Sari la conținut

pareri lifan lf 125 gy6


Postări Recomandate

buna...intentionez sa imi iau un enduro lifan lf 125 gy6 si as vrea sa vad si parerea voastra.....am 16 ani si intentionez sa il foloesc doar pana la 18 ani...pretul de 43/4400 mi se pare ok pt o chinezarie noua......voi ce ziceti?

 

ms anticipat de parere

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o tii doar 2 ani, cauta ceva cat mai ieftin.

Daca iti iei cu 700 euro o motorisca si o vinzi cu 500 nu pierzi decat 200 euro.

Dar daca iti iei o chinezeasca cu 1100 euro sa fii multumit daca o dai cu 500. Deci pierzi 600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti o japoneza sh. E peste orice chinez nou.

Si... reincep discutiile "chinez nou vs japan SH" :crack:

 

In afara de un suzuki de 125cc pe injectie 2004, la 1500 euro (e drept ca acum 1 an) pe tipul asta de motoare enduro, nu am vazut nimic sa imi placa. Eu unul sunt lamurit cu chinejii, mai mult dupa ce au avut niste prieteni de-ai mei, ca pe al meu nu l-am tinut 3 luni... Cat timp schimbi consumabile si ai grija de el, tine fierul. Iar ce improvizatii am tot vazut la romanii nostri, nu ma gandesc sa mai imi cumpar ceva SH de la noi, oricat de serios ar parea proprietarul si oricat de bine ar merge/s-ar auzi motorul. Am vazut inclusiv reparatii cu folii de aluminiu la cuzineti. A 'reparat' a pus imediat pe piata la pret mai maricel, ca doar masina arata foarte bine, a vandut-o, la 2000 km a inceput sa bata motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ cosmin: am banuit ceva, dar m-am desteptat cam tarziu. :))

nu prea sint la curent cu cati cm intra la ce categorie pt simplu fapt ca eu am permis de mobra, soața nu vrea, iar fii-mea nu e la varsta la care sa dea de permis. desi e toata ziua calare pe rezervor si ne uitam impreuna la rnickeymouse. :)

ideea e ca omul / oama e atat de natural(a) cand zice de 4400 incat i-as fi propus si o mobra mai ceva decat cea postata in comentariul anterior.

 

 

LE: @ SGS: apoi si eu m-am luat dupa ce a scrise ala mai sus. dar daca tii neaparat sa se stie ca esti ficior, nu bine :)

Editat de biker 33
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna...intentionez sa imi iau un enduro lifan lf 125 gy6 si as vrea sa vad si parerea voastra.....am 16 ani si intentionez sa il foloesc doar pana la 18 ani...pretul de 43/4400 mi se pare ok pt o chinezarie noua......voi ce ziceti?

 

ms anticipat de parere

am uitat sa specific ca ma refer la ron nu la euro..:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca s-a referit la 4400 lei nu euro (atat e un Lifan). La banii astia eu i-as recomanda o Yamaha XT 125R. E exact ce vrea el. La o simpla cautare pe google am gasit astea (nu am nici o legatura cu ele):

http://www.tocmai.ro/yamaha-xt-125-2006-17790263.html#

http://www.tocmai.ro/yamaha-xt-125-r-2006-15829452.html#

Daca stie sa negocieze le scoate la 4400 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca s-a referit la 4400 lei nu euro (atat e un Lifan). La banii astia eu i-as recomanda o Yamaha XT 125R. E exact ce vrea el. La o simpla cautare pe google am gasit astea (nu am nici o legatura cu ele):

http://www.tocmai.ro/yamaha-xt-125-2006-17790263.html#

http://www.tocmai.ro/yamaha-xt-125-r-2006-15829452.html#

Daca stie sa negocieze le scoate la 4400 lei.

m-am uitat si eu la un xt 125 r...ii drept sunt frumoase cel din al 2-lea link nu lam mai vazut ii fain...sa vad ce pot rezolva..ms mult... oricum bugetu nu e fixzat in cuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna.... si eu sunt baiat si prefer SH japonez fata de nou chinez. Sau SH chinez moca si cu o bere (sau ciocolata) din partea vanzatorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...