Sari la conținut

Accident usor


-GeorGe-
 Share

Postări Recomandate

Vizitator little wayne

ma as baga DAR,am permisul suspendat(nu am voie nici cu maxiul) si mai mult de 300km pe ss nu mai pot.am mers anul trecut 740 intr o zi si am fost zombie o saptamana.P.S sunt barbat,deaia merg cu scuterul....si nu in ultimul rand,am nevoie de o vopsea noua platita de un conservar motociclist

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hmmm...

tu ia-ti carnetul, cauta-ma si cand ma gasesti urmareste-ma sa vezi cum se circula

mai bine vinde ss-ul si gusta motociclismul pe altceva

motociclsmul urman plin de violenta e cah!



Nu stii de gluma,de cand cu discutia de pe topicul asta?

On topic:

Cati ''conservari'' suficient de idioti,ca sa-si provoace singuri daune la masina,exista pe strazi?Cine face gesturi din astea intentionat,daca nu de grija fata de restul din trafic,dar fata de obiectul lui personal,adica masina,sau cum se poarta pe aici,conserva?

 

nu stiu, dar e ceva ce am sesizat in buc.

pe masura ce soferii se chinuie sa faca loc motoarelor pe atata tupeul celor artagosi creste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Ashea am sa fac,cum te prind in trafic iti rup oglinda.o singura rugaminte am.transforma grila fata intr una de haudi,vreau sa te reperez mai usor cand ma arunc pe capota

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca cineva are cam multa energie negativa, karma, .. etc

Poate intamplarile povestite din viata sa ar trebui sa ii dea de gandit. Oare e corect cum gandeste si actioneaza?

Cu ceva noroc poate o sa o faca mai repede sau poate mai tarziu, candva, de pe un pat de spital.

Daca are ghinion, poate nu. Eu iti doresc sa ajungi intodeauna la destinatie. Dar tine cont si de karma (destin, soarta sau cum se mai zice..)

 

Cu toate ca ai ceva experienta,iti trimit un link.. o sa zici ca e pt incepatori, dar se pare ca ar cam trebui sa il mai recitesti..

L-am cunoscut pe autor ( old school), poate nu cat trebuia, dar spusele de acolo ar trebuiu sa le cunoasca oricine. Apropos, vad ca ai dat un RIP pe pagina dedicata lui, macar ai citit ce a popavatuit?

 

/index.php?/topic/91453-pt-incepatori-de-la-a-la-z/

 

 

Uite ca nu zic cui ii e adresat postul, dar stiu sigur ca va sti el. Ca doar atitudinea lui e sa se flambeze inutil.

Editat de aztec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ashea am sa fac,cum te prind in trafic iti rup oglinda.o singura rugaminte am.transforma grila fata intr una de haudi,vreau sa te reperez mai usor cand ma arunc pe capota

 

se face

 

Se pare ca cineva are cam multa energie negativa, karma, .. etc

Poate intamplarile povestite din viata sa ar trebui sa ii dea de gandit. Oare e corect cum gandeste si actioneaza?

Cu ceva noroc poate o sa o faca mai repede sau poate mai tarziu, candva, de pe un pat de spital.

Daca are ghinion, poate nu. Eu iti doresc sa ajungi intodeauna la destinatie. Dar tine cont si de karma (destin, soarta sau cum se mai zice..)

 

Cu toate ca ai ceva experienta,iti trimit un link.. o sa zici ca e pt incepatori, dar se pare ca ar cam trebui sa il mai recitesti..

L-am cunoscut pe autor ( old school), poate nu cat trebuia, dar spusele de acolo ar trebuiu sa le cunoasca oricine. Apropos, vad ca ai dat un RIP pe pagina dedicata lui, macar ai citit ce a popavatuit?

 

/index.php?/topic/91453-pt-incepatori-de-la-a-la-z/

 

 

Uite ca nu zic cui ii e adresat postul, dar stiu sigur ca va sti el. Ca doar atitudinea lui e sa se flambeze inutil.

 

cine dracu are nevoie de sfaturi?

toti am fost copii

tu ai tinut seama?

eu?

daca tineam cont de sfaturi nu mai gustam placerea celor 2 roti.

si atunci pe cine sa ascult?

pe mama care ma implora sa nu cumpar motocicleta?

pe old school care e plictisitor?

pe icsulescu care imi spune sa nu incep motociclismul cu 1000 ss???

eu vreau acum. n-am timp sa astept

nu stiu pe cine sa ascult si nu ma intereseaza

eu vreau acum

 

adica nu maine,... acum!

 

cei care am trecut de varsta critica, am avut noroc

ceilalti... sa aveti noroc si bucurati-va de mersul pe 2 roti, lasati violenta, nu merita sa va mariti riscurile de accident, si asa sunt prea mari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand unu "te loveste" "accidental" cu pumnul in oglinda, e si "ametit", ce e "comun" aici?

 

Martorii nu au spus ca motociclistul a lovit cu pumnul oglinda. A fost culpa comuna din cauza alcoolemiei motociclistului care a avut o petrecere cu o noapte inainte si nu a dormit destul. Nu o mai ardeti aiurea si iesiti pe strazi ca nu va vad ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oldschool aka Oresti Marmara, Dumnezeu sa-l odihneasca, in toata nebunia lui a spus pe nume multor lucruri. Asa cum nu au stiut sa o faca altii... iar astia tinerii si nelinistiti ...daca macar ar citi odata acel articol...ar intelege ca viata asta cu saua-n poponeata si cu vuietul masinilor "crosetate"...nu e chiar atat de roz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martorii nu au spus ca motociclistul a lovit cu pumnul oglinda. A fost culpa comuna din cauza alcoolemiei motociclistului care a avut o petrecere cu o noapte inainte si nu a dormit destul.

In sfarsit si ceva legat de subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oldschool aka Oresti Marmara, Dumnezeu sa-l odihneasca, in toata nebunia lui a spus pe nume multor lucruri. Asa cum nu au stiut sa o faca altii... iar astia tinerii si nelinistiti ...daca macar ar citi odata acel articol...ar intelege ca viata asta cu saua-n poponeata si cu vuietul masinilor "crosetate"...nu e chiar atat de roz.

 

ce a scris citesti ori pe patul de spital, ori rudele cu durere, ori iarna dar trebuie sa ai peste 40 de ani.

 

motociclismul, cel putin inceputul, are nebunia lui.

aceasta nebunie continua, dar devi mai fricos o data cu "greutatile"

iar multi dintre noi suntem ipocriti si nu recunoastem ca "o mai ardem", now and then de cateodata raman politistii stupefiati cand iti dai casca jos

 

spui ca locul celor violenti este in jungla apoi tot tu spui ca daca unul iti rupe oglinda il agati si il dai pe jos. atunci si locul tau este tot in jungla sau mai rau daca la tine o oglinda de masina valoreaza mai mult decit viata unui om pe care inevitabil il vei pune in pericol de moarte agatindu l cu masina, crede ma ca daca as asista la asa ceva chiar daca cel cu motorul ar fi primul vinovat tu vei fi urmatoarea victima

 

e o chestie psihologica de moment

e ca si cum m-as plimba cu mandra si i-ai da intentionat o palma

 

nu e vorba de cat valoreaza un rahat de oglinda, e vorba ca ataci ceva ce e al meu, premeditat.

stiu ca nu e sanatos, as vrea sa ma pot stapani sa fac ceea ce e rational si sa ignor.

o sa pot? dunno!

fac tot ce e posibil sa nu ajung acolo, nu caut violenta, o ocolesc cat pot, am si spus, ma injuri nu are efect, stiu ca esti prost si nu are valoare parerea ta despre mine,

ma scuipi? hmmm, cred ca m-as stapani, desi mi-ar fi foarte greu

atentezi la integritatea mea,a familiei, a bunurilor mele intentionat, acolo nu mai pot promite nimic. la violenta direct reactionez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tu crezi ca atunci eu rationez cum faci tu aici ca un contabil, o oglinda, €85, viata lu tantalaul xyz, €100, good luck with that!

crezi ca nu stiu ce spui?

dar ma feresc cat pot.

 

pana acum nu ca n-am avut ocazia, dar am fost departe si de injuraturi.

ma gandesc la mine in primul rand, el? daca e violent o sa si-o ia, n-am frica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...