Sari la conținut

Pana La Cota 1400 Cu 125cc :d


Postări Recomandate

Sambata 25 noiembrie "cei 2 baieti cu rieju" s-au gandit sa profite de vremea buna si au tras o fuga pana la munte...am plecat din Buc la ora 9 ...la 10 ne-am oprit putin in ploiesti sa luam micu dejun ,la 11 am ajuns in Sinaia dupa care am urcat pana la cota 1400 excursia sfarsindu-se cu o masa copioasa la taverna :burnout:

post-13107-1164803976_thumb.jpg

post-13107-1164804008_thumb.jpg

post-13107-1164804025_thumb.jpg

post-13107-1164804091_thumb.jpg

post-13107-1164804145_thumb.jpg

post-13107-1164804222_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Felicitari! Cum s-au comportat micutele?

 

 

destul de bine, m-a surprins consumul am facut plinul (adica 10 litri) cand am plecat si cand m-am intors am mai mers 50 de km in orash cu ce mai ramasese...si am mers in afara localitatilor 90-100km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo mai baieti!!! Pacat de vremea de afara ca nu au fost min 25grade. :burnout:

 

Chiar m-a bufnit rasul cand ai zis ca ai facut plinul (10 litri) si te-a tinut atat. E super. Radeam de mine practic: 25 litri plinul si ma tine cam 300km. Asta e ... ;)

 

Faina excursia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copii voi ati auzit de geci cu protectii? :D

 

unghia in gat maestre? :yikes:

 

mai... da' rai mai sunt juniorii astia ;) . [rai in sensul bun al cuvantului, desigur]. respect si felicitari. la mai mare :burnout: :D

 

PS: am vazut si la arc (merg undercover sa nu ma recunoasca lumea :P) cum se formeaza o bisericutza destul de unita (si mai putin fitzoasa decat credeam) a celor cu A1. again... felicitari! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da..cert e ca ma oftic de mor :burnout:

 

Eu am cazut cu geaca cu "protectii full" si tot am avut julituri si dureri de coaste,dar din fericire nimic rupt.

 

Ma gandeam totusi sa le atrag atentia.Dar o s-o las balta pentru ca o sa invete pe pielea lor ce inseamna "protectie".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...EU fiind motociclist, sunt sigur ca nu m-as fi dus in anotimpul asta, asa imbracat pe motocicleta. Nici jos in oras, dar nicidecum pina la 1400 de metrii.

 

Pentru ambitia si curajul acesta, ai felicit si eu pe baieti.

Respect!

 

@ Dragon Warrior:

imi cer scuze dar cred ca m-am exprimat gresit!

 

mersi mult...oricum sincer fara nici un fel de bravura de copil mic si inconstient in sinaia mi-am dat jos geaca fiindca imi era cald (mai aveam 3 bluze pe mine si un plover)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...imbracamintea (jaca, pantaloni, manusi si incaltaminte) cu protectori este cel mai important lucru pe motocicleta! Indiferent de puterea sau felul motocicletei.

Bineinteles si casca integrala in cap!

 

"Decit un T-shirt cu singe, mai bine unul transpirat!!!"

 

Poti sa fi tu cel mai bun motociclist, daca se baga altul in tine, ala esti daca nu esti imbracat.

 

casca am manusi am ghete am (nu le-am luat atunci cu mine ca se prindeau ai mei ca am luat motoru din garaj) geaca nu am si nici pantaloni dar celebrele izmene sunt de folos in situatii dastea :burnout:)) oricum promit ca pana in primavara ma echipez calumea.. PS: apropo ai mei nu au stiut nici macar ca am plecat cu motoru da ca m-am dus pana la cota 1400 ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Ahem. Sa intreb un pic mai direct. De ce sunt felicitati cei doi? Pe mine nu ma felicita nimeni daca ma duc cu masina pana acolo.

 

:D ;) :yikes: :D

Crezi ca ar fi de vreun interes real, chiar si minim, pentru acest forum ca te-ai dus si tu cu masina pana la 1400 :burnout: ?

 

Domnu` "Razboinicu Balaur" :blbl: sa va explic pe indelete :

 

Asta sunteti dumneavoastra :

 

Joined: 13-November 06

Total Cumulative Posts 64

(4 posts per day / 0.01% of total forum posts)

Most active in Accidente

(18 posts / 26% of this member's active posts)

Motocicleta: 1/2 cai putere

 

Si v-am postat doar statusul dar nu am nervii sa caut posturi "inteligente" ca cel de mai sus, de care nu de putine ori m-am lovit pe aici in ultima perioada si ma intrebam ceva de genul (scuze de expresie) - " Asta cine .*.*. mai e ?"

Sau ma intrebam unde sa va clasez in clasamentul noi inscrisilor care posteaza incontrolabil peste tot pe unde cred ca au o parere de spus. Sunteti deja inca unul din multele tipizate. Postati ca scapatii din lat vreo 2-3 luni de la inscriere dupa care o lasati balta fiindca va dati si voi seama ca nu aveti nimic de-a face cu treaba asta numita "motociclism".

Macar de ati posta replici pertinente.

 

De A.A. ati auzit pana acuma domnu` Balaur ? Noi suntem ca si ei :

 

- Buna, numele meu este Raul si sunt alcoolic !

- Buna Raul !

- De 1 saptamana nu am mai consumat deloc alcool !

- Felicitari Raul ! Foarte bine !

 

Fa si tu analogia si inlocuieste alcoolic cu ce "boala" vrei tu.

Cel mai important insa ar fi sa iei in calcul faptul ca tinerii astia, fata de multe alte locomotive cu aburi de pe acest forum, nu aberau ca isi ia ei R1 dupa ce isi vor lua permisul ci si-au luat 125-uri si SE DAU !

 

Asa ca : RESPECT si FELICITARI PENTRU TURA VOASTRA! SI MAI MULTE POZE !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar celebrele izmene sunt de folos in situatii dastea :D))

 

:burnout: ;)

 

e buna. si eu adopt tot varianta asta, pana o sa gasesc niste pantaloni in cluju asta, care sa nu fie stransi pe glezna, ci sa vina peste bocanc. Stiu ca o sa imi ziceti de Louis, da de cand m-am ars cu niste manusi comandate astfel, nu mai iau nimic fara sa probez..:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahem. Sa intreb un pic mai direct. De ce sunt felicitati cei doi? Pe mine nu ma felicita nimeni daca ma duc cu masina pana acolo.

 

Omule pe langa faptul ca esti offtopic, nu vezi ca suntem pe forum moto?

 

Daca vrei sa te duci la babele cu dacia, pune pe daciaclub.ro si o sa te felicite aia.

 

Daca ai ceva de zis concret la subiect scrie, daca nu, sa stii ca nu se da premiu pt cine acumuleaza mai multe posturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cel mai important insa ar fi sa iei in calcul faptul ca tinerii astia, fata de multe alte locomotive cu aburi de pe acest forum, nu aberau ca isi ia ei R1 dupa ce isi vor lua permisul ci si-au luat 125-uri si SE DAU !

 

 

Mai, voi aveti se pare ca aveti niste chestii nelamurite, si cel mai bine ar fi sa vi le lamuriti fie personal, fie prin PM. Nu de alta, da sa nu umpleti topicurile cu contrele voastre.

 

peace

Editat de rainman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :burnout: :D ;)

 

Cel mai important insa ar fi sa iei in calcul faptul ca tinerii astia, fata de multe alte locomotive cu aburi de pe acest forum, nu aberau ca isi ia ei R1 dupa ce isi vor lua permisul ci si-au luat 125-uri si SE DAU !

 

Asa ca : RESPECT si FELICITARI PENTRU TURA VOASTRA! SI MAI MULTE POZE !

 

mersi...in leg cu pozele ni s-au terminat bateriile la telefoane de cate telefoane de genu "bah sunt la cota 1400 cu motoru am ajuns bine!" am dat, ne-am simtit si noi mandri ca eu cel putin am doar 2500 de km si m-am simtit super bine dupa ce s-a terminat totu cu bine :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...