Sari la conținut

Suzuki Gsxr K1 probleme volanta


Postări Recomandate

Sall am un Suzuki.gsxr k1 1000 si vreau sa depresez volanta,dar nu dispun de presa cum as putea so,depresez fara,presa

Vreau so,depresez ca sai pun,o volanta dupa un suzuki k1 600. Modelu de 1000 nam, reusit sai gasesc un stator sh sa fie ok.

Va multumesc mult, Pentru ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sall am un Suzuki.gsxr k1 1000 si vreau sa depresez volanta,dar nu dispun de presa cum as putea so,depresez fara,presa

Vreau so,depresez ca sai pun,o volanta dupa un suzuki k1 600. Modelu de 1000 nam, reusit sai gasesc un stator sh sa fie ok.

Va multumesc mult, Pentru ajutor.

 

nu te juca cu rotorul,ca il spargi, fara presa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am treaba,cu rotoru. La modelu k1 1000 este volanta mai mare,ca la modelu 600 este distanta,mai mare intre stator si volanta si nu incarca bine eu am stator,si volanta, de 600 si vreu sa pun pe, kau de 1000 si habar nam cum sa depresez volanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am treaba,cu rotoru. La modelu k1 1000 este volanta mai mare,ca la modelu 600 este distanta,mai mare intre stator si volanta si nu incarca bine eu am stator,si volanta, de 600 si vreu sa pun pe, kau de 1000 si habar nam cum sa depresez volanta.

 

Cu presa. DOAR cu presa.Fara improvizatii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presa ca si presa se poate incalzi un pic cu autogen acolo sa iasa mai usor :)

Suzuki k1.600,750,1000,sunt la fel capacele difera statoru,la cel de 1000 este mai mare.



Cum ziceam !

Din pacate doar cu presa!
Conul vibrokenului este destul de mare,si sta bine acolo,chiar si cu presa se lasa cu un mare poc" cand se desface.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...