Sari la conținut

Problema ceasuri Bord!


Postări Recomandate

Va salut, am o problema cu ceasurile de bord, RPM si cel de kilometraj, dupa ce trec de 7000 RPM/50 Km/h se invart in gol inainte si inapoi.

Vreo solutie pentru a remedia situatia asta?

Multumesc pentru raspunsuri pertinente, restul sa va abtineti va rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa verific maine senzorul de viteza, e pe dreapta sau pe stanga?

De curand a aparut problema...

E pe stanga, pe partea cu lantul, oricum nu e senzorul stai linistit ...

Cand te intreba, "cand a aparut" ma refeream la ceva gen "S-a intamplat ceva inainte sa se intample asta?" Gen a stat in ploaie, au avut accident cu ea, etc ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers cu ea prin ploaie, acum cateva zile si am dus-o la spalatorie zilele trecute.

Sa mi fi f""" ceva aia de la spalatorie?

Bordul se aprinde, luminile sunt ok, inclusiv stander, ulei, neutral, semnale.

Cand ii dau gaz, se misca acul de la 0 la 50 fara probleme, dupa 50 km/h zici ca se misca in gol...haotic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers cu ea prin ploaie, acum cateva zile si am dus-o la spalatorie zilele trecute.

Sa mi fi f""" ceva aia de la spalatorie?

Bordul se aprinde, luminile sunt ok, inclusiv stander, ulei, neutral, semnale.

Cand ii dau gaz, se misca acul de la 0 la 50 fara probleme, dupa 50 km/h zici ca se misca in gol...haotic....

Nu aveau ce sa iti strice aia de la spalatorie, oamenii s-au facut doar treaba. Probabil ai un scurt pe pe instalatie cauzat de apa sau ceva de genu.Studiaza un pic instalatia in manual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la F3-ul meu turometrul o mai ia razna dupa 7000 dar acul de kilometraj functioneaza normal,cauza nu o stiu nici eu dar nici nu m-am obosit sa o caut,la mine nu a stat deloc in ploaie si nicila spalatorie nu o spal,posibil vreun contact imperfect la vreo mufa,ca sa scoti ceasurile sa ajungi la cele doua mufe ale lor se dau jos oglinzile,parbrizul si ornamentele negre din plastic de pe stalpii parbrizului apoi ai 3 suruburi la ceasuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema s-a rezolvat, va multumesc tuturor pentru sugestii.

Era o siguranta de 10 sarita din locul ei, am impinso bine si totul merge ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preventiv cumparati un spray de contacte si curata mufele(panou sigurante si mufa care intra in bord).Asa o sa scapi pe viitor de vreo problema asemanatoare pentru ca spray-ul o sa protejeze impotriva oxidarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...