Sari la conținut

problema acceleratie suzuki.


Postări Recomandate

Bai nene mai terminati cu sfaturile de genul dezansambleaza la ultimul surubel carburatoarele pe masa in bucatarie ... cu explicatii de 3 fraze.

 

N-are ce sa caute sa desfaca tubul de emulsie, chiar daca e uzat ... si evident e uzat, dar nu s-a uzat stand peste iarna! ce dracu e asa de complicat sa gandesti? Omu' a zis ca-i mergea bine anul trecut.

 

Plus ca sta o luna sa-i vina de afara needle-jeturile de la tuburile de emulsie si o-ringurile ... si il costa mai mult transportul decat piesele in sine, ca in romania nu gasesti asa ceva ...decat o-ringuri.

 

Pana sa desfaci carburatoarele, sfatul meu este sa verifici tot ce este de cauciuc:

 

1. Furutunul de vacuum de la carburatorare la robinet.

2. Burdufele de cauciuc dintre carburatoare si motor.

3. Burdufele de aer de la carburatoare la airbox.

4. Asigura-te ca ai toate capacelele de la shtuturile de sincronizare.

 

Cu siguranta carburatoarelor le-ar prinde bine o curatire, si recomand sa ti le desfaci si cureti singur doar daca ai ceva baza tehnica in tine, daca nu prea stii in ce parte se desfileteaza un surub, sau daca ai mainile prea fine, iti recomand sa mergi la un service.

 

Bafta.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sfat. Eu am desfacut carb. le-am curatat cu un spray carb clenear si acuma sa ies cu el sa vad cum merge daca se mai incalzeste afara si daca nu merge m-am gandit sa-i fac o sincronizare si sa vad dupaceia. Mersi si asfallt uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am si manual dar nu este greu de desfacut si de facut la loc la carb. ma refer ca nu stiu inca chiar bine de unde ar fi problema inca nu am apucat se ies ca tot ploua dar dupa ce ies cu el vad cum se comporta si mai revin cu detalii. Mersi.



Va salut. Am iesit azi cu motorul prin oras si merge foarte bine. Banuiesc ca problema era de la un manson de guma dintre carb si carcasa filtru aer care nu statea bine am descoperit acest cand l-am desfacut zilele trecute. Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...