Sari la conținut

alte discutii Bacau


a_deea
 Share

Postări Recomandate

Macke, stiu ca pot exista diferente intre acelasi numar la costume de la producatori diferiti, dar vreau sa-mi fac macar o idee. Am probat un 52, ca si lungime era ok dar era larg in maneci, eu fiind mai slabut :)

 

Nate4U : am 1.77 dar ca si kg 60.

iti va fi cam greu sa gasesti pt tine. esti prea slabut la inaltimea ta. cauta un 50 mai mult ca sigur. in functie de marca poti gasi un 50(lung) am avut un prieten care aveaun probiker ce ii venea perfect. era marimea 52, dar era subtire. cred ca tot 175-180 si vreo 65Kg avea.

 

48 iti va fi scurt, iar 52 larg.

 

eu am 2 combinezoane. unu dintr-o bucata(Dainese( si unu din 2 bucati (Berik) ambele sunt marimea 52, doar ca cel din 2 piese e ceva mai mic. intre 50 si 52, adica 51(doar ca nu este marimea asta)

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 950
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Crazy, stiu ca e dificil de gasit pentru ca sunt inalt si slab. M-am masurat si ajunsesem la concluzia ca un 48 ar fi bun , dar stii cum e, socoteala din targ nu e ca cea de acasa.

 

Bogdan, daca ai timp saptamana viitoare sa ma ajuti cu o proba la acel 50 ti-as fi recunoscator. Eventual daca imi poti da un nr de telefon si ne auzim acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut....daca vrei zilele astea ca saptamana viitoare nu stiu daca sunt in tara...lucrez pe tir si stau destul de putin pe acasa acum.uite nr de tel 0748460122 si daca ai timp suna-ma si vedem cum facem sa le probezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut! Particip la un concurs pe facebook la care premiul este un tatuaj.
De vreo doi ani tot ma gandesc sa-mi fac un tatuaj cu o tema moto si
acum cred ca este cel mai potrivit moment, mai ales ca de un an lucrez
la HONDA Iasi.

Rog toti motociclistii care au si cont de facebook sa-mi dea si mie un LIKE pe postarea mea cu concursul:

https://www.facebook.com/honda.man.737

Momentan sunt pe locul doi, dar tipul de pe unu are dublu voturi si peste 900 prieteni... Nasol...

Va multumesc pentru un minut din viata voastra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Azi Bacau-Comanesti si retur,am plecat la 8:30 cand erau cam -3 grade,am plecat eu imbracat bine dar pana la urma pe la margineni am oprit la un magazin de haine sa iau un fes si o pereche de ciorapi in plus ca ma cam vajaia vantul pe la glezne si prin casca.Per total,nu mi-a fost frig,si aderenta a fost chiar buna pentru ca drumul a fost uscat.Maxim la gaz 200 B) in unele portiuni,dar curbele cu maxim 80 ca nu se stie ce petec de gheata sau praf gasesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ce ma bucur cand vad cat de multi am iesit pe sosele zilele astea cat a fost soare si frumos...Parca se mai schimba peisaju. Multumesc tuturor celor care va intalniti si salutati, chiar daca la ce drumuri avem, ti-e cam teama sa iei o mana de pe ghidon.Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si scuze de deranj, am nevoie deniste info despre o motocicleta din zona voastra

http://mercador.ro/oferta/yamaha-diversion-xj-900-s-IDDVFB.html

Daca detine cineva informatii despre ea, cunoaste vanzatorul, v-as ruga sa mi le trimiteti si mie pe PM. Am luat deja "teapa" cu primele 2 moto si chiar as vrea sa aflu mai multe despre urmatoarea pe care o cumpar. De asemenea,daca stiti vreun mecanic priceput in Onesti, lasati-mi si mie numarul lui, in cazul in care merg sa vad motocicleta sa o vada si un mecanic.

Multumesc, numa' bine! Asfalt curat. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!

 

Vin cu un link util, incerc sa il fac popular:

Concluzia filmuletului este ca schimbarea benzilor si faptul ca ne bagam primii la semofor nu face decat sa fluidizeze traficul pentru automobilisti.

 

Si vin si cu o intrebare: vine maine la amiaza cineva la circuit? Tariful pt Joi ramane ca cel de anul trecut: 25 RON/ora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Din capitolul "tupeu maxim" ma intreb daca intru in Subway 30 min mai am sau nu motorul afara??? Nu dam nume la aceasta poveste. Noaptea trecuta marletii au incercat sa fure o motocicleta din benzinaria Mol in centrul centrului, centrului Bacaului. Motorul era exact in lateralul usii benzinariei, cu ghidonul blocat. Asta a povestit proprietarul. Cum evident ca nu au avut ce face au reusit de au rupt oglinzile omului si au fortat ghidonul. De angajatii din tura de noapte... no comment ca nu mai are rost. Bai, cat tupeu sa ai sa incerci sa furi dintr-o benzinarie? Sau prostie? O fi jungla de la o vreme incoace sau ce? Oare ajungem sa ne punem alarma si la garaje de frica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...