Sari la conținut

Cazare Sibiu


dragoss
 Share

Postări Recomandate

Salutare.

 

pentru ca maine am hotarat un drum pe traseul ..Buc - Transfagarasan - Sibiu...noaptea cazare Sibiu...duminica retur Sibiu - Valea Oltului - Bucuresti, as dori, daca ma puteti ajuta, cu vreun contact sau o informatie cu privire la cazare in Sibiu sau imprejurimi.

 

Stiam niste pensiuni frumoase prin Rasinari (drumul spre Paltinis) dar am pierdut legatura

 

Multumesc.

 

PS. Stie cineva starea Transfagarasanului?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand Hotel Confort din Miercurea Sibiului!

Noi acolo ne oprim de fiecare data cand suntem in zona, macar pentru mancare.

 

Curat, 85 de lei camera dubla, 70 single, mancare multa, buna si ieftina...

http://www.comfort-hotel.ro/en/gallery.html

 

E ciolanul ala cu fasole... Nu-l poti manca singur :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand Hotel Confort din Miercurea Sibiului!

Noi acolo ne oprim de fiecare data cand suntem in zona, macar pentru mancare.

 

Curat, 85 de lei camera dubla, 70 single, mancare multa, buna si ieftina...

http://www.comfort-hotel.ro/en/gallery.html

 

E ciolanul ala cu fasole... Nu-l poti manca singur :)))

unul mai SPRE ARAD nu stii????

omul ala vrea sa stea pe langa sau in SIBIU........ ma gandesc eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cam asa este...acum mi-ai facut pofta de un ciolan cu fasole..dar dupa transfagarasean..opriri de admirat peisajul etc...cred ca nu o sa imi mai arda de inca 40 km. oricum..este de retinut locatia.

 

Multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.booking.com/hotel/ro/podul-minciunilor.ro.html?sid=14ae4f8cf62f3931ebd8a7b0378df5b3;dcid=1

 

 

 

Eu aici am stat cu soția și copilul asta iarna. Este foarte aproape de piata,mai puțin de 5min la mers de copil de 4ani......foooooooooarte încet. Apa calda,curat,eu nu am mâncat la ei deci nu știu acest aspect dar fiind în buricul târgului poți merge la un bistro ceva sa mănânci. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.booking.com/hotel/ro/podul-minciunilor.ro.html?sid=14ae4f8cf62f3931ebd8a7b0378df5b3;dcid=1 Eu aici am stat cu soția și copilul asta iarna. Este foarte aproape de piata,mai puțin de 5min la mers de copil de 4ani......foooooooooarte încet. Apa calda,curat,eu nu am mâncat la ei deci nu știu acest aspect dar fiind în buricul târgului poți merge la un bistro ceva sa mănânci. Bafta

da...din pacate nu mai au camere...cred ca am sa ma opresc la intamlare prin centru pe acolo..si gasesc eu o camera

» Post actualizat in 04 Jul 2014 17:35

http://villaweidner.ro/

 

am sa incerc aici..cam piperat pretul insa locatia pare super

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unul mai SPRE ARAD nu stii????

omul ala vrea sa stea pe langa sau in SIBIU........ ma gandesc eu

Pentru 35 km merita, mai Ianachime. Tocmai tu sa te sperii de distanta asta extraordinara? :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru 35 km merita, mai Ianachime. Tocmai tu sa te sperii de distanta asta extraordinara? :)))))

dupa mine ... m as caza balaton si as veni sa mananc pastrav la albota

insa omul deja venea de transfagarasan ......

si daca iti e SETE ..... nu merita sa te risti sa iesi din oras....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a terminat si mica vacanta.

Transfagarasan - frumos, spectaculos, din pacate asfaltul prost...de la balea lac - coborarea spre sibiu - decopertasera portiuni mici de asfalt si drumul era plin de pietricele si nisip (aviz celor care vor fi pe acolo)

Sibiu...cazare la http://villaweidner.ro/ ...centru sibiului - chiar in piata mare - pensiune frumoasa, camere curate, te lasa sa iti bagi moto in curtea interioara----pret 200 lei fara mic dejun...240 cu mic dejun. Poate un pic cam piperat pretul dar esti acolo, in buricul orasului

Am nimerit si un concert compact si alte trupe acolo in piata mare...a mers berea!

Drumul de intoarcere ...valea oltului, Rm valcea...foarte aglomerat, plin de camioane (de evitat)

PS. multi motociclisti pe transfagarasan, insa ce a fost ciudat : 90% din ei erau straini. Chiar m-am imprietenit cu un grup de sarbi si am facut drumul impreuna si ma intrebau de ce romanii nu vin pe drumul asta.

 

Sper ca informatiile sa ajute pe cineva.

O zi buna

Editat de dragoss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

(... ...) PS. multi motociclisti pe transfagarasan, insa ce a fost ciudat : 90% din ei erau straini. Chiar m-am imprietenit cu un grup de sarbi si am facut drumul impreuna si ma intrebau de ce romanii nu vin pe drumul asta.(... ...)

Trebuia sa le explici ca romanasii sunt o specie de sange albastru cu sezutul fin, deranjat de orice neregularitate a traseului, daca asfaltul nu este sticla ei nu au ce cauta pe acolo. Pleaca in Alpi si scriu pe forumuri ca in Romania este naspa, timp in care pe drumurile astea nasoale vin calare de hat departe toti prostii de vestici, estici si alte natii, toti niste nesimtiti cu dosul tare!

Asa sa le spui daca te mai intreaba vreunul si in plus sa razi de ei, sarantocii care nu stiu ce fac si care nu stiu ce inseamna drumuri si peisaje!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

s-a terminat si mica vacanta.

Transfagarasan - frumos, spectaculos, din pacate asfaltul prost...de la balea lac - coborarea spre sibiu - decopertasera portiuni mici de asfalt si drumul era plin de pietricele si nisip (aviz celor care vor fi pe acolo)

Sibiu...cazare la http://villaweidner.ro/ ...centru sibiului - chiar in piata mare - pensiune frumoasa, camere curate, te lasa sa iti bagi moto in curtea interioara----pret 200 lei fara mic dejun...240 cu mic dejun. Poate un pic cam piperat pretul dar esti acolo, in buricul orasului

Am nimerit si un concert compact si alte trupe acolo in piata mare...a mers berea!

Drumul de intoarcere ...valea oltului, Rm valcea...foarte aglomerat, plin de camioane (de evitat)

PS. multi motociclisti pe transfagarasan, insa ce a fost ciudat : 90% din ei erau straini. Chiar m-am imprietenit cu un grup de sarbi si am facut drumul impreuna si ma intrebau de ce romanii nu vin pe drumul asta.

 

Crunta realitate este ca majoritatea nu au bani nici pentru a isi intretine ok motocicleta.

Un w-e cu moto costa cateva milioane cel putin benzina, chiar si in varianta in care vii cu mancare de acasa si dormi la cort.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa le explici ca romanasii sunt o specie de sange albastru cu sezutul fin, deranjat de orice neregularitate a traseului, daca asfaltul nu este sticla ei nu au ce cauta pe acolo. Pleaca in Alpi si scriu pe forumuri ca in Romania este naspa, timp in care pe drumurile astea nasoale vin calare de hat departe toti prostii de vestici, estici si alte natii, toti niste nesimtiti cu dosul tare!

Asa sa le spui daca te mai intreaba vreunul si in plus sa razi de ei, sarantocii care nu stiu ce fac si care nu stiu ce inseamna drumuri si peisaje!

 

Sa nu fim carcotasi, nu toata lumea are enduro-touring si adevarul este ca pe un drum prost nici nu prea poti fi atent la peisaj... Te invit sa faci portiunea de 130 km Bicaz - Vatra Dornei care e superba dpdv al peisajului dar numai gropi si pe alocuri cratere, sa tii tot drumul bine de ghidon si sa-ti sara motoreta in toate directiile si daca apoi iti scoti casca din cap si nu e plina de toti dumnezeii si toti sfintii alfabetic si fara repetitie, eu imi retrag cuvintele... :)

 

Am intalnit si pe drumul ala aproape numai motociclisti straini cu mobre "sanatoase", eu eram singura ciudata saltareata pe struto-camila cu suspensii nu prea moi. Nu m-am bucurat de drum pentru ca desi era semi-pustiu trebuia sa-mi calculez trasa printre gropi (in care tot dadeam, ca n-aveam cum sa le evit pe toate) si abia de prindeam cativa metri sa ridic ochii. A fost singurul moment in care mi-am dorit o enduroaica, desi in general nu ma omor dupa ele. M-a obosit portiunea respectiva si in ziua aia am facut doar 400 km in total, in conditiile in care cu o zi inainte mersesem 600 km pe drumuri in general bune si mai puteam...

 

Pe Transfagarasan am fost doar cu masina anul trecut si cand am vazut cum e mi-am luat gandul de mers cu motoreta. Anul trecut aveam alta mobra de care imi era mai putin mila s-o bruschez... in rest, am fost in weekend si era "ca la romani" - cu cocalari opriti cu masinile in curbe sa faca poze... Nu laud Austria ca n-am fost inca (merg in august) dar personal nu ma tenteaza Transfagarasanul cu mobra. Am mers pe Clisura Dunarii care era rupt-praf in unele zone dar in rest era ok si peisajul mi s-a parut mult mai interesant. Dar tine de preferinte...

 

Frumoasa tara avem... pacat ca nu e asfaltata... peste tot...

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...