Sari la conținut

Kit modificare carburator


papoo
 Share

Postări Recomandate

Salut! In primul rand scuze daca s-a mai discutat despre asa ceva, dar nu am gasit nimic folosind mai multe cuvinte cheie.

 

Ca sa trec la subiect: ce parere aveti de http://www.ebay.com/itm/Kymco-Quannon-KR125-KR-Sport-125-cc-Custom-Carburetor-Carb-Stage-1-3-Jet-Kit-/261216957331?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3cd1be7393&vxp=mtr ?

 

Din cate inteleg e un kit de modificare a carburatorului. A mai avut cineva, merita banii? Mie la prima vedere mi-a parut teapa. Am gasit totusi pe cateva forumuri de afara cateva pareri de bine, dar ma tem sa nu fie vanzatori sub acoperire. Merci! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se numeste 'jet kit'. Am montat pe cateva motociclete inclusiv pe motorul meu. Factory pro si Ivan's jet kit sunt cele mai 'bune'. Nu cresc puterea decat f putin dar aduc o imbunatatire a cuplului/puterii pe toata plaja de turatii, ideale atunci cand se monteaza toba sport si filtru de aer sport pentru a elimina lipsa de putere la o anumita turatie.... Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara toba si filtru sport, iti pierzi vremea si banii. Nu mai vorbesc de pistoane si axe cu came. Am pus si eu odata o duza de relanti mai mare ca sa nu mai dea rateuri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...