Sari la conținut

Plan pentru o plimbare de o zii


Mihai15
 Share

Postări Recomandate

Salutare, de inceput de sezon, prin martie vreau sa fac o plimbare de o zi in care sa cuprind cat mai multe locuri frumoase si un traseu placut de condus( curbe/serpentine) si de asta va cer ajutorul, ma gandeam sa plec pe autostrada buc-ploiesti . dupa sa continui pe dn1 si sa ma opresc la barajul paltinul, iar la intoarcere sa ma opresc si undeva la padurea snagov mai retras daca se poate, De asemenea tre sa ma opresc si undeva sa mananc, acesta fiind inca un motiv pentru topic, unde a.ti fost si voi si imi recomandati sa ma opresc? Astept orice opimie legata de traseu sau chiar si cu alte idei de traseu:)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, de inceput de sezon, prin martie vreau sa fac o plimbare de o zi in care sa cuprind cat mai multe locuri frumoase si un traseu placut de condus( curbe/serpentine) si de asta va cer ajutorul, ma gandeam sa plec pe autostrada buc-ploiesti . dupa sa continui pe dn1 si sa ma opresc la barajul paltinul, iar la intoarcere sa ma opresc si undeva la padurea snagov mai retras daca se poate, De asemenea tre sa ma opresc si undeva sa mananc, acesta fiind inca un motiv pentru topic, unde a.ti fost si voi si imi recomandati sa ma opresc? Astept orice opimie legata de traseu sau chiar si cu alte idei de traseu:)

 

=)) iti planifici excursiile de o zi cu o luna inainte? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o schimbare totala care se termina in martie, ce sa fac? :)))))

zici tu acum, sa ne spui in martie cum stai....

 

vezi pe google maps, mai urci putin de Paltinu, e drumul 101s si ajungi la Comarnic (era un topic pe la imagini din calatoriile pe 2 roti in zona valea doftanei), . Apoi poti merge spre Sinaia si la intrare o cotesti pe 71 (spre moroieni, pucioasa, targoviste)

 

sa ma opresc si undeva la padurea snagov mai retras daca se poate

padurea snagov o poti atinge intr-o dupa-amiaza/dimineata/pauza de masa... nu as include-o intr-un "traseu"

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cred ca ma bag si eu.

 

Ar mai merge cel cu Cheia, Brasov, Sinaia, apoi luat pe Fieni, Targoviste. Suficient de virajat...peisaje ok si suficiente locuri de luat masa... :D

 

Acum, vremea sa tina cu noi...ca tare ma mai mananca palmele de o plimbarica. :)

Editat de middle_of_nowhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...