Sari la conținut

The Thunders MC Bike Week - Ruse 2013-06-29


asdglasfk
 Share

Postări Recomandate

Intrind la restaurantul Liuliaka , am zarit o multime de motociclete parcate linga camping. La iesire, surpriza, un sens al soselei era inchis de doua masini de politie pe o distanta de vreo 500m, iar asfaltul era deja incins de urme de cauciuc.

Impresiile mele:

 

- multe motociclete de viteza, doua-trei choppere, doua-trei enduro, nici un touring

- foarte putin echipament, majoritatea in tricou si blugi (inclusiv cei care faceau acrobatii, doar unul avea o protectie de coloana pe sub tricou); domnisoarele - aproape toate in papuci, pantaloni scurti si maieu. Am vazut maxim 5 oameni echipati complet

- foarte multe tobe zgomotoase, foarte multe numere indoite sau ascunse sub sa

- era o masinuta (fiat cinquecento) foarte "de curse", dar nu a avut nici o sansa la liniute contra unei motociclete

- lumea in general foarte amabila, pina am plecat nu am vazut injuraturi, imbrinceli etc.

- taxa de intrare 1.5 eur sau 3 leva, pentru care primeai o bratara de vinilin cu care puteai participa la tot ce urma sa fie - ceva acrobatii, liniute de scutere, liniute de motoare de viteza, seara concert si party. Cei doi care mergeau sa adune banii si sa monteze bratarile vorbeau bulgara, engleza si romana, explicau civilizat ca este taxa de intrare, nu am vazut pe nimeni sa comenteze sau sa refuze sa plateasca

- nu am vazut nici un accident sau incident, nici in rindul oamenilor, nici al motoarelor. E drept ca am plecat pe la 7 seara, nu stiu ce a urmat dupa. Nu stiu nici daca au mai fost alte etape inainte sau dupa, "week" imi sugereaza ca a fost ceva mai mult

- organizare asa si-asa, desi oamenii au inteles cind li s-a explicat sa nu mai iasa ca oile in strada si au stat ceva mai pe margine, totusi un motor iesit de sub control ar fi provocat mari probleme. Era o ambulanta si o masina mica cu doua stingatoare. Cei care faceau acrobatii, au facut inclusiv in benzinarie, printre pompe. Stocul de bauturi racoritoare (inclusiv bere) s-a terminat destul de rapid la cele doua benzinarii.

 

Mie mi-a placut, am apreciat munca unor oameni, chiar daca e loc de mai bine.

post-67489-0-68445900-1372686452_thumb.jpg

post-67489-0-37202700-1372686489_thumb.jpg

post-67489-0-82119000-1372686518_thumb.jpg

post-67489-0-58058100-1372686575_thumb.jpg

post-67489-0-99633100-1372686624_thumb.jpg

post-67489-0-47289900-1372686657_thumb.jpg

post-67489-0-73810800-1372686686_thumb.jpg

post-67489-0-04129600-1372688087_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, sunt cam nebunatici oamenii.., am fost si eu anul trecut.., era o tipa data naibii, a facut vreo doi trei la intrecere la liniute! Am niste poze superbe dar mi e lene sa le caut. am stat cu sufletul ca pe ghimpi.., de cateva ori am zis ca se va lasa cu masacru.., mda, oamenii sunt nebuni, clar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...