Sari la conținut

Yamaha Yz250F sau Yz450F?


AndreyCross
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua ! Am 16 ani si 1.75 inaltime , m-am decis sa imi iau un cross , care s-ar potrivi pentru mine? 250 sau 450?

Merg de la 7 ani pe acest gen de moto ( am inceput cu 80cc am trecut 140cc si urmeaza 250 sau 450)

As alege 450 deoarece vreau sa il am pana mai cresc . Tata are un buget de aprox 1700 eur.

Am testat si 250 si 450 dar am mers usor , chiar nu stiu ce sa aleg... daca iau 450 imi e sa nu regret alegerea si sa nu ii fac fata.

Am posibilitatea sa imi iau si din afara Spania / Anglia am observat ca sunt mai ingrijite , preturi mici etc. . Este mai ok sa imi iau din Ro sau din afara?

Daca puteti sa ma ajutati cu cateva link-uri cu Yamaha/Ktm 250/450 YZF/SXF intretinute . Am cautat pe bikeshop dar majoritatea pe la 1500-1600 am observat ca au fost cat de cat avariate "peticite" si alte probleme.. Cer ajutorul aici ca imi este tare frica sa il cumpar si cand ajunge sa ma trezesc cu probleme piston segmenti sau mai stiu eu ce..

Editat de AndreyCross
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia 250 si ya de afara daca ai posibilitatea daca iti iei direct 450 o sa inveti mai greu sa il stapanesti pentru ca e foarte puternic si o sa iti trebuieasca ceva timp sa ai un confort foarte bun pe el . poti sa cauti si honda crf sau daca esti ca mine fan yamaha cautati yamaha da la bani aia poti sa iti cauti si alte model depinde de ce preferinte ai,. bafta

Editat de Aragon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...