Sari la conținut

Gixu.
 Share

Postări Recomandate

Masina :))))

da' nu mai ai bembeu?

 

Autocarul e limitat la 110 ma, nimic nu stii :D I-am pus magnet pe cititor iar acum "fuge" maxim ! Buhahaha

'ti-ai drecu de romani!

 

 

Fixed.

sorry. am fost indus in eroare de vremea buna de afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata de VTR-ul pe care ziceai ca vrei sa ti-l iei, arata un pic... altfel! :)

Si-a luat el vespa cand defapt cauta altceva, ti se mai pare asa grav ST in loc de VTR ... cred ca problema asta o are de mic, de cand il timitea maicasa la paine si el venea cu guma de mestecat si bomboane :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

pozele alea 3 cu soarele in spate, pe pagina anterioara,cu ce-s facute? probabil pare telefon,dar scoate misto

 

s-o stapanesti sanatos. nu mi-as lua niciodata o mobra din categoria asta :) imi par prea sedate/prea autobuz..... (sedate nu in sensul de lente...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa spun decat ca pentru moment sunt f multumit de animal.Am calcat deja 2000 de km impreuna, momentan aflandu-ma in sud-vestul germaniei. Consumul e de apr 5.5%, spatiul pentru bagaje este grozav iar protectia la vant mai mult decat decenta. Am facut 402 km cu un plin si inca nu intrasem pe rezerva.

 

Pozele sunt facute cu un S3.

 

Un minus notabil ar fi greutatea extrema.

 

In privinta "sedatului", am avut acum 3 ani un Bmw k1100rs, aia era mobra sedata.Asta trage ca apucata :)

post-11570-0-63275300-1401951945_thumb.jpg

post-11570-0-11659000-1401952044_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nu la cum trage ma refer,ci la faptul ca pare un tank asa....n-are pic de agilitate (si inainte sa ma contrazici, da, o sa spui ca e agila,comparativ poate cu un goldwing sau un logan...)

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul e foarte interesant pentru mine. Din 1 iulie o sa ma mut la o distanta de aprox 60 de km de unde lucrez si vreau sa fac naveta si cu motoru. Ar fi undeva 120 km /zi dus intors , din care 100 pe autostrada. Ma interesa sa imi mai iau un motor:) Si asta era una dintre optiuni.

 

Multam fain de tot ce scrii aici , impresii, si altecele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere, ma bucur ca te-am putut ajuta.

Azi am mai facut 200 km prin Padurea Neagra.

 

@Adrian : Clar nu e Rsv, dar o data pusa in miscare este f agila.Centrul de greutate este f jos.

Pozitia relaxata si dotarile (genti, carene ample, parbriz mare, genti laterale, priza,etc) impreuna cu motorul sprinten si cutia elastica ajuta f mult la drum lung, es pentru asta a fost facuta. Facem un drum P Neamt-Bucuresti si retur si vedem daca merita sau nu o balena in detrimentul unui Sm/Ss/naked.

 

Dupa 400 km facuti marti, seara am mai avut energie sa petrec cu prietenii si sa alerg cativa km...

post-11570-0-23069100-1401980827_thumb.jpg

post-11570-0-16411000-1401980895_thumb.jpg

post-11570-0-37596900-1401980960_thumb.jpg

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nu neg nici o clipa ca e scula ideala pt genul asta de calatorii lungi (ai unde sa pui bagaj,nu ai stres, ai protectie la maini,nu stai cocosat ca pe vitezana).


Insa eu nu ma vad mergand pe asa ceva :) Bine,nici pe vitezane nu ma mai vad ......cu drumurile astea...

 

Oricum sunt curios cat sta la tine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca am cumparat animalul din motive obiective (daca era sa cumpar cu inima si nu cu capul, acum aveam un 999 sau un 1098 :) ) o sa ramana la mine o perioada.Consuma decent, e suficient de agila, e suficient de frumoasa, trage deosebit de bine, nu-mi bat capul cu lantul iar loc de bagaje am cat cuprinde.Eu zic ca sansele sunt de partea ei/noastra. :)

» Post actualizat in 21 Jun 2014 21:27

Revizia a fost facuta, s-au schimbat toate cele necesare, acum asteptam sa plecam acasa. Momentan avem un pic peste 3000 km impreuna.Pana la finalul lunii trecem dejer de 5000.Sa vina concediul! :))

post-11570-0-44350200-1403385991_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nu te ia somnul, desi in poze pare pare si lipsita de agilitare, in realitate, din sa se simte/comporta asemeni unei motociclete sport :))

 

Pe loc isi lasa amprenta. In mers e vis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Normal ca a lui este :)

 

7000 km parcursi, distractia continua.


» Post actualizat in 13 Aug 2014 09:22
11000 km si 2 revizii mai tarziu.Aventura continua...

post-11570-0-80130100-1407921638_thumb.jpg

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...