Sari la conținut

Problema Honda NSR 125


Postări Recomandate

Am o problema cu Honda NSR 125...nu trage in ture joase..sub 5000rpm deabea pot sa plec de pe loc..sau daca turez deodata tare, cand ajunge pe la 4000 parca da sa moara... in schimb daca este tras socul parca merge mai bine... si nu trece de 130-135...fostul proprietar zicea ca merge 160..acu nu stiu ce sa cred :D ...o fi de la carburatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

verifica sa fie bn reglat carburatorul.langa surubul de erlanti mai este unul mic.il strangi de tot dupa care il desfaci 2 ture si jumatate.verifica si bujia sa vezi cum este.stai linistit ca m-ai mult de 140 nu merge.nu are rost sa o fortezi,delimitata parca prindea 160-170 insa o faci praf.nu are rost sa mergi mai tare de 110 numa chinui motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate e carburatorul foarte murdar (pe interior). Desfa-l si curata-l. Apoi verifica reglajul carburatorului (amestec combustibil/aer). Verifica si filtrul de aer cu racordurile lui, poate sa traga aer fals. Dupa cum zici, cam asta ar trebui sa fie. Si daca tot dai carburatorul jos, verifica si muzicuta, sa nu cumva sa aiba lamelele deteriorat.

 

P.s.: Sa faci ce am scris mai sus doar daca te pricepi si pricepi ce am zis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carburatorul l-am curatat acum ~1 luna...cu amestecul cred ca e problema.. incerc sa fac eu, daca nu reusesc ma duc la un service..Cand am curatat carburatorul am desfacut si muzicuta..dar nu era murdara..la ce lamele trebuie sa ma uit? :D

Editat de benny2009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...