Sari la conținut

ce scuter preferati , si de ce , avantaje si dezavantaje


jenifer
 Share

Postări Recomandate

Vizitator little wayne

Diferenta de consum intre un 125-250 nu merita a se lua in considerare e insignifianta sau deloc.La viteze de 80-100,125 ul consuma mai mult decat 250 ul

Cel mai echilibrat scuter consum/viteza e cel de 250,cat despre fiabilitate...daca e sh,depinde de noroc

Am avut un 250 pe care il chinuiam in bucale,niciodata nu am reusit sa scot consum mai mare de 4.5,afara intre 3.2-3.5

In prezent am un scuter de 200 care imi consuma 6% in oras,tot timpul imi repet sa nu ma mai alerg cu conservarii dar niciodata nu reusesc.Drept urmare....

Afara consuma 3.5,daca il urechez (120 constant) ,vad cum se misca acul de la indicatorul de benzina...adica 6%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut honda phanteon 150 am fost super incintat de consum motor inca tinjesc dupa 2t dezavantaje un singur amortizor spate frina saboti nu prea am gasit set original honda acum am yamaha majesty 250 piese girla motorizare foarte raspindita atv linhai 250 260 300 aprilia leonardo...... consum oras maxim 4 dar rar trec de 80 si singurul dezavantaj ar fi consumul de ulei care este dat de fabricant acum depinde cit de terminat este motorul mie unu la 450km a mincat 200gr ulei nu ma deranjeaza cam atit ar fi mult noroc in cautari maxi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

am avut honda phanteon 150 am fost super incintat de consum motor inca tinjesc dupa 2t dezavantaje un singur amortizor spate frina saboti nu prea am gasit set original honda acum am yamaha majesty 250 piese girla motorizare foarte raspindita atv linhai 250 260 300 aprilia leonardo...... consum oras maxim 4 dar rar trec de 80 si singurul dezavantaj ar fi consumul de ulei care este dat de fabricant acum depinde cit de terminat este motorul mie unu la 450km a mincat 200gr ulei nu ma deranjeaza cam atit ar fi mult noroc in cautari maxi

cel mai mult mi ar plce un foresight sau pantheon....poti sa spui mai multe despre pantheon?multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

4.5, 6, 4.3...mi se par cifre foarte mari pentru un scuter de 250. Atat consuma si un SS de 600. Mie scuterul imi ia 2.2-2.3 in oras.

Editat de Hyadum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...