Sari la conținut

Yamaha YZF 750R (R7) 1995 - Complet refacuta!


filip_rus
 Share

Postări Recomandate

Stai calm..nici pe departe...incercam sa te fac sa intelegi ce am urmarit. Suntem oameni mari ....discutam ..impartasim pareri...uite de la tine am aflat multe, conteaza.Inca o data...suntem ok...de aia am pus topicul, pentru schimburi de experienta. ;)

 

Bafta!

poti afla te rog daca cilindrii tai au fost honuiti si ce cota de segmenti a pus mecanicul pe pistoane?ai spus ca ai pastrat pistoanele...eu vreau sa=mi fac un rebuild la motor...si as vrea sa-mi schimb si segmentii si sa pastraz pistoanele...si sunt curios cum ti-a facut tie.mersi mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal este ceva diferanta intre yzf 750 si yzf 750R ? Sunt posesor de unde yzf 750r! :)

Din cate stiu eu, si sa ma corecteze cineva daca gresesc, sunt 2 modele...R si SP. Cel SP e single post...de unde si titulatura. Diferente intre ele...cred ca le gasesti pe wikipedia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Sal este ceva diferanta intre yzf 750 si yzf 750R ? Sunt posesor de unde yzf 750r! :)

cam cu intarziere..dar DA sunt diferente majore...SP-UL are TPS si total alta configuratie in carburatoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R7-le s-a facut intre 99-02. Practic arata cam ca R6 din prima generatie :)

http://raresportbikesforsale.com/1999-yamaha-r7-ow-02-for-sale/

 

Oricum, ce ai tu acolo e o motocicleta desul de misto, o sportiva decenta, chiar daca a fost fabricata acum 20 de ani.

La cat mai multi kilometri frumosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta pe ebay...gasesti si cu 30euro, dar nu stiu cat costa transportul pana in ro...oricum nu e o avere

 

am avut si eu acum 3-4 ani yzf 750 1993 si am avut problema cu exup motor si am eliminat motorasul pana am gasit unul ..poti sa il dai jos si tragi de cabluri spre deschis sa fie mereu deschisa clapeta si o sa mearga si fara...mi se pare ca pleaca mai greu de pe loc,dar macar asa te mai folosesti de ea pana gasesti unul...bafta

Editat de alexyzf75093
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut. sunt posesor a unei yamaha yzf 750 dar este fara exup m-am sa o restaurez din punct de vedere mecanic estetic arata bine ma intereseaza de unde sa procur segmentii, si dupa ce dau jos chiuloasa mai trebe sa schimb si garnitura sau o pastrez pe cea veche?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 years later...
Acum 59 minute, marian24 a spus:

a-ți folosit

Topicul are aproape 10 ani!

628_Sector_7_Krem_Ma_ta_are_cratima_b.thumb.jpg.c5ddc115a0e8dc25df3fc2f3faf815d0.jpg

Acum 59 minute, marian24 a spus:

a-ți luat

a-ți folosit

Iar astea 2 n-au!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...