Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 Strada,Factory si Trail din 2005


Kristian K
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa-l lasam pe Marius sa confirme.

Sau sa infirme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti carcotasi :D

 

Suport + placa = 80E

Topcase = 150 lei

Materiale vopsit : grund/primer + vopsea + lac = 78 lei ; smirghel = 10 lei ; chit auto = mai aveam ramas de anul trecut.( dar este aprox 25-30 lei ).

Total = maxim 600 lei.

 

O fi mult, o fi putin... nu stiu ,dar abia astept sa il termin. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

O fi mult, o fi putin... nu stiu ,dar abia astept sa il termin. :))

Un raspuns corect!!!Asta e starea de spirit al motociclistului,nu conteaza ce face legat de motocicleta sau cu ea!

» Post actualizat in 10 Mar 2015 04:58

Sunteti carcotasi :D

 

...

Asa e! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti carcotasi :D

 

Suport + placa = 80E

Topcase = 150 lei

Materiale vopsit : grund/primer + vopsea + lac = 78 lei ; smirghel = 10 lei ; chit auto = mai aveam ramas de anul trecut.( dar este aprox 25-30 lei ).

Total = maxim 600 lei.

 

O fi mult, o fi putin... nu stiu ,dar abia astept sa il termin. :))

Nici nu-i asa mult,mai ales ca o sa arate ca si nou....

Ai grija sa nu-l zgarai topul ca se va vedea ca nu-i nou!

Editat de emilvef
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu-i asa mult,mai ales ca o sa arate ca si nou....

Ai grija sa nu-l zgarai topul ca se va vedea ca nu-i nou!

:funny: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa arate ca nou daca am rabdare sa il bibilesc cum trebuie. Sper ca in weekend sa ii dau cu grund. Momentan fac doar partea de sus. Cea de jos e neagra si nu se observa defectele...

Rabdarea e mama pasiunii!!!

 

Dragii mei Aprilieni,legat de rezervarea pensiunii pentru evenimentul:MAREA INTALNIRE APRILIANA A PEGASISTILOR,treaba sta asa:pensiunea are 8 camere:4 camere a cate 2 paturi,cu baia inauntru,1 apartament gen "sweet",care e cel mai de top si 3 camere a cate 2 paturi,la etaj,sub ele acestea avand un salon cat toate cele 3 camerele,ce cuprinde un coltar,fotolii,frigider si 2 bai complete.Exista internet wirelles,apa calda(si caldura,daca va fi cazul!),sala de mese echipata cu 3 frigidere si bucatarie echipata complet(inclusiv vesela)unde ne vom gati noi mancarea!Afara exista "barbeque" pentru prajeli si ceaun pentru gulas,unde scumpa mea sotie s-a angajat sa "fabrice" gulasul pentru intreaga trupa!Exista un foisor foarte misto si foarte multe locuri pentru cei ce doresc sa monteze si sa doarma la cort!

Revenind la cele 7 camere ramase(1 fiind rezervata de mine si sotia mea),va trebui sa va hotarati FERM ca,veniti si le ocupati!DOAR asa pot rezerva pensiunea,adica nimeni dinafara nu mai are acces si se inchid portile!Daca nu se ocupa toate camere,NU pot rezerva pensiunea!

Concluzia e sa va hortarati si sa-mi dati un raspuns ABSOLUT precis,cine si ce camera vrea sa ocupe!Asta doresc eu de la voi!A,era sa uit:perioada ramane cea specificata de Alin in anuntul initial,adica:7-9 august 2015,adica la plata,vine 2 nopti de cazare!Plata este pe camera,NU pe pat!

» Post actualizat in 12 Mar 2015 05:37

Detalii despre pensiune,aici:

http://www.shanti.ro/

» Post actualizat in 13 Mar 2015 05:32

Urmariti despre acest subiect aici:/index.php?/topic/80133-posesori-de-aprilia-pegaso-650uniti-va/page-462

» Post actualizat in 14 Mar 2015 16:24

Azi am calarit din Campia-Turzii,a 4 a surata a familiei(am prins soare si vreme ok-dupa ce am ajuns acasa,la 1/2 de ora s-a innorat si s-a apucat de picurat/plouat marunt).

Poze:

post-41801-0-74277800-1426350139_thumb.jpg

post-41801-0-31529100-1426350171_thumb.jpg

post-41801-0-07280800-1426350200_thumb.jpg

post-41801-0-35014000-1426350223_thumb.jpg

post-41801-0-86893000-1426350264_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o folositi sanatosi si fara evenimente

» Post actualizat in 14 Mar 2015 16:24

Azi am calarit din Campia-Turzii,a 4 a surata a familiei(am prins soare si vreme ok-dupa ce am ajuns acasa,la 1/2 de ora s-a innorat si s-a apucat de picurat/plouat marunt).

Poze:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru achizitie.

 

Am reusit sa vopsesc topcase-ul. Am facut cateva poze,dar nu se prea intelege mare lucru.

Mai am putin si termin...

Nu-i rau!

 

In alta ordine de idei,ma vad nevoit sa dau bijuteria familiei,caci greutatea ei ma depaseste!Decat s-o dau de pamant,mai bine o vand(sau 0 schimb)!

Deci,anunt:

http://olx.ro/oferta/honda-cx-500-e-sports-impecabila-pentru-pretentiosi-la-16-002-mile-ID3cIsR.html#379b39a356

» Post actualizat in 16 Mar 2015 19:47

S-o folositi sanatosi si fara evenimente

Mersi mult de urare!Asa sa-i fie numele! :crack:

» Post actualizat in 17 Mar 2015 15:05

Azi am montat la Aprilica crash-bar.Apoi am primit si montat ceasul de temperatura la Honda CX 500.

post-41801-0-08249700-1426604557_thumb.jpg

post-41801-0-76777700-1426604565_thumb.jpg

post-41801-0-41696900-1426604575_thumb.jpg

post-41801-0-04621800-1426604586_thumb.jpg

post-41801-0-36960100-1426604685_thumb.jpg

post-41801-0-34213600-1426604697_thumb.jpg

post-41801-0-90104500-1426604712_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat 250 de roni,de la unul de-aici din Cluj ce a vandut Aprilica fara accesorii.

 

N-arata rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha.. sa speram ca nu apuci sa il probezi. :D.

 

Pt topcase urmeaza asamblarea si sa vad cum fac sa ii pun leduri pt pozitie,frana si semnale. In asa fel in cat sa para ca a venit cu ele din fabrica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha.. sa speram ca nu apuci sa il probezi. :D. Pt topcase urmeaza asamblarea si sa vad cum fac sa ii pun leduri pt pozitie,frana si semnale. In asa fel in cat sa para ca a venit cu ele din fabrica...

Dupa cum ai vazut,am probat fara el si am vazut ce s-a intamplat!Oricum,mersi pentru gandul tau.

 

Sunt foarte curios de rezultatul final al lucrarii pe top-case.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi daca nu te ai gandit la el inainte:). Cand vad undeva montate zic in gand ca sunt urate,dar cand imi aduc aminte de ce sunt puse acolo parca par mai dragute..

 

Mai dureaza,acum caut pe net sa vad cum au facut altii si sa imi adaptez ceva ca sa nu arate ca un pom de craciun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia a trecut Craciunul.

 

Am gasit schema cablajului. Mai trebuie sa vina caldura ca sa pot sa fac modificarile pe motoreta.

Si sa imi gasesc o mufa cu cel putin 5 pini pentru a putea concecta/deconecta atunci cand vreau sa-l dau jos.

Aprilia Pegaso 650 Strada-Trail UK 2005.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia a trecut Craciunul.

 

Am gasit schema cablajului. Mai trebuie sa vina caldura ca sa pot sa fac modificarile pe motoreta.

Si sa imi gasesc o mufa cu cel putin 5 pini pentru a putea concecta/deconecta atunci cand vreau sa-l dau jos.

Cool!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat pomul ... la baterie.

 

Momentan am tras niste fire si am pozitionat cu banda pentru a vedea cum arata. Urmeaza sa incerc sa il fac sa arata mai profesional pana la finalizare.

Ps: Benzile de sus, stanga si dreapta, vor fi pt semnalizari. Banda din mijloc se vrea a fi pozitia,iar banda cea mare de jos se vrea a fi frana.

post-14712-0-55962300-1426711524_thumb.jpg

post-14712-0-48584800-1426711529_thumb.jpg

post-14712-0-24395000-1426711534_thumb.jpg

post-14712-0-20819700-1426711539_thumb.jpg

post-14712-0-22606800-1426711544_thumb.jpg

post-14712-0-69399800-1426711547_thumb.jpg

post-14712-0-95311400-1426711550_thumb.jpg

Editat de mariusica88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre' sa recunosc ca e foarte interesant!

Dar mai cred cu tarie ca,aia de la R.A.R.,cand vei face I.T.P.-ul urmator,te vor respinge...


» Post actualizat in 18 Mar 2015 21:50

PS:De "ras":

La început au fost dinozaurii, iar dinozaurii erau indezirabili, așa că și-au luat formă umană și s-au făcut reptilieni.
La multă vreme după reptilieni se nasc oamenii – nașterea lor are loc în spațiul Carpato-Danubiano-Pontic, unde sunt minele de sare. Fără sare în organism, oamenii mor – și doar în această zonă geografică există sarea.
Reptilienii se culcă cu fiicele oamenilor și îi nasc pe francmasoni, care devin faraoni egipteni. Alți reptilieni pun bazele dinastiilor orientale.
În aceeași perioadă, extratereștrii devin zei în multe zone ale Terrei.
Dacii construiesc primele biserici creștine, știind că vine Iisus.
Reptilienii francmasoni evrei îl omoară pe Iisus.
Evul Mediu, francmasonii sunt reduși la pâlcuri mărunte din cauza credinței de nestrămutat a popoarelor.
Credința popoarelor se strămută și francmasonii se infiltrează în rândurile constructorilor de biserici și le fură gesturile secrete.
După iluminism, francmasonii – care sunt și evrei – conduc lumea liniștiți și trec de la sclavia propriu-zisă la forme mai subtile de sclavie, în care oamenii au acces la educație și pot să-și aleagă slujbe mai bune. (dovada că se știau acestea încă din secolul 18)
Francmasonii își încep planul diabolic de a omorî populația cu medicamente. În mod ciudat, speranța de viață crește puternic.
Sclavia devine și mai subtilă. Condițiile de lucru se îmbunătățesc, orele de muncă sunt mai puține, oamenii sunt prea liberi, așa că se inventează televizorul pentru subjugarea oamenilor.
Pentru că medicamentele nu funcționează, se inventează chemtrails pentru uciderea populației. Efectele sunt cele pe care nu le vedeți.
Pentru că oamenii au relații prea bune și dramele sunt prea puține, iar moralitatea e prea mare, se inventează și se promovează homosexualitatea.
Extratereștrii revin și își oferă ajutorul pentru a scoate omenirea din tot acest haos indus de reptilienii evrei și masoni, care sunt rockeri sataniști și homosexuali.
Lumea începe să afle toate adevărurile de mai sus și să dea mai departe informațiile, pe sub nasul reptilienilor francmasoni evrei care nu știu nimic…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama ca eu nu o sa ma duc cu topcaseul la ei. De ce crezi ca am zis ca o sa ii fac cablu cu mufa. Pt a il da jos si pt a il concta doar atunci cand este nevoie.

Glumeam,doar! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 Strada,Factory si Trail din 2005
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...