Sari la conținut

alte discutii Bacau


a_deea
 Share

Postări Recomandate

un service bun sau cineva care sa se bage si la cioarse de astea pretentioase, gen Ducati.

 

am un 748/916 si as vrea sa ii schimb curelele. problema e ca am gasit si la iasi, dar nu as avea incredere(pamblicari nerecomandati) iar ca sa le schimb la reprezentanta la Ducati, ar trebui sa ma duc la Bucuresti iar pe langa drumul lung, timp, si benzina cu cheltuielile aferente pana acolo, ma mai costa si vreo 6mil iar curelele is vreo 2,5mil asa ca nu prea ma tenteaza.

 

vreau pe cineva care a mai schimbat la Ducati. poate aveti ideie.

adinel:) daca vrei nr lui dami pm daca mai astepti se face reprezentanta ducati in bacau o sal deschida luna viitoare cam asa nu sunt sigur daca face si service

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 950
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

momentan eu sunt in Danemarca si motoru e acasa la Neamt. vreau sa vin undeva la sfarsitu lunii iulie, si sa stau pana la jumatea lu august.intre timp Nate dami un msg cu numarul lui adinel sa ii dau un semn poate rezolv cu el. iar daca ziceti ca se face reprezentanta Ducati in Bacau cred ca m sa comand tot de la ei curelele sa nu le mai iau de la bucuresti. cat de service nu e vorba de distanta la bucuresti si faptu ca e cam scumpisor sa faci schimbu la reprezentanta. intradevar ai incredere in calitatea serviciilor.

eu mam uitat pe manualu de reparatii si la un tutorial pe youtube, iar la prima impresie nu e o operatiune asa de complicata, ci doar la intins e mai dificil, ca trebuie sa le verifici cu un soft audio.

 

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

momentan eu sunt in Danemarca si motoru e acasa la Neamt. vreau sa vin undeva la sfarsitu lunii iulie, si sa stau pana la jumatea lu august.intre timp Nate dami un msg cu numarul lui adinel sa ii dau un semn poate rezolv cu el. iar daca ziceti ca se face reprezentanta Ducati in Bacau cred ca m sa comand tot de la ei curelele sa nu le mai iau de la bucuresti. cat de service nu e vorba de distanta la bucuresti si faptu ca e cam scumpisor sa faci schimbu la reprezentanta. intradevar ai incredere in calitatea serviciilor.

eu mam uitat pe manualu de reparatii si la un tutorial pe youtube, iar la prima impresie nu e o operatiune asa de complicata, ci doar la intins e mai dificil, ca trebuie sa le verifici cu un soft audio.

 

 

 

Eu zic cel mai bine mergi la Ducati la Bucuresti...dai un ban da stai in fata, plus de asta ai cui cere garantie si ai pe cine trage de urechi in caz de nu face ceea ce trebuie, asa mergi la manole mesteru si daca face buba ai puso.

 

 

Hai cu vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic cel mai bine mergi la Ducati la Bucuresti...dai un ban da stai in fata, plus de asta ai cui cere garantie si ai pe cine trage de urechi in caz de nu face ceea ce trebuie, asa mergi la manole mesteru si daca face buba ai puso.

 

 

Hai cu vara.

cam tarziu raspund. am vorbit cu mecanicu de a reparat/modificat motorul meu,.

 

motorul meu practic este un hibrid. are foarte multe accesorii puse si modificari la motor.

 

Motorul tau e unicat in romania, e singurul ducati care uraca in 13.000 RPM, are foarte multe schimbari aduse, practic e stors tot din el. astea au fost vorbele lui.

 

cei de la Ducati bucuresti, au scule, dar ei fac dupa un stas,(din fabrica) daca il duc, al meu are defazate axele cu came, si e deviata de la punct(pentru performanta) pentru ca are CHIP Race, ditributia modificata. e un monstru (asta mi sa spus de toti care sau dat cu ea)

 

asa ca am descarcat poze de pe net de la un tutorial si cand ajung acasa ma bag eu. totu se marcheaza si se calculeaza, facand si poze(ca is mai prost si uit relede :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

probabil sunt off topic dar imi asum riscul. anul asta se mai tine intrunirea de la Bacau? n-am vazut nimic in programul intrunirilor pe 2011. Mersi anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam tarziu raspund. am vorbit cu mecanicu de a reparat/modificat motorul meu,.

 

motorul meu practic este un hibrid. are foarte multe accesorii puse si modificari la motor.

 

Motorul tau e unicat in romania, e singurul ducati care uraca in 13.000 RPM, are foarte multe schimbari aduse, practic e stors tot din el. astea au fost vorbele lui.

 

cei de la Ducati bucuresti, au scule, dar ei fac dupa un stas,(din fabrica) daca il duc, al meu are defazate axele cu came, si e deviata de la punct(pentru performanta) pentru ca are CHIP Race, ditributia modificata. e un monstru (asta mi sa spus de toti care sau dat cu ea)

 

asa ca am descarcat poze de pe net de la un tutorial si cand ajung acasa ma bag eu. totu se marcheaza si se calculeaza, facand si poze(ca is mai prost si uit relede :D)

 

 

 

adica tu ai un fel de ducati Japonez :))

 

Hai cu vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica tu ai un fel de ducati Japonez :))

 

Hai cu vara

eee, nu japonez, ca nu are nimic japonez pe el. Daca era imi luam Onda, Zuki, Wakasaki, sau Yahama. , ci doar e un Ducati 748 transformat in 916 bibilit si giugiulit la maxim. sa scos cam tot ce sa putut din el. cum mia zis si baiatu. motoru tau e un motor de pe circuit care are faruri si semnalizari.

 

in rest astept sa o bag pe selena ca pe strazi nu prea am avut curaju si nici gume nu am avut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si noi de la focsani veneam mereu :( asta e ..sper sa se tina macar la Bucov Ploiesti

cred ca ai pierdut si intrunirea de la Bucov,doar daca se mai face inca una.../index.php?/topic/662806-poze-intrunire-zilele-ploiestiului/page__pid__2860902&do=findComment&comment=2860902

Editat de zurlik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vorbit cu Sorin dar am vorbit cu Manolo si am corespondat cu Primaria Bacau. Raspunsul final: NU! Cel putin NU anul asta :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Intrucat am auzit de la mai multa lume si am primit mai multe telefoane cum ca as fi avut accident cu motoreta, am spus ca ar trebui sa lamuresc lucrurile: nu eu am avut accident cu motoreta, nu este vorba despre mine, nu stiu despre cine este vorba. A scos cineva un zvon ca ar fi vorba de un Transalp. O fi sau nu adevarat, eu am fost in weekend la intrunirea de la Mamaia si in Grindul Chituc, iar de luni seara Honda se odihneste in garaj. M-a sunat cineva sa ma intrebe in seara aia de accident,iar eu eram intr-un restaurant din Botosani. Nu am idee despre cine e vorba.

Editat de suzukigsx550es
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna , sunt Irina din Darmanesti si am un mic mic mic ER 5.:wave:

 

Salutareee, Irina sunt din Darmanesti si am un mic mic mic ER 5 :wave:

 

 

se pune si poza... sambata pun la cale o plimbare :D sau vineri seara :D

 

Hai cu vara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un zgomot la ambreiaj si sunt curios sa aud cum suna alta

discuri? arcuri? cablu sau rulment, poate poate oala.

 

Hai cu vara.

Editat de Sokatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soimii Nemteni M.C. va invinta in perioada 2-4 septembrie la a IIIa editie a petrecerii aniversare, ce se va desfasura in campingul Pensiunii "Padurea de Smarald" din loc. Agapia (situata la 5km de Targu Neamt).

Ca si in anii trecuti, va asteptam cu un pahar de palinca, fasole cu ciolan, foc de tabara, muzica rock, concursuri, multa bere si voie buna, toate din partea casei.

Intrarea va fi libera pentru cei care vin calare pe motoare (inclusiv pasageri)!!!

Aceasta petrecere este un eveniment in care noi, membrii clubului, am investit atat material cat si emotional, de aceea ne dorim si sprijinul dumneavoastra pentru buna lui desfasurare, prin simpla respectare a conditiilor impuse de organizatori .

 

 

Pentru necunoscatori, va invit sa aruncati o privire AICI si AICI, pentru a vedea ce-a fost in anii trecuti.

 

Pentru cazare la casutele din camping - 0744196214 Ciprian Enache

Vom reveni cu numere de telefon de la pensiunile din apropierea campingului.

 

Harta informativa:

post-43816-0-03518300-1309510521_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...