Sari la conținut

Ajutor Pt Reconditionarea Unui Atas


titi_rulment
 Share

Postări Recomandate

salut

am cumparat un simson cu atas dar acesta nu e unul original cu un DUNA pt. Pannonia.

cel cu botul ca de avion

problema e ca imi lipseste chiar...botul...piesa de rezistenta a acestuia.are cineva asa ceva???

sau macar sa-mi imprumute piesa pana o copiez.platesc bineinteles.

multumesc anticipat

victor8502@yahoo.com

0741660232

uite si o poza...

post-1564-1165151057_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara am fost la cineva sa recuperez o roata de BMW R12 lasata acolo pentru a fi spitata. nu am gasit spitele la timp, a ramas roata la omul asta cateva luni. coborand in pivnita (mama ce bar de motoristi merge facut acolo....) dupa roata, am observat rezemat de perete un atas. uitandu-ma la el mai atent am vazut ca este de panonia. ceva de aluminiu incerca din varful atasului sa mai straluceasca la lumina chioara a becului... :peace:

 

nu am intrebat aseara ce se petrece cu el. omul nu are panonia. are simson. dar pot sa intreb. (are atasul dela simsonul lui) ma indoiesc ca nu il va vinde. dar trebuis sa il iau cu binisorul ca e in varsta.. si mai dificil. nu stiu daca va da piesa imprumut, ar trebui sa o cer eu, nu pt altcineva. te tin la curent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda. omul zice ce doreste 2 miniloane pe el. "ca e de aluminiu domle, e complet, are roata, e intreg.. bla, bla.." i-am explicat ca imi doresc sa cred ca pretul asta nu e batut in cuie. si asa si e, mai lasa. voi incerca sa fac poze, dar trebuie sa ajung acolo cu cineva care are camera. si sa treg bec pana in pivnita.. :peace:

 

urmeaza intrebarea: da' nu vinzi dom'le doar partea din fatza? vom vedea ce raspunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of doamne...simsonu ala e superb...si ieftin rau...merita facut...pacat...cum dau de proprietarul cel nou?eu am unu care il da la 10 mil in stare mai nasoala ca asta, si asta merita....m-ar interesa....any ideea cum pot intra in posesia lui?acte are?doamne, mor cand vad asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

simsonul nici la viata lui nu a fost mare fan de atas! asa ca daca vreti sa reconditionati un simson si sa-l tineti cat mai mult in viata renuntati la cada aia care n-are nici un rost! eventual daca gasiti unul cu atas dati-l la fier vechi ca e de aluiminiu si costa destul! in primul rand ca omoara motorul un atas si oricum motoarele cu atas nu sunt de fapt motoare si daca au vreun rost este acela de a cara ieftin si prost, exact dupa dogma comunista! NU MERITA!!! motorul e motor, masina e masina! sa nu le confundam! un motor cu atas este un _rahat_ fara nici un rost! cara un om in plus sau 4-5-6 saci, mult mai putin decat o masina si cu un consum mult marit (mai ales la lepre si urinale)... si manevrabilitate mult scazuta pe orice tip de teren!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

renuntati la cada aia care n-are nici un rost!

dati-l la fier vechi ca e de aluiminiu si costa destul!

motoarele cu atas nu sunt de fapt motoare

 

mai nene... ori sunt eu prea prost(putzin probabil) si n-am inteles gluma

ori meriti o bataie sora cu moartea pt inconstienta incomensurabila :peace: :wave: :ok:

 

tot respectul pt patratzelele albastre de sub avatar dar nu sunt de acord cu tine

pt ca

 

- unu - "cada" aia valoreaza mai mult vanduta ca piesa unui colectionar

decat data la fier vechi(unde apropos nu se primeste al si cu)

 

- doi - motocicleta cu atas iti ofera satisfactii inimaginabile dar... daca

nu ai incercat nu vorbi

post-13243-1165605909_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrea cineva un MZ cu atas, ca vaz ca sunteti interesati de atasiste.

aici e si linkul unde gasiti detalii..cre ca la maxim 10 bulioane il luati.

toocmai aici

 

frumos gatu de lup , da mie tot la simsonu ala imi sta gandu :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...