Sari la conținut

Gilera 350 Dores Pareri


popa84silviu
 Share

Postări Recomandate

Despre Dakota 350 gasesti aici cam tot ce vrei: http://www.rc600.de/index.html

 

Despre fiabilitate & stuff nu am ce sa iti spun, fiindca de cind am luat-o nu am facut un metru cu ea, din cauza de lipsa carnet; oricum, fostii proprietari din Romania n-au avut probleme mari cu ea, din cite stiu eu si din cite stiu cei cei care o cunosc.

 

Mie capra imi place grozav cum arata, cu rezervorul ala de neam prost de 22l, burtoasa si mare-n carne asa cum e ea.

Motorul se pare ca a fost o mare reusita a celor de la Gilera, atit cel de 350 cit si cel de 600.

Cea de 350 ca a mea are 35CP (deci e si legala pentru incepatori); cred ca nu e grozav nici pentru plimbari lungi, din cauza puterii cam mici pentru reprize puternice si nici in teren nu cred ca e prea faimoasa, din cauza greutatii maricele (146kg la gol); modelul cu motor mare a fost proiectat ca o motocicleta de rally-raid si a avut succes in competitii, cel de 350 a fost facut pe acelasi sasiu, dar cu un motor mai mic si mai ieftin; io sint multumit de ea, fiindca s-a potrivit la fix cerintelor mele: 4timpi, racit cu apa, pret moderat, buna la o adica de plimbare pe ceva drumuri forestiere, maxim ce pot spera sa pot face la inceput.

Pretul e cum il negociezi, io nu sint bun la asta.

Bonus tehnic, motoreta are ambreiaj cu actionare hidraulica, mie mi se pare foarte sexy.

 

Cel mai mare neajuns al acestei motorete e ca nu se gasesc consumabile pentru ea, in special kit de lant, pe care il caut de nebun de cind am luat-o, din mai-iunie si nu gasesc nimic. Am zis ca iarna asta o sa iau pinioanele in brate si o sa vad ce gasesc sa se potriveasca de pe la japo.

 

Daca te hotarasti, se cheama ca or sa fie cel putin 2 Dakotari pe forum, ceea ce m-ar bucura nespus, nu cred ca sint mai mult de 5 motoare modelul asta in tara.

 

Iat-o:

post-3276-1164740442_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...