Sari la conținut

Bikes On Ice 2007


emil_rpt
 Share

Postări Recomandate

bagami-as sa imi bag in ea stresiune sin in toate neamurile ei si sambata si duminik am examene ,vai trazneasca in ea faculta si in mama ei si sa o.................................... :scratch: :cheers: :blbl:

Stai linistit ca nu esti singurul in aceasta situatie :) suferim impreuna. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am mai intrebat pe cineva dar poate mi se va raspunde aici mai repede. deoarece avem motoarele in reparatii, vom veni 3 bajeti din Ploiesti cu trenul. Vom cobori la Calan. De aici pana la Cincis cati km mai sunt de mers? E microbuz/autobuz, ceva de genul asta? Sunt masini care sa mearga in zona aia? Ce sanse avem la 6 seara sa gasim un microbuz sau o ocazie inspre Cincis? Intreb fiindca nu cunosc deloc zona. Multumesc anticipat!

 

Daca cobori in Deva este maxi-taxi pana in Hunedoara...mai departe ocazia (daca prindeti) :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl: :scratch: :cheers: Lumee uitati ultimele noutati , PREGATIRI , dinainte de marea intrunire de iarna ( anul acesta ne-a cam fentat ) BIKE ON ICE Hunedoara , Cincis , 16 - 17 - 18 Februarie 2007 .

VA ASTEPTAM CU :

--- peste 200 litrii de vin

--- peste 20 lazi de bere

--- concursuri

--- MUZICA ROCK

--- Concert

--- Motoare

--- DISTARCTIE

------------------------- VA ASTEPTAM DE MAINE PE TOTI !!!!!!!!!!!

post-11187-1171567353_thumb.jpg

post-11187-1171567465_thumb.jpg

post-11187-1171567678_thumb.jpg

post-11187-1171567808_thumb.jpg

post-11187-1171568112_thumb.jpg

post-11187-1171568342_thumb.jpg

Editat de achimmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Hunedoara pana la Cincis este sigur autobuz, da' nu stiu de unde se ia :scratch:

 

 

Cel mai probabil autogara (opreste MaxiTaxi de Deva acolo) dar nu stiu daca autobuzul de Cincis trece si pe la baraj nu doar in sat. Cel de Toplița trece sigur pe langa casute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti din TOATA TARA , care veniti maine si nu aveti cu ce sa ajungeti la CINCIS , si sunteti in zona ( ex : Calan , Deva , Simeria ) sunati la nr de telefon 0741048233 sau 0723686701 !!!

 

VENIM SA VA REMORCAM PANA LA CINCIS !!!!! SUNATI FARA JENA

 

TAXA FIXA............. 5 RON de casca sau permis categoria A ( sa le aveti la voi )

Editat de achimmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti din TOATA TARA , care veniti maine si nu aveti cu ce sa ajungeti la CINCIS , si sunteti in zona ( ex : Calan , Deva , Simeria ) sunati la nr de telefon 0741048233 sau 0723686701 !!!

 

VENIM SA VA REMORCAM PANA LA CINCIS !!!!! SUNATI FARA JENA

 

TAXA FIXA TRANSPORT............ 5 RON de casca sau permis categoria A ( sa le aveti la voi )

 

 

Vezi ca ai uitat sa pui un 0 :cheers:

 

:scratch:

Adica fara casca sau permis nu putem intra?

 

baieti din TOATA TARA , care veniti maine si nu aveti cu ce sa ajungeti la CINCIS , si sunteti in zona ( ex : Calan , Deva , Simeria ) sunati la nr de telefon 0741048233 sau 0723686701 !!!

 

VENIM SA VA REMORCAM PANA LA CINCIS !!!!! SUNATI FARA JENA

 

TAXA FIXA TRANSPORT............ 5 RON de casca sau permis categoria A ( sa le aveti la voi )

Editat de achimmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e zapada...???? :cheers:( de ce\...??? :blbl:( la mine acasa e multa /...sa o aduc cu mine.. :scratch: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul de la mine de acasa cam asa arata(asta e de sambata asta)....si inca o pozza cu mine gata de plecare

post-6919-1171618056_thumb.jpg

post-6919-1171618075_thumb.jpg

Editat de solo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Fratilor,numai ce am ajuns acasa de la editia a II-a Bike On Ice. E Vineri seara (momentul cind scriu aceste rinduri) si avind in vedere ca ma despart de locul intilnirii doar vreo 30 de km am preferat sa dorm in patul meu,la caldurica. Citeva impresii din primele ore petrecute acolo....ce sa zic?, mult mai multe motoare si bike-eri decit la prima editie,atmosfera ok,multa umezeala (dar care se compenseaza cu taria din partea locului) si fara "ICE" avind in vedere ca sunt vreo 5 grade afara. Astept cu nerabdare sa vedem ce ne ofera ziua de mine si poate Duminica dimineata.

Bye!

 

P.S. Felicitarile mele pentru perseverenta, celor care au promis ca vin cu trenul pina in Calan si au facut acest lucru. :scratch: Cu putin ajutor din partea organizatorilor au reusit sa ajunga la locul intinirii si nu cred ca regreta. Dar asta probabil o sa va spuna ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu deja am emotii.

 

 

Eu o sa ma risc maine si sper sa ajung cu bine. Pe unde e mai bun drumul ? prin Valea Oltului (Ramnicu Valcea - Sibiu) sau Valea Jiului (Tg Jiu - Hunedoara) ???

 

Mai sunt casute libere ?

Editat de tuningboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni!

Cred ca cea mai buna varianta este pe Sibiu deoarece e drumul mult mai bun. Cit despre cazare nu stiu sa va dau prea multe detalii pt ca nu fac parte dintre organizatori,deci nabar nu am.Oricum,fara un sac de dormit calduros nu cred ca aveti ce cauta pe acolo. Vremea e in continuare nasoala, de citeva ore bune ploua marunt si siciitor asa ca nu uitati nici costumul de ploaie.(cel putin pt zona asta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa ma risc maine si sper sa ajung cu bine. Pe unde e mai bun drumul ? prin Valea Oltului (Ramnicu Valcea - Sibiu) sau Valea Jiului (Tg Jiu - Hunedoara) ???

Joi am fost la Sibiu, vineri m-am intors. Nu stiu cum o fi in WE, dar in viata mea nu am vazut asa multe TIR-uri pe Valea Oltului ca in zilele astea doua. Cred ca s-a marit traficul de cand am intrat in UE, alta explicatie nu am gasit.

 

Du-te pe Valea Oltului, iar la un moment dat poti sa faci stanga, spre Voineasa, si ajungi in Petrosani, iar de acolo spre nord. Peisaj super, drum bun, neaglomerat. Ar putea fi insa ceva mai frig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa mergem pe langa voineasa...dar era inchis drumul:D si am mers pe valea jiului...novaci.ramnicul...super vremea..(olecutza cam fru\ig) :Deu azi in cj maine n toata tarza ...momentan in vizita in buc..sper sa ajung si la mare...tuning boi cand pleci din buc..:nono:

Editat de solo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfiu , am ajuns cu bine

 

410km dus si alti 410intors - acelasi drum Bucuresti Pitesti Sibiu Hunedoara

 

Nu prea am facut poze, prea frig sa tii aparatul in mana

 

Detalii ....in curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut din nou pe toti! Vorbesc in numele celor din Ploiesti: noi initial am crezut ca ca sunt numai 15 KM (in realitate fiind aproape de 30) intre Calan si Cincis si vroiam sa-i parcurgem pe jos in cazul in care nu gaseam ocazie in acea noapte. Multumim mult pentru transportul de la Calan la Cincis si pentru Cincis-Hunedoara. Nu ezitati sa apelati la noi cand sunteti in Ploiesti sau imprejurimi. Toata intrunirea a fost foarte frumoasa, ne-am simtit excelent. Motoare frumoase, oameni si mai frumosi sau si mai "tampiti" :rose:. Ploaia si frigul nu au reusit sa ne strice cheful de distractie. Ironic a fost faptul ca duminica, la plecare, Soarele a iesit pe cer(pana aici e adevarat) si ne zicea: "Dragi motociclisti, imi pare rau ca nu am putut ajunge zilele trecute la intrunirea voastra, dar s-a stricat aprinderea la motocicleta si a durat mult pana am reparat-o". :rock: Ar fi multe de spus, deocamdata numai atat.

 

Si nu uitati: :nono: Daniel e printre voi! :rose:

 

Numai bine tuturor ! :rose:

Editat de Andrei_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...