Sari la conținut

recipient colectare ulei folosit


Postări Recomandate

Eu am gasit recent la un supermarket de produse pentru lucrat gen "practiker" unde au la intrare punct de colectare pt orice: becuri, baterii mari sau mici, ulei.

 

Dar e adevarat, service-urile platesc pt a li se colecta uleiul, insa sunt mari magari aia care stramba din nas pentru 4L in plus, ei platesc la sute de L...

 

Si legat de lege, nu cred ca e nimeni obligat sa primeasca uleiul, e responsabilitatea fiecaruia sa-l duca unde trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e responsabilitatea fiecaruia sa-l duca unde trebuie.

 

Si unde e acest "unde trebuie:" ? Stie cineva?

Am strans vreo 10l pe balcon... service-ul de peste drum refuza, la benzinarii am mai incercat in trecut si nu au vrut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ori la un service auto si daca ei stramba din nas ii intrebi unde il duc ei. Si te duci la aia. Aia daca zic ca costa 10 lei la 100L le zici na-va mah 0.4 lei de aici si gata.

O fi greu sa afli unde se colecteaza ulei?



Corect ce zici, numai ca poate aparea o mica neatentie cind manevrezi bidonul taiat , plin cu ulei colectat, si versi uleiul. Mi s-a intimplat anul trecut, am varsat 1kil de ulei pe gresia din hol, plus ulei pe pantaloni, etc. As da instant bani pe un recipient ca in poza.

 

Era un bidon de 5l, si tot am scapat ulei din el.

 

Accidente se mai intampla, si eu am patit sa fiu cu ligheanul de ulei sub masina in garaj, scot masina si cand intru inapoi in garaj ma impiedic de lighean...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...