumpar ca nu arata rau deloc...totusi sa stii ca ai dreptate la ideea cu locurile etanse...zilele trecute am observat ca daca o turez sufla putin si prin locul in care se imbina cotul cu toba...am sa incerc sa-i pun niste silicon rosu acolo si poate niste vata de sticla intre site (sa-l desfac mai intai si sa vad circuitul fumului ca sa-mi dau seama intre care site pot pune vata si intre care nu am voie) ms mult de raspuns si daca vezi din intamplare site pt toba intreaba-i cat vor pe ele. Ms mult. pa-pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...