Sari la conținut

Simson awo touren - ajutor


titi_rulment
 Share

Postări Recomandate

Va salut!de astazi sunt proaspat posesor de simson awo touren, gratie prietenului Sorinmoto.

Bineinteles, exista ceva lipsuri, pe care, cu ajutorul vostru, sper sa le completez:

-aripa spate

-contact cu cheie ( momentan am unul de tractor)

-pastile si arcuri chiuloasa

Mansoane

-oglinda din capatul ghidonului

-scarite pasager

-cauciuc sa spate

-atas original-doresc ca aceasta moto sa aiba si atas

-cablu kilometraj

 

 

De asemenea, recunosc ca sunt atehnic, si as dori sa gasesc pe cineva caruia sa ii dau motorul ( nu motocicleta) si contra cost sa mi-l faca functional.

 

Asa ca daca puteti sa-mi dati o mana de ajutor, astept sa ma contactati aici sau pe mail victor8502@yahoo.com sau telefonic 0741660232.

 

Eu locuiesc in Bucuresti insa trimit motorul oriunde in tara in caz ca ma ajuta cineva

 

Va multumesc si revi cu poze

 

Asa ca daca puteti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca te-ai pricopsit cu un simson aproape complet (daca intradevar doar astea sunt lipsurile), dar chiar si asa se vede ca nu stii ce inseamna sa cauti piese pt simson si ce implica restaurarea unui motor, mai ales ca pui si problema atasului care stiu ca sunt foarte, foare tare si mai greu de gasit(cine are asa ceva nu il da) .

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si multumesc pt primele posturi!

 

Adaug la lipsuri: carburator si claxon.

 

Cristi74, am prins de la un coleg forumist cum ca tu te-ai putea ocupa de partea electrica? In acest caz, cand ajung acolo, cu siguranta te contactez!

In alta ordine de idei, chiar nu doreste nimeni sa-mi refaca motorul contra cost?

 

Toate cele bune,

 

Victor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si multumesc pt primele posturi!

 

Adaug la lipsuri: carburator si claxon.

 

Cristi74, am prins de la un coleg forumist cum ca tu te-a, i putea ocupa de partea electrica? In acest caz, cand ajung acolo, cu siguranta te contactez!

In alta ordine de idei, chiar nu doreste nimeni sa-mi refaca motorul contra cost?

 

Toate cele bune,

 

Victor

Salut, m-am uitat in calculator de pozele cu awo de care am povestit dar nu le am in consecinta am sa iti xeroxez ce am eu. Ieri si azi am fost in refacere (am mancat pe drum ceva ce nu mi-a cazut bine si am stat in cap de la greata si diarie). Iar pe maine cand termin de facut analizele la piciu meu , ma duc sa-l caut pe omul din acte. Te sun dupa aceia sa iti zic ce am rezolvat. In libraria mea virtualaam gasit doar carte cu simson sport. Daca te ajuta cu ceva zi-mi ca ti-o trimit pe e-mail.Da-mi un buz pe mess sa te am in lista asa imi este mai usor sa iti trimit informatii si poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Multumesc mult amandurora!

 

Lolo, am inteles ca manetele de frana si ambreiaj cu tot cu prinderi de ij 49-56 se potrivesc si la simson awo touren...ai o pereche de vanzare? De asemeneA, ai cumva si partea de acceleratie pt ij 49? Adica ce vine pe ghidon cu tot cu manson

Multumesc mult!

 

In alta ordine de idei, un atas complet stoye 2, face 400 eur?? Am gasit unul insa imi pare un pic scump

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se potrivesc insa , cu parere de rau iti spun , nu te pot ajuta. Am doar doua perechi de IJ 49 (una e montata deja pe ghidon si cealalta "de rezerva") pe care le voi pastra. Se gasesc greu in stare buna. Celelalte pe care le am de dat necesita cromare. Sania de acceleratie si manerul e posibil sa le am dar pentru asta va trebui sa mai astepti vreo cateva zile deoarece e o mare harababura in garaj la mine (probleme de ciclistica la excavatorul IJ 56) si nu stiu exact pe unde mai sunt.

 

Atasul face banii dar tre' sa iei in considerare starea lui. Si mai e ceva ..... depinde ce intelegi tu prin Stoye "2".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Nu-i graba Lolo, am multe de facut pana sa ajung la acceleratie, doar sa ma tii cont

Multumesc mult!te salut

 

Salutari!am atasul:stoye 2 (barca) pe cadru de stoye 1.insa roata este de ij.are cineva de vanzare roata de stoye sau una care sa se potriveasca? Macar sugestii?

Va multumesc!

 

Salutari!am atasul:stoye 2 (barca) pe cadru de stoye 1.insa roata este de ij.are cineva de vanzare roata de stoye sau una care sa se potriveasca? Macar sugestii?

Va multumesc!

 

Are cineva de vanzare chiuloasa completa sau piesele din interiorul chiuloasei de vanzare?

Am gasit una pe ebay.de, insa vanzatorul trimite doar in germania.ar putea cineva sa o primeasca acolo si sa o trimita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i graba Lolo, am multe de facut pana sa ajung la acceleratie, doar sa ma tii cont

Multumesc mult!te salut

 

Am uitat sa iti pun pozele cu piesele de awo, Acum citind aici mi-am adus aminte de ele. Daca iti lipseste ceva la capitolul acte zi-mi si a sa ti le trimit si pe acelea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce puese mai ai??

 

Ce piese mai ai??

 

Salutari!

Mai am nevoie doar de chiuloasa comPleta sau componentele din aceasta.

Are cineva de vanzare sau comand din Germania?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...