Sari la conținut

Senzor vitezometru defect


Mobradier
 Share

Postări Recomandate

Este vorba de un Malaguti madison s250 la care atunci cand l'am cumparat pe vitezometrul analogic aveam 47xxx km si nu mergea adica nu mai inregistra, iar pe cel digital 32000 km, iar recent nici cel digital nu mai indica viteza. Cel mai probabil este senzorul sau cablul in sine dar daca cineva cu un scuter similar a patit asa ceva si stie motivul astept niste pareri inainte de a ma baga si desface aiurea! va multumesc si sper ca nu s'a mai deschis un topic identic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am patit eu, inainte de a ceda de tot, a inceput sa indice viteze de deplasare ciudate, adica de la 0-60, 30-70 etc, pana cand a indicat 0. S-a dus senzoru, 70 euro altul nou (senzor +cablu) original am pus pt moto meu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de un Malaguti madison s250 la care atunci cand l'am cumparat pe vitezometrul analogic aveam 47xxx km si nu mergea adica nu mai inregistra, iar pe cel digital 32000 km, iar recent nici cel digital nu mai indica viteza. Cel mai probabil este senzorul sau cablul in sine dar daca cineva cu un scuter similar a patit asa ceva si stie motivul astept niste pareri inainte de a ma baga si desface aiurea! va multumesc si sper ca nu s'a mai deschis un topic identic.

zici ca nu ai desfacut nimic?desfa grila dintre faruri si verifica mufele in primul rand, apoi celelate optiuni: semnal transmis de melc , cum spune ivan123,spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui să fie un magnet pe suportul discului de frână şi senzorul în apropierea etrierului . Senzorul poate fi un circuit integrat sau un balon de sticlă mic cu doi electrozi elastici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ceea ce ai zis tu ivan, desi nu inteleg ce ar putea sa se duca la el, pentru ca din cate am inteles e un fel de sufa care se roteste in interiorul camasii, si ala nu poate decat sa se rupa , nu e ceva electronic, cred...in fine, multumesc tuturor pentru raspunsuri, si ASFALT USCAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...