Sari la conținut

Gura Portitei prin Sinoe nu prin Vadu, Periboina


varg-voshod
 Share

Postări Recomandate

Salut am citit si postul asta, este related /index.php?/topic/663664-gura-portitei-pe-jos/

 

Vreau sa ajung la Gura Portitei prin Sinoe http://goo.gl/maps/PqBnQ deci nu prin Vadu, Periboina Chituc cum e mentionat in linkul de mai sus.

Vad ca este un drum neasfaltat care pleaca dinspre Sinoe spre Gura Portitei

Prima problema e ca probabil e si acolo rezervatie, si ma opreste careva sa trec gen garda de mendiu?

Drumul pare practicabil din google maps. Primul obstacol care-l vad pe google maps e la Canalul 2 link aici http://goo.gl/maps/8BG5d

Pare sa fie drum pana la o asezare aici http://goo.gl/maps/H4Xje unde este un fel de pod sau nu peste acel canal. Pentru ca nu se vede bine pe google maps intrebarea mea e ce sanse am sa trec de acest obstacol pentru ca drumul pare practicabil pentru Transalpul meu inafara de acest ultim obstacol.

 

Multumesc anticipat pentru ajutor!

Salut. Drumul ales de tine este practicabil cu mici zone mai dificile.Eu l-am facut cu bicicleta acum 3 ani. Am discutat la tel cu administratorul de la Gura Portitei si a mentionat ca la ecluza de la canalul 5 e dificil din cauza vegetatiei si a baltilor formate in urma ploilor. Drum bun si pamant uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Drumul ales de tine este practicabil cu mici zone mai dificile.Eu l-am facut cu bicicleta acum 3 ani. Am discutat la tel cu administratorul de la Gura Portitei si a mentionat ca la ecluza de la canalul 5 e dificil din cauza vegetatiei si a baltilor formate in urma ploilor. Drum bun si pamant uscat :)

asa am zi si eu, nu stiu de ce se chinuie lumea pe la macaraua de la periboina

o sa am la mine o tzuica pentu cei de la ecluza, daca nu o vrea mai multa pentru mine :)

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o problema la urcarea pe ecluza, trebuie urcata moto pe un dig de beton.Cu bicla nu este o problema. Iti atasez un filmulet:

 

 

merci mult pentru informatie, pare inaccesibila ecluza si vaca mea e grasa nu cred ca pot sa trec pe acolo

 

Am gasit poza asta pe net, e ecluza si obstacolul cu pricina dar din alt unghi nu??

 

37677129.jpg

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca las mobra la Jurilovca

 

Aia sa fie problema tantarii ,,,,,,,,,,,, treaba este cum ajungem si pe unde ? :tomato: .

Bai eu nu mai plec la Gura Portite ca s-au razgandit cativa cu care trebuia sa ma intalnesc acolo. Merg cu altii la Navodari de maine seara. Cred a e clara treaba cum nu se poate ajunge cu mobra din cauza ecluzei de la canalul 5 deci se poate inchide acest thread.

 

Merci in special lui Sambartonro pentru informatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate asa cum nemntii nu au pierdut razbelul din cauza tehnologie [ chiar au impulsionat tehnologia cu cel putin 50 de ani in viitor ] tot asa nu renunt nici eu asa de repede ,,,,,,, la acea " gura portitei " va trebui sa ajung cu cort sau fara si caut in continuoare " aliatii " .

 

 

 

14042013454.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...