Sari la conținut

Excursie croatia 26 iul - 4 aug


Legnakrad.
 Share

Postări Recomandate

cu radarele la ei e greu ca sunt cutiute cu fir si nu le vezi neam iar ei stau dositi in tufe la umbra si te intampina. mi s-a intamplat acum cativa ani in muntenegru cu masina. in afara orasului n-am vazut radare. mai nasol e ca tr. sa le platesti pe loc la primarie sau mai stiu eu unde si-ti dau actele dupa ce le arati chitantza :D eu am scapat ca era duminica si totul se inchisese si m-au iertat :)) daca mai pun ca era si o politista buna, pot sa zic ca mi-a placut experienta :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint multe de vazut, incepind dupa granita, de la Drobeta, drumurile judetene sint la fel ca la noi, adica bunicele, cazarea la pensiuni la aceleasi preturi ca aici, mincarea la fel, plata se face aproape peste tot cu cardul, oameni sint prietenosi, noi nu aveam gps sau pc si intrebam daca harta nu era clara. In plus, localnici ne invitau sa mincam din fructele pe care le carau cu remorcutele sau pe care le vindeau la taraba. Nu am avut probleme cu politia sau granicerii, dar nici nu am exagerat ca in tara.

Aveti mai jos citeva repere, dar va sfatuiesc sa nu ratati peisajele, adica parcurile naturale in defavoarea oraselor.

 

/index.php?/topic/695377-excursie-in-fosta-yugoslavie/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In august o sa fie cald intradevar, dar nu te speria de preturile la cazare. Daca nu vrei sa stai la super conditii de lux sau in locatii foarte apropiate de zonele de interes, gasesti cazare la camping langa Dubrovnic la 18 euro, particulari langa Split la 20 euro si Plitvice la 20 euro cu mic dejun inclus. Depinde cum stii sa cauti. Lumea de pe aici mai si generalizeaza experientele lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai speriati oameni io am fost anul trecut in august cu cortul si am gasit cazare la cortt peste tot fara stres si nici nu o fost super aglomerat doar fff cald dar tot la 2 ore de mers pe motor faceam 30 pauza sibo baita in apa .......asa ca drum bun va doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...