Sari la conținut

ajutor


cascadoru
 Share

Postări Recomandate

Mersi frumos BQDDAN

 

Eu am luato de la cineva simia zis ca sa iau si rezervoru de antigel ca la spart si numai este. Nu testez pe nimeni am dor doi ani de A mai am multe de invatat. Deci sa inteleg ca nu are antigel.

 

Si prin acest radiator trece ulei care se raceste in timp ce merge??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok mersi frumos pt ajutor eu chiar am crezut ceea ce mia zis cel de la care lam luat

Prin '90 si noi trimiteam novicii sa cumpere poNpa de apa de oltcit la magazin....(glume de prost gust ...dar aveam si pe ce gaste sa le facem ...si acum ma amuz de idioteniile de pe vremea ceea ... :crack: )

 

Frumoasa capra ta...nu o strica incercand sa o repari ....

Daca vrei sa o mentii ok la motor, nu depasi 3000/3500 km intre schimburile de ulei, 10w in perioada asta si 15w pe sezonul cald(chiar daca scrie 10w40 langa buson)

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pt sfaturi dar daca nu bagi mana si nu faci nu inveti chiar daca sunt NOVICE

Stai lin....la tine e scuzabila treaba, mai ales ca te-a intoxicat un glumet....mai rau e cu cei ce se cred cunoscatori ...

Oricum, faina capra, eu am avut una din 91 si am fost supermultumit de ea...nu e ea pentru "rEISari" dar sta foarte bine la fiabilitate si consum, plus ca modelul tau mai are pe pus si radiatorul ala de ulei care da o mina de ajutor la ungere,,,

Sa o stapinesti sanatos si fara evenimente, nu te zgarci la consumabile, o sa ai parte de foarte multa satisfactie cu motoreta asta ...

 

Ride safe!!!

 

Si ....foloseste manualul cu incredere,,,,din orice an ar fi el, motoarele de gs 500 nu s-au schimbat substantial indiferentt de anul de fabricatie...sunt SUPER fiabile daca le faci intretinerea la timp.

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin '90 si noi trimiteam novicii sa cumpere poNpa de apa de oltcit la magazin....(glume de prost gust ...dar aveam si pe ce gaste sa le facem ...si acum ma amuz de idioteniile de pe vremea ceea ... :crack: )

 

dar sa vezi cand te duci la magazin si intrebi daca are, cum spui tu cu pompa ... face o fata si in bataie de joc iti spune sa iesi afara, crede ca faci misto de el...

a patit-o un prieten - l-a trimis taica-miu dupa ulei de pila , urgeeent !!! sa fi vazut cum s-a intors :crack: , avea o fata nepretuita :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alea nu sunt urme de ulei pe cadru? Poate pina la urma radiatorul e spart, chiar daca nu e de antigel....

Par urme de "deshte"...nu prea ar fi pierderi de ulei....ma indoiesc sa fie spart radiatorul ...poate doar daca a umblat frun mesereash pe acolo...altfel mai greu sa se "defuncteze" chiar in caz de accident...

Sau...ceva etansari slabe ....

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) mai urma sa zici ca-ti curge uleiul de amestec pe langa rezervorul de motorina si clar aveai cea mai tare mobra! , cum frate sa zici ca gs-ul are racire pe apa? , bine macar ca nu ti-o venit in minte sa-i faci schimbu de "antigel" sa vezi ce racire aveai dupa ce bagai antigel in loc de ulei , mama mama , mergea motoru de ziceai ca-i racit cu hidrogen!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai cemi plak mie astia care au uitat ca si ei dabia siau sters muci de la nas si fac misto de alti.......FRATE SI VOI ATI FOST INCEPATORI SI ATI INVATATI DE LA ALTI ASA CA LASTI CATERINCA SI MAI BN EXPLICATI DACA SUNTETI EXPERTI DACA NU DE MISTO FACEM MISTO CAT VRETI

 

I.T.P BUCURESTI CINE MA AJUTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai cemi plak mie astia care au uitat ca si ei dabia siau sters muci de la nas si fac misto de alti.......FRATE SI VOI ATI FOST INCEPATORI SI ATI INVATATI DE LA ALTI ASA CA LASTI CATERINCA SI MAI BN EXPLICATI DACA SUNTETI EXPERTI DACA NU DE MISTO FACEM MISTO CAT VRETI

 

I.T.P BUCURESTI CINE MA AJUTA

 

un profesor de lb. romana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...