Sari la conținut

Soc blocat yzf r1


mrs
 Share

Postări Recomandate

Salut , dupa cum spune si titlul am socul blocat la un yzf r1 din 2000 , a cazut nenorocirea pe la un 30-40 la ora si a ramas socul blocat cand trag de el merge doar jumatate iar acum sunt nevoit sa o tin de acceleratie dupa ce ajunge pe la 50 de grade plec cu ea iar dupa 5 min se aprinde becul la ulei pentru 1-2 minute cum pot rezolva problema , ce se poate intampla daca o folosesc prea mult fara soc ? Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema de la becul de ulei nu are nimic in comun cu cealalta.referitor la soc...de jos carburatoarele si incearca sa deblochezi tija aia usor...inainte si inapoi...spray de frana ceva.eu am reusit ca si a mea intepenise.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema cu uleiul sa rezolvat era la limita am completat puțin si gata o sa încărc mai pe seara un filmuleț cu sunetul motorului poate îmi spune cineva de la ce ar fi , după părerea mea de la un carburator pentru ca trege greu si are un sunet subtire . Ms mult pentru sfat

 

Distribuția ? Sau doar merge in 3 pistoane si cu o sincronizare se rezolva ?

 

Ce ar putea fi ? Trage si greu cu sincronizare carburatoare rezolv ?

 

Nici p idee nimic ?

trim.rQMm0w.MOV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema cu uleiul sa rezolvat era la limita am completat puțin si gata o sa încărc mai pe seara un filmuleț cu sunetul motorului poate îmi spune cineva de la ce ar fi , după părerea mea de la un carburator pentru ca trege greu si are un sunet subtire . Ms mult pentru sfat

 

Distribuția ? Sau doar merge in 3 pistoane si cu o sincronizare se rezolva ?

 

Ce ar putea fi ? Trage si greu cu sincronizare carburatoare rezolv ?

 

Nici p idee nimic ?

Incearca o sincronizare si un reglaj de nivel al cuielor in carburatoare. Pare ca suna gatuita...

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...