Sari la conținut

Heeeelllllppppp yamaha in 2t, nu i dau de cap.....


Postări Recomandate

Da sunt de acord cu voi ca tot la cineva care se pricepe ajunge (ca nu stie nici baza) dar mie mi imi parea ca ii era frica si de tarife.



Sper ca nu ne-a vandut gogosi cand a afirmat ca i s-au cerut 500-600 pentru ca sa i se faca mobra ceea ce mie mi se pare exagerat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu(darcocbr) esti clar un ratat, dar nu pun la mintea ta ca as fi mai prost ca tine!!!

iar pt restu' care spun ca ma fugeam de dat bani, TZEAPA!!!!!

Omu la care am fost e supermeserias(nu mi l a recomandat nimeni de aici, s-a oferit el sa ma ajute) aproape I a dat de cap. O sa vedem maine....

Si apropo ca tot sunt aici. Am tot auzit prin stanga, prin dreapta ca motociclisti s niste ratati si prosti.... chiar ma enervam cand auzeam!!!!!!

Dar oamenii aveau dreptate printer noi cei cu capu' pe umeri sunt si ratati : gen cei care vin cu discutii offtopic!!!

 

Pt restu' oamenilor de treaba am pus un carburator mikuni si motoreta a inceput sa mearga mai bine,dar nu cum trebuie. cdi,ok,bujie ok, aprindere ok. In relanti se tureaza impecabil insa in sarcina deloc! Ne am intrebat daca n ar fi bine sa I punem si alt piston cu segmenti si am hotarat sa I punem un kit nou de 80.

 

Cumpar destul de repede Kit de 80cmc pt Yamaha dt!!!!!!! caut oferte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Bai belitule, daca s ar indeplinii o dorinta acum, sa dau de tine, am vedea cine e ratat si cine nu e. Ca de dupa taste am intalnit multi rasuflati ca tine ! Ai avut tu rr, 929, r1...ai avut pe ma-ta ba agariciule!

As face puscarie pt tine f.ti g.tu m.tii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai belitule, daca s ar indeplinii o dorinta acum, sa dau de tine, am vedea cine e ratat si cine nu e. Ca de dupa taste am intalnit multi rasuflati ca tine ! Ai avut tu rr, 929, r1...ai avut pe ma-ta ba agariciule!

As face puscarie pt tine f.ti g.tu m.tii!

:)))si tu esti alt razboinic cu taste...rade harb de oala sparta!:)))celalalt abia ca stie scrie...eu va arbitrez baieti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim bica =))))))) nu ai mentionat scorul. =))))))))

 

Si pt. pretenu meu darcocbr: 1. sunt prea rapid pt tine.

2. ti am mai spus o data ieri ca eu mergeam pe 929 cand tu iti puneai in picioare iarna caciula pe care o confundai cu ciorapii.

3. daca tot esti asa de razboinic, cand ai drum la bucuresti da mi un mesaj sa ne intalnim.(dupa ce mi dai mesaj sa ne intalnim sa ti anunti te rog rudele sa nu te astepte ca este posibil sa intarzii ceva vreme.)

 

chiar ma distrez cu tine... :*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim bica =))))))) nu ai mentionat scorul. =))))))))

 

Si pt. pretenu meu darcocbr: 1. sunt prea rapid pt tine.

2. ti am mai spus o data ieri ca eu mergeam pe 929 cand tu iti puneai in picioare iarna caciula pe care o confundai cu ciorapii.

3. daca tot esti asa de razboinic, cand ai drum la bucuresti da mi un mesaj sa ne intalnim.(dupa ce mi dai mesaj sa ne intalnim sa ti anunti te rog rudele sa nu te astepte ca este posibil sa intarzii ceva vreme.)

 

chiar ma distrez cu tine... :*

 

Nea bica, abtine-te ;)

nu te supara baiatu'..faci karate?:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine inchide unde admin Topicul :)

esti dus?vrei sa-l bata darcocbr si pe admin?nu auzi ca asta vine la tine in oras si te bate....e interplop dinala...:)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca ai avut 3 miare nu inseamna ca ai si auzit vreodata de efectul Venturi, raport de comprimare sau alte "traznai"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh, si de la ochiu critic am ajuns la set motor :)))

fanta segmentilor era de +1mm.... acu are compresie dar cand se incinge nu mai vrea decat cu socul tras deci, posibil aer fals. cat despre setul de 80....:))))) vise taice, e 50 toata ziua :)

motorasul nu are pw

pe la 40-42km/h taie brusc scanteia si ma gandesc ca e posibil sa fie si o lipitura rece pe aprindere.

urmeaza sa il desfac total peste trei saptamani cand voi avea timp si sa vedem lace concluzie ajungem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...