Sari la conținut

Tura Romania- Muntenegru -...eventual Croatia (Dubrovnik)


ony81
 Share

Postări Recomandate

Salutare

 

Mi-as dori sa fac acest drum in concediu, asa ca va rog daca se poate sa-mi dati si mie cateva sfaturi legate de traseu,locuri de cazare,preturi,obiective turistice ...alte sfaturi sunt binevenite.Anul trecut am fost la Belgrad asa ca anul asta nu tin neaparat sa mai trec pe acolo decat daca e musai. :)

 

1.Prima zi cred ca va fi Bucuresti-Orsova (Eselnita) unde ne cazam o noapte...in rest daca ne place ceea ce vedem putem sta mai mult

2.Orsova - Raska

3.Raska - Kotor

4.Kotor - Dubrovnik

5.Drumul de intoarcere ....atept sfaturi

 

In afara de prima zi, traseul nu este batut in cuie (am incercat doar sa fac si sa impart traseul astfel incat sa nu conduc mai mult de 350-400 km/zi) <=> ma intereseaza mai mult sa am parte de peisaje frumoase decat de autostrazi.

 

Cam atat

Multumesc! Iar daca am postat unde nu trebuie ...scuze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna "Ony81" ,

Am facut traseul tau in luna iunie dar cu ceva mai multi km..In Muntenegru am avut o intamplare mai stranie..In apropiere de localitatea Zablijak un domn imbracat in politist sare cu bastonul de dupa un copac :) si-mi face semn sa trag pe dreapta ...Normal ca opresc...imi cere actele...si-mi zice(prin semne mai mult ,nu vorbea Engleza) ca aveam vreo 80 km/h si ca trebuie sa-i dau 80 Euro amenda...M-am "inteles" eu la un 20 Eur pana la urma ca la Romanica ,Se duce la un Renault Clio model '98 se face ca-mi completeaza ceva acte...imi da documentele inapoi, imi ureaza o zi buna.....Mai tarziu intalnesc si politia adevarata cu masina echipata cu pistol,statie, cu uniforma diferita .Opresc din proprie initiativa sa le spun ce mi s-a intamplat cu ceva timp in urma si i-au bufnit rasul...asa ca aveti grija la tzepe eu mi-am luat portia :)

 

Daca te intereseaza alt traseu, eu la sfarsitul lui August ma pregatesc sa fac un tur de Bulgaria- Turcia-Georgia-Armenia si retur in jur de 2 saptamani...Deocamdata n-am gasit pe nimeni sa mi se alature asa ca daca te razgandesti da-mi un PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...