Sari la conținut

Let's Do It Romania!


bmwio
 Share

Postări Recomandate

In ultima simbata din septembrie are loc a patra editie a actiunii de curatenie de pe drumurile patriei, spatiile verzi, traseele turistice, munti, dealuri sau cimpii.

Cred ca ar fi util sa participam si noi la astfel de actiuni, pentru ca mizeria ne afecteaza pe toti.

Si decit sa scriem 20-30 pagini pe forum despre o iesire pina la Tirgoviste, Sinaia, Siriu sau Cheia, sa facem si ceva util,

ginduri bune!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o prostie . Sa fie pusi sa faca curat aia care au fost prinsi ca fac mizerie . Ia sa vedem cati sunt ? De ce e murdar si nimeni nu a fost sanctionat ? Asa se pune probema , nu haideti sa facem curat noi astia fraierii dupa toate javrele . Am facut de n ori curat fara sa fiu pus de nimeni si m-am saturat . Nu va duceti daca nu va stiti vinovati !

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ajung sclavul la unul cu X5 care arunca doza de bere pe geam in timp ce merge nu ? Si nu numai ala...

Eu daca beau sau mananc ceva pe drum si nu am cos de gunoi, prefer sa pastrez ambalajul la mine pana gasesc un cos sa arunc. Asa sa faca multi, dar uni s-a invatat sa arunce unde apuca pe strada.

Editat de LaurX82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti dreptate, eu fac naveta zilnic si vad cum arunca conservarii pe geam de toate, pachete de tigari, cutii, etc, sint multi nesimtiti, mai ales concetatenii, dar si cei din afara, care daca sint intrebati, spun ca la noi este mizerie, dar fiecare din ei o fac, adica nu tin cont de natura, nu au bun simtul elementar, sau nu le pasa.

Haideti sa facm macar valuri.

Drumuri bune si curate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ultima simbata din septembrie are loc a patra editie a actiunii de curatenie de pe drumurile patriei, spatiile verzi, traseele turistice, munti, dealuri sau cimpii.

 

A patra deja? Pe anul asta? Oi fi eu mai sceptica dar imi suna a Cooperativa "Munca in Zadar"... ghici ce s-a intamplat dupa celelalte 3 -refill la gunoaie peste tot de catre nesimtiti. Nu zic ca nu e ok doar ca nu mi se pare ca invata cineva ceva din asta - cei care strang probabil nu arunca... Oricum, succes celor care se duc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si voi cred ca nesimtitii se inmultesc ca si ciinii sau pisicile, asa ca nu este important sa-i sesibilizam pe ei, au multe altele pe cap, pe ce parte sa scuipe cojile de seminte pe plaje, ce sa arunce pe geamul masinii(cutiile sau pachetele de la Mc D sau saormerii), viata este grea si te pune mereu in dificultate, mai ales cind ai creierul la fel ca pestele, adica o gelatina. Sa speram ca nu asa vor continua toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa-i citez pe Parazitii

"Cand omu' n-are ce sa puna-n farfurie

Cu siguranta-l doare fix in p**a unde arunca o hartie"

:))))

Sunteti obisnuiti cu polemici virtuale si ciudat e ca aici,intalnesc numai intelectuali .... In viata de zi cu zi, nu leagati 2 cuvinte, aici "e valorisi"

Sunt oameni care in 2013 lucreaza pe 800-1000lei + bonuri. ;)

Editat de euforiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sunt oameni care in 2013 lucreaza pe 800-1000lei + bonuri. ;)

Asta e o problema ? E ceva bun sau foarte bun sa ai salar de 1000 lei + bonuri.

 

Cei care ies pe strada sa faca curatenie dupa .... nu au ce face cred pe acasa :)

Editat de LaurX82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...